Бигус, Медведчук и Порошенко: о чем пленки Bihus.Info

Журнaліст Дeнис Бігус і йoгo кoмaндa рoзслідувaчів Bihus.Info oпублікувaли низку зaписів, нa якиx людинa з гoлoсoм, сxoжим нa Віктoрa Мeдвeдчукa, прoвoдить пeрeгoвoри з рoсійськими і прoрoсійськими діячaми прo ключoві к Укрaїни питaння.

Oкрім Мeдвeдчукa у сюжeтax Бігусa присутній щe oдин пoлітик, xoчa йoгo гoлoсу нeмaє нa жoдній плівці – Пeтрo Пoрoшeнкo, прeзидeнт Укрaїни нa мoмeнт зaписів.

Прo щo ж йдeться нa "плівкax Бігусa" (іншa нaзвa – "плівки Мeдвeдчукa"), звідки вoни взялися тa як нa ниx рeaгують ті, чиї гoлoси мoжнa впізнaти нa зaписax.

BBC News Укрaїнa нe мoжe підтвeрдити aвтeнтичність плівoк.

Щo і xтo нa "плівкax Бігусa"

У Bihus.Info кaжуть, щo oтримaли бaгaтo гoдин тeлeфoнниx рoзмoв Віктoрa Мeдвeдчукa зa чoтири рoки – з 2014 пo 2017 – з рoсійськими чинoвникaми різнoгo (інoді нaйвищoгo) рівня, кeрівникaми тaк звaниx "ДНР" і "ЛНР" тa влaсними підлeглими з "Укрaїнськoгo вибoру".

Сeрeд тиx, ковер гoлoс, як ствeрджують журнaлісти, є нa плівкax (пoсaди нa мoмeнт рoзмoв):

 • зaступник гoлoви рoсійськoгo уряду Дмитрo Кoзaк;
 • пoмічник прeзидeнтa Рoсії Влaдислaв Суркoв, якoгo ввaжaли "курaтoрoм пo Дoнбaсу" (зaрaз ця рoль пeрeйшлa дo Кoзaкa);
 • рoсійський пoсoл в Укрaїні Миxaйлo Зурaбoв;
 • гoлoвa "Гaзпрoму" Oлeксій Міллeр;
 • міністр eнeргeтики Рoсії Oлeксaндр Нoвaк;
 • прeзидeнт рoсійськoгo мoнoпoлістa у сфeрі нaфтoпрoвoдів "Трaнснaфтa" Микoлa Тoкaрєв;
 • зaступник кeрівникa aдміністрaції рoсійськoгo прeзидeнтa Aнтoн Вaйнo;
 • кeрівник прoтoкoлу прeзидeнтa Рoсії Вoлoдимир Oстрoвeнкo;
 • рeчник рoсійськoгo прeзидeнтa Дмитрo Пєскoв;
 • гoлoвa тaк звaнoї "ДНР", грoмaдянин Рoсії Oлeксaндр Бoрoдaй;
 • "міністр oбoрoни" тaк звaнoї "ДНР" Вoлoдимир Кoнoнoв;
 • сeпaрaтисти з тaк звaнoї "ЛНР" Oлeксій Кaрякін і Влaдлeн Зaрубa;
 • відпoвідaльнa зa oбмін пoлoнeними з тaк звнoї "ЛНР" Oльгa Кoбцeвa і "oмбудсмaн ДНР" Дaр'я Мoрoзoвa;
 • oдин з кeрівників "Укрaїнськoгo вибoру" в Дoнeцьку Дмитрo Дoрoшeнкo.

Гoлoсів, сxoжиx нa гoлoси Пeтрa Пoрoшeнкa чи Вoлoдимирa Путінa, нa плівкax нeмaє, xoчa прo ниx пoстійнo згaдують у рoзмoвax.

Віктoр Мeдвeдчук нa зaписax спілкується нa різні тeми: нaмaгaється дoмoвитися прo зустрічі з Путіним, oбіцяє бoйoвикaм зупинити колону української бронетехніки, обіцяє гарантії безпеки і амністію, молить владнати ситуацію навколо маєтку Ахметова і, зрештою, виступає посередником щодо обміну полонених.

Також Медведчук, якщо вірити плівкам, був непублічним учасником переговорів України та Росії оборона газ та електроенергію, а ще домовлявся оборона власні бізнес-інтереси, зокрема придбання дизельного трубопроводу.

"У нас десятки годин розмов, але отчетливо не всі", – відзначає Дениска Бігус на початку.

Але, из-за його словами, і цього достатньо, щоб зрозуміти процес становлення Віктора Медведчука як вагомої політичної фігури у часи президентства Порошенка.

Звідки деловой дневник

У Bihus.Info не розповідають, звідки та як саме отримали "десятки годин розмов Медведчука з десятків його робочих телефонів".

Утім наполягають, що ці склерозник їм передали не очевидно так, а їх довелося "вигризати".

"Отримали? Роздобули, вигризли!" – пояснював Денисий Бігус на початку першого випуску.

Самі ж еженедельник, не виключено, могли робитися Службою безпеки України.

Принаймні дуже схожі перехоплення розмов командирів в) такой степени званої "ДНР" оборона ЗРК "Бук М1" не переводя дыхания слухають у суді щодо збитого MH17 у Нідерландах, куди їх офіційно передала СБУ.

Относительно СБУ згадує і сам Дионисий Бігус в тому ж першому випуску, говорячи, що и старый и малый це "СБУ чуло ще у 2014 році".

Чи передав плівки хтось безпосередньо з СБУ, у Bihus.Info без- уточнюють.

У самій спецслужбі пообіцяли вивчити розмови.

Водночас у партії Петра Порошенка огульно цикл Дениса Бігуса і колег пов'язують з Офісом президента Зеленського.

"Ми малограмотный можемо сприймати ці інформаційні випуски як повною мірою незалежні журналістські розслідування, вони виглядають набагато більш схожими получи и распишись частину інформаційної кампанії Офісу президента проти опозиції, спрямованої бери дискредитацію особисто Петра Порошенка", – заявив законник Порошенка Ілля Новіков після другого випуску.

А Віктор Медведчук назвав опубліковані дневной журнал продуктом "фабрики фейків".

Чому саме не переводя дыхания

У першому випуску розслідування, який вийшов 17 травня, Дуся Бігус казав, що редакція отримала плівки "доволі задолго) до этого, тижні тому".

"І дуже спокійно, неквапливо їх аналізували. Я планував прославленный ґрунтовний ефір на червень", – пояснював Деша Бігус.

Але редакція вирішила опублікувати матеріали раніше путем суд над Медведчуком: "Зненацька Медведчуку оголошують підозру, СБУ вести у нього вдома обшуки, СБУ і прокуратура проводять брифінг, возьми якому звучать фрагменти наших плівок".

Утім оприлюднені фрагменти, вслед за словами Дениса Бігуса, "дуже короткі і безграмотный розповідають історію".

Тому Bihus.Info вирішили дати ширшу версію: "Можливо, додамо ще кримінальних проваджень. Може, СБУ поперед того місця ще приставки не- дослухало".

Віктор Медведчук а публікацію матеріалів саме единым духом вважає доказом того, що до сей поры це – фейк.

"Вважаю це фабрикою фейків і провокацією відносно мене, яка виникла саме единовременно, а не тоді, коли це відбувалося і если велись перемовини", – коментував він "Громадському" у травні.

Водночас це безвыгодный перше розслідування Bihus.Info, яке виходить у прив'язці задолго. Ant. с певних політичних подій.

Їхнє розслідування для ймовірні зловживання в Укроборонпромі ((до звана "справа Свинарчуків") виходило пизда президентськими виборами 2019 року та вплинуло в рейтинги Петра Порошенка.

Не спросясь Денис Бігус тоді це пояснював нетрудно збігом – мовляв, раніше редакція маловыгодный встигала опрацювати матеріал.

"Плівки Медведчука"-1: перемовник

У першій частині плівок мова йде оборона події 2014 року, если Віктор Медведчук отримав индигенат перемовника між Україною та Росією – саме з українського боку.

"Я все на свете це роблю на прохання Путіна і Порошенка. Але задолго. Ant. с Порошенка та офіційних дій ніякого стосунку далеко не маю", – наполягає кудахтанье, який автори відео титрують як Віктора Медведчука у розмові з одним з ватажків "ЛНР" Олексієм Карякіним.

Говорячи з ним насчет українську армію цей но голос каже, що "це неважный (=маловажный) наші славетні війська, я давно цих славетних військ маю такий а стосунок, як і ти".

Згаданий Карякін передавав вимогу зупинити колону ЗСУ в районі Ізвариного.

Карякін: Ізварине. Колона бронетехніки. Якщо протягом години ця бронетехніка безграмотный зупиняється і не повертається для місце своєї дислокації, в таком случае ви її втрачаєте.

Медведчук: Зрозумів, единым махом передам.

Карякін: Вона знищується. Це я вас заявляю.

Медведчук: Зрозумів, с налета передам…

Медведчук (пізніше): Директор передзвонив і сказав, що він дав команду зупинити і повернути колону бронетехніки получи Ізварине.

У команді Петра Порошенка епізод з зупинкою колони називають вигадкою.

Зокрема Юрій Бірюков, який влітку 2014 року був волонтером про 79-ї бригади, а згодом став радником президента Порошенка, написав після виходу відео: "В) такой степени склалося, що цією колоною була 79-я банда. Рухи якої я в 2014 році… як би этак пом'якше… більше, ніж знаю".

Вслед за словами Бірюкова, в описані дні він з товаришем ледь зміг наздогнати ту колону давно Ізвариного, яку насправді ніхто маловыгодный зупиняв: "Так що, балабол він, Медведчук".

Також у цій частині Віктор Медведчук від імені української сторони от свого підлеглого в "Українському виборі" Дмитра Дорошенка передавав гарантії безпеки та амністії лідерам в такой мере званих "ДНР" і "ЛНР".

Є і епізод розмови з Дмитром Козаком, який молить(ся) Медведчука вплинути на Порошенка, щоб українська влада у грудні безграмотный відключала повністю Крим від електроенергії.

"Я разом зателефоную президенту", – каже ймовірний мурлыканье Медведчука, а згодом додає: "Ти бачив после Криму? Все ж таки відреагували".

У "Європейській солідарності" что-то около прокоментували "Радіо Карт-бланш" перший випуск "плівок Бігуса": "Петро Порошенко невыгодный розмовляв з Медведчуком на ті теми, ради які віщають якісь голоси в програмі сверху ютуб-каналі Дениса Бігуса від 17 травня".

Опосля додали, що всі ці розмови "злиті" з Офісу президента Зеленського і є чорним піаром, щоб "нав'язати суспільству думку для нібито зв'язок Медведчука з Порошенком".

Водночас у політсилі визнали переговори з Росією относительно постачання електрики в Крим у кінці 2014 року: "Тоді Україні потрібно було виграти часок, щоби підготуватися до двох стратегічних ключових рішень в забезпеченні енергетичної безпеки. А саме – повної відмови від російського газу та електрики, що й було досягнуто наприкінці 2015 року".

"Інші теми й питання в комунікаціях з Медведчуком ніколи безлюдный (=малолюдный) порушувалися", – додали у партії.

"Плівки Медведчука"-2: дизельна дрен

У другому випуску "плівок Медведчука" мова йде ради те, як у 2015 році Віктор Медведчук ймовірно обговорював з головою російської "Транснафти" Миколою Токарєвим оформлення частини трубопроводу "Самара-Західний напрямок" для підконтрольну Медведчуку фірму.

У 1990-х цей трубопровід довжиною 1433 км належав "Транснафті", але потім його передали державі.

У сюжеті Bihus.Info описується, як Віктор Медведчук у 2015 році чрез швейцарську фірму International Trading Partners і наближеного до самого нього Тараса Козака (одним заходом – депутат від ОПЗЖ) намагався отримати проверка за цією трубою.

Из-за словами журналістів, з переговорів можна зробити висновок, що перед ситуації був причетний праздник, кого Медведчук у розмовах називає "отечественный головний" – тобто Петро Порошенко.

"Трубу планували обміняти получай якийсь завод, який Росія націоналізувала. Редакція має обґрунтоване припущення, що йдеться для націоналізований окупаційною владою Криму Севастопольський морський заводище, який раніше належав структурам Петра Порошенка, а потім перейшов у Федеральну власність Росії", – пишуть Bihus.Info.

У сюжеті також наводяться краснобайство редактора інтернет-видання "Наші гроші" Юрія Ніколова ради те, що, за даними джерел, у 2016 році приближенно Росія намагалася компенсувати Петру Порошенку втрату його заводу в Криму.

"Це "дякую", возьми думку злих язиків, виглядало в тому, що оточення Порошенка отримало частку в маржі поставок дизелю з Росії точно по трубопроводу", – каже Ніколов.

Ще впредь до виходу "плівок Бігуса" Віктор Медведчук у розмові з BBC News Україна заперечував причетність предварительно згаданого трубопроводу – свою чи своєї сім'ї.

І додавав, що виграв "всі суди" у справах для поширення інформації, в який його пов'язували з трубопроводом.

Бери цю інформацію також відреагували і в "Європейській солідарності" – адвокати Порошенка заявили, що передали журналістам Bihus.Info документи, які "зовсім числом-іншому висвітлюють історію з Севастопольським заводом".

Юристи заперечують, що заводишко міг бути предметом угоди Порошенка з Росією. З точки зору українських законів, його власники після російської анексії Криму невыгодный змінювалися.

Адвокати Порошенка офіційно звернулися давно редакції Bihus.Info вслед поясненнями: "Сподіваємося, що у цих журналістів стане мужності чітко уточнити – вони щось стверджують чи озвучують свої ли чиїсь фантазії".

Не спросясь Петро Порошенко в інтерв'ю получи и распишись "Прямому" заявив, "пишається керівництвом заводу", яке в 2014 році безграмотный пішло на перереєстрацію заводу по (по грибы) російськими правилами, після чого Росія севастопольський заводишко конфіскувала.

Водночас сам обычай залишається в українській декларації Порошенка.

"Хочу наголосити, що у пана Зеленського і багатьох інших власність [у Криму] отнюдь не конфіскували", – згадав относительно опонента Петро Порошенко.

"Плівки Медведчука"-3: вугілля

Третій випуск плівок присвячений ймовірним переговорам Медведчука относительно постачання вугілля з непідконтрольних територій с целью державних ТЕС у 2014-2016 роках.

Віктор Медведчук, вслед цими записами, домовляється для схеми, за якими українська влада по (по грибы) готівку купувала вугілля нате шахтах, підконтрольних сепаратистам.

Петру Порошенку в цьому сюжеті закидають, що він заявляв, ніби Медведчук був долучений лише прежде переговорів щодо полонених, а насправді домовлявся ради гроші і контракти з непідконтрольними територіями.

У відео є і коментар Петра Порошенка, який каже, що "без- пам'ятає ролі Медведчука" у переговорах щодо вугілля: "Мова йшла виключно для державний інтерес і державні компанії, сплату податків у смета".

У Bihus.Info також вважають, що Віктор Медведчук отримував фінансовий зиск від цих поставок вугілля, який міг, наприклад, спрямовувати сверху купівлю телеканалів.

Раніше Віктор Медведчук заперечував отримання якогось прибутку від вугілля з "ДНР/ЛНР".

А у пресслужбі "Європейської солідарності" це відео Bihus.Info також назвали "фейками зеленої влади".

Пізніше в інтерв'ю "Прямому" Порошенко пояснив, що закупівлі вугілля з тимчасово окупованих територій відбувалась у 2014 році під время енергетичної блокади Росії, але виключно в українському правовому полі.

"У 2014-му році була дуже холодна морана. І коли в листопаді-грудні в тебе віялові відключення електроенергії – це означає мало-: неграмотный просто, що ти посидиш дві години помимо світла, або не если працювати холодильник. А ти будеш сидіти помимо світла і відповідно електроенергії, не принимая во внимание тепла, тому що насоси неважный (=маловажный) працюють і тобі не здатні будуть подати погода шемчет. Ти будеш сидіти вне газу і ти просто замерзнеш", – наполягає Петро Порошенко.

Следовать його словами, згідно з рішенням РНБО та уряду, вугільні підприємства з того боку, керівників яких призначали ще по 2014 року, відкривали рахунки держи підконтрольній Україні території. "Це свідоме рішення", – нагадав Порошенко.

"Плівки Медведчука"-4: затягування обмінів

Останній випуск "плівок Медведчука" вийшов найдовшим і стосувався, власне, головної офіційної ролі Віктора Медведчука – переговорів оборона обмін полоненими і заручниками.

Окрім цього стверджується, що він був непублічним учасником переговорів українського "Нафтогазу" щодо зимового газового контракту з "Газпромом" восени та взимку 2014 року.

Зокрема Медведчук начебто переконував українську сторону піти в поступки російській, що зрештою і сталося.

Знову згадується лейтмотив імпорту електроенергії з Росії та фірми-прокладки, яка мала б отримувати зиск з цього.

"У розмовах Медведчук проговорює, що условие треба укласти з врахуванням посередництва кіпрської фірми, що контролюється Григоришиним (Якого називають бізнес-партнером Порошенка. – Ред.), і яку нібито особисто "дав" Порошенко", – відзначають Bihus.Info.

У підсумку условие уклали все ж без посередників, але, ради словами журналістів, "плівки Медведчука" підтверджують, "що ця проводка дійсно планувалася".

Самовольно Порошенко згодом в інтерв'ю каналу "Прямий" заявив, що фірму-прокладу во (избежание торгівлі електрикою з Росією створили приставки не- у 2014 році, а вже у 2019-му вслед за нового керівника держави.

Що ж вплоть до ролі перемовника щодо обмінів полоненими, так після почутого на плівках у Bihus.Info сумніваються, наскільки ефективним був Віктор Медведчук.

Та чи можна взагалі вважати, що він діяв в інтересах України, если виступав від її імені.

Наприклад, блеяние ймовірного Медведчука на плівках радить "омбудсману ЛНР" Ользі Кобцевій безлюдный (=малолюдный) погоджуватися на обмін, який більше вигідний українській стороні.

Кобцева: А що це у вам за самодіяльні хлопці, які з нашими вояками, в обхід вам, мене і Дашки ("Омбудсмана ДНР" Харизма'ї Морозової. – Ред.), і всіх інших, ухвалюють якесь політичне рішення і хочуть пробыть обмін: один на сім?

Медведчук: Вотан на сім – один з якогобоку?

Кобцева: З вашого.

Медведчук: Тобто, ми даємо одного, а отримуємо сім? Чи навпаки?

Кобцева: Где-то, отримуєте сім. А мені це безграмотный подобається, я не дам. Я совершенно зроблю, щоб не дати.

Медведчук: Невыгодный давай, Оля (сміється)!

Кобцева: Без- даю.

У підсумку той обмін зірвався, следовать що Медведчук начебто похвалив Кобцеву.

"Штифт це – ефективний переговорник?" – запитує Дуся Бігус.

А в іншому епізоді фырканье Медведчука скаржиться речнику Кремля Дмитру Пєскову сверху те, що його невыгодный показали у сюжеті разом з Путіним для обмін Надії Савченко – лише його обрезки: "Там же мене взагалі никак не видно!"

"Да что ты це ж найважливіший момент. Ради чого цей город городився. Прикро неприметно", – нарікає ймовірний Медведчук.

Та головний закид Деня Бігус озвучив у самому кінці всіх чотирьох серій – относительно те, що Медведчук нібито гальмував обмін полоненого українського бійця Андрія Гречанова з позивним "Рахман".

Розвідник став відомим після боїв ради Донецький аеропорт, а влітку 2015 року потрапив у плен. 30 листопада того ж року його обміняли держи затриманого на Донбасі російського майора Володимира Старкова. Процес зустрічі Старкова з Петром Порошенком показали у медіа.

"Обмін "Рахмана" – це історія, для яку є дуже багато розмов нате плівках, дуже багато свідчень учасників. І це постоянно малює надзвичайно гидку картину, в якій "кіборг" "Рахман" провів у полоні чотири місяці. І десь три з них провів заради того чуйного відео", – каже Диня Бігус про відео звільненого Гречанова з Порошенком.

"Рахман", Андрій Гречанов зустрівся з групою Bihus.Info, але, из-за словами Дениса Бігуса, відмовився від розлогих коментарів ради обмін. Водночас він розказав, що обмін справді кілька разів відкладали в останній секундочку

У плівках Медведчук пояснює Кобцевій, що Україна готова обміняти Старкова лише після судового вироку росіянину.

Денуся Бігус також стверджує, що з записів випливає – Медведчук заважав волонтеру і товаришу "Рахмана" Олексію Мочанову домовитися для обмін раніше. Щоб замість того "Рахмана" витягли держи президентському рівні".

Зокрема йдеться оборона фрагмент можливої розмови з "міністром оборони ДНР" Володимиром Кононовим.

Медведчук: Мені дзвонить Вотан з керівників. Людина, з якою я тебе знайомив. Він не переводя духу начальником у нас. Так?

Кононов: (до.

Медведчук: І мені таку інформацію дає, що подзвонив такий собі Мочанов. Є такий, гонщик, далее.

Кононов: Так-так.

Медведчук: Який у вы там буває, в тому числі у Захарченка. І йому Захарченко сказав, що приїжджай завтрашний день о третій і забирай цього самого "Рахмана". Це як називається? Це що?

Кононов: Віктор Володимирович, вибачте, це набирайте Захарченка. У нього питайте. Ну-кась як я можу відповідати вслед за слова Захарченка?

Медведчук: Слухай, це взагалі виходить вслед рамки. Домовляються дві головні особи, две перших. Я займаюся цими переговорами. Веду отнюдь не перший тиждень. І тут виходить якийсь Мочанов…

Якихось інших свідчень, що саме правитель Порошенко наполягав на відтермінуванні повернення "Рахмана", у відео немає.

Однак у сюжеті йдеться ради те, що у самому кінці обмін відклали ще нате кілька днів за наполяганням української сторони – з 28 перед 30 листопада.

Як випливає з сюжету Bihus.Info – нібито заради того, щоб "кіборга" зустрічав саме руководитель Порошенко, який перед цим був держи переговорах у Парижі.

"Я в плівках не бачу жодної особливої користі від Медведчука як від переговорника. Близ цьому я погоджуюсь з тезою, здається, Порошенка: якщо Медведчук звільнить хоча б одну людину – з ним потрібно працювати. Але принаймні для тих плівках, які в нас є, він безграмотный звільняє нікого, кого безлюдный (=малолюдный) могли б штатно звільнити СБУ", – резюмує Дионисий Бігус.

Сам "Рахман" вже після входу сюжету Bihus.Info этак прокоментував плівки "Громадському": "Я вдома – це видимое дело. Якщо говорити про ці дневник, то я не чув, щоб він (Медведчук. – Ред.) гальмував [звільнення]. Йде розмова для мене, про обмін. Опосля же не йдеться "пусть себе, нехай ще трохи посидить – і ми його заберемо?" Ну-ка, якщо стало питання "майора получи и распишись майора", то майор засуджений, і його помилувати може тільки директор".

В інтерв'ю получай "Прямому" Петро Порошенко заперечив, ніби його хтось очікував з Парижа угоду кому) повернення "Рахмана", а кількамісячну затримку пояснив необхідністю винести вирок Старкову чтобы майбутніх міжнародних судів.

Вирок винесли 25 вересня 2015 року, після чого Старков міг ще подати апеляцію, але його вмовили це без- робити.

А співголова фракції "Європейської солідарності" Ірина Геращенко, яка у 2014-2019 роках була долучена задолго. Ant. с переговорів щодо полонених, пояснила більш развернуто, що обмін "Рахмана" насправді затягувала російська Контора, яка прагнула, щоб "кіборга" обміняли получай Старкова без вироку останньому.

После це, за її словами, "Рахман" малограмотный потрапив у попередні групи обміну: "Контора вустами Медведчука, вустами бойовиків відмовили в цьому і сказали, що може бути тільки обмін возьми російського військового, майора Старкова".

"Має бути вирок, і тільки після цього ми віддаємо цих покидьків чтобы того, щоб забрати наших. В історії зі Старковим приближенно само було дуже важливо, щоб відбувся высшая инстанция. І потім президент Порошенко, знаючи всю "підноготну" цього покидька-вбивці, помилував його для того того, щоб звільнити українського військового", – дала своє пояснення Ірина Геращенко.

Шість замість "десятків годин"

З самого циклу Bihus.Info випливає двоечка головні висновки, на яких наголошують його автори у кожному епізоді.

Перший: Медведчук зі згоди української влади вирішував з Росією значно більше питань, ніж относительно це говорили публічною. І вони никак не обмежувалися темою обміну полонених – "в економічих питаннях він значно ефективніший".

Подле цьому його статус як "безпосереднього контакту з Путіним" дуже перебільшений – бери плівках Медведчуку доводиться тижнями домовлятися з апаратом російського президента оборона особисту зустріч у Кремлі.

Але це безлюдный (=малолюдный) завадило Медведчуку перетворитися получи и распишись впливову політичну фігуру в Україні, починаючи з 2014 року.

Другий: відповідальність вслед за політичне зростання Медведчука, бери переконання журналістів Bihus.Info, несе Петро Порошенко. Який малограмотный лише дозволив Медведчуку повернутися в українську та навіть міжнародну політику, а й сприяв цьому. Можливо – переслідуючи власні інтереси.

У четвер Порошенко дав велике інтерв'ю своєму каналу "Прямий", у якому спробував відбитися від всіх звинувачень Бігуса та вкотре назвав оптом цикл плівок фейком та підготовленою в Офісі президента Зеленського атакою держи опозицію (у цьому риторика Порошенка схожа возьми Медведчука).

Всі епізоди "плівок Бігуса" чи "плівок Медведчука" вже подивилися більше 3 млн глядачів нате YouTube.

Денис Бігус пообіцяв викласти у вільний посещение "всі розмови в хронології".

Следовать його словами, мова йде ради шість годин (у першому сюжеті він но казав про "десятки годин").

"Впевнений, що ніхто це зрештою далеко не переслухає (бо триндіти "викладіть нам целое" і слухати 6 годин цього трешу – геть різні речі)", – написав він у Facebook возьми закиди опонентів.

Але додав, що "далее ще є багато цікавого".

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.