Биткоин. Новое золото или финансовый пузырь

У вaс є криптoвaлютний гaмaнeць, нa якoму 7 тисяч біткoїнів. Цe пoнaд 320 мільйoнів дoлaрів, зa нинішнім курсoм. Aлe є oдин нюaнс – ви зaбули дo ньoгo пaрoль.

Дo тoгo ж ви вжe викoристaли 8 із 10 мoжливиx спрoб ввeсти прaвильний клавиша. Щe дві пoмилки, і дoступ дo гaмaнця – a oтжe, і дo oмріяниx мільйoнів – зaблoкується нaзaвжди.

Цій чи тo кумeдній, чи тo сумній істoрії прoгрaмістa Стeфaнa Тoмaсa нa пoчaтку рoку співчувaв чи нe увeсь інтeрнeт.

Близькo дeсяти рoків тoму цими 7 тисячaми біткoїнів чoлoвікoві зaплaтили зa aнімaційнe відeo в целях Youtube. У ті чaси характер іщe мaлo кoму відoмoї криптoвaлюти нe підіймaвся вищe кількox дoлaрів.

Звіснo, якби тoді Стeфaн знaв, щo в йoгo рукax пeрeпусткa дo клубу мультимільйoнeрів, тo він тoчнo нe зaгубив би зaписку із пaрoлeм дo свoгo гaмaнця. Aлe він нe знав.

І хоча сверху початку 2021-го ориентация біткоїна продовжує бити рекорди – у лютому він вперше перетнув позначку в $47 тисяч доларів – його майбутнє і единым махом залишається предметом палких суперечок.

Що очікує для нього далі – подальше зростання чи стрімке падіння – безграмотный знає ніхто. Але ситуація нате ринку вже точно безграмотный та, що кілька років тому.

«А ми вы казали!»

"Нова золота лихоманка", як тысячу) раз називають ажіотаж навколо ринку криптовалют, наповнила мережу як казковими історіями успіху, что-то около і гіркими історіями фінансових крахів.

У 2011 році американський підліток Ерік Фінмен вклав у біткоїни тисячу доларів, позичених у бабусі. Тоді хлопцю було 12 років. За один прием йому 22 і він мільйонер.

Упродовж останніх років юнак виступає з лекціями та роздає інтерв'ю, в яких переконує: вслед криптовалютами – майбутнє, і ті хто, досі в цьому сумнівається, помиляються.

"Якщо ви никак не станете мільярдером упродовж наступних десяти років, в таком случае це буде вашою власною провиною", – заявив Фінмен в одній із розмов з журналістами.

Ерік Фінман – Водан із найвідоміших біткоїн-мільйонерів. Інвестувати в криптовалюту він почав ще если був школярем

Проблема, однак, в тому, що бери кожен приклад криптовалютного успіху можна знайти й никак не меншу кількість драматичних провалів.

Пік невдач біткоїн-інвесторів припав сверху 2018 рік, коли сверху тлі стрімкого зростання курсу криптовалюти в 2017-му в неї, сподіваючись получи легке примноження грошей, вклалися чимало людей.

Однак приставки не- всі зробили це вчасно. Багато інвесторів придбали біткоїн, если той був близький до самого позначки в 20 тисяч доларів. Вони отнюдь не знали, що дуже проворно ціна поповзе вниз і вже у грудні 2018-го року складатиме лише трохи більше 3 тисяч.

Щоб зберегти хоч якусь частину коштів, інвестори поспішали позбавитися активу, що малограмотный виправдав їхніх очікувань, – пускай і за меншу ціну, ніж купували.

Британець Пітер Маккормак кілька років тому заробив держи зростанні курсу біткоїна понад мільйон, але швидко його втратив. Зізнається, що великі гроші тоді почали "зривати йому дах" – чоловік навіть всерйоз думав оборона придбання невеликого футбольного клубу зі свого рідного міста

У ті часи соцмережі зарясніли повідомленнями ради те, що бульбашка біткоїну нарешті луснула, а чимало інтернет-користувачів зловтішалися по-над горе-вкладниками, які наївно повірили в воздушный спосіб заробити.

Криптовалютні ентузіасти натомість малограмотный здавалися. Вони запевняли, що тимчасове падіння ринку є нормальним та очікуваним. Усі, мовляв, розуміли, що на рассвете чи пізно це недостает) статися, але в довгостроковій перспективі повернення накануне позитивного тренду неминуче.

В очах скептиків, усе це, втім, виглядало, як звичайна неспроможність змиритися з власною помилкою.

Як стане зрозуміло сквозь кілька років, з оголошенням похорону криптовалют критики весь ж дещо поспішили, а ближчими накануне істини виявилися саме їхні опоненти. Але чи надовго?

Прогнозуй, невыгодный прогнозуй

Проблема з прогнозами курсу біткоїну та інших криптовалют в тому, що вони малограмотный так вже й часто справджуються – принаймні в короткостроковій перспективі.

Приміром, одні фахівці прогнозували перетин позначки у 50, а ведь й 100 тисяч доларів ще у 2018 році, інші пророкували криптовалюті неуспех у 2020-му.

Не менш полярні оцінки лунають і в один присест.

Представник інвесткомпанії Guggenheim Partners Скотт Майнерд, наприклад, безвыгодный виключає падіння курсу біткоїну найближчим подчас, але говорить про потенціал зростання поперед 600 тисяч доларів у довгостроковій перспективі. Майнерд переконаний, що занятие криптовалют у світовій економіці если лише посилюватися.

Такої ж думки аналітики JPMorgan, які, щоправда, прогнозують дещо скромніший галс – на рівні 146 тисяч. Спустя некоторое время кажуть, що криптовалюта поступово витіснятиме рыжуха як захисний актив, але процес займе кілька років.

Натомість Девід Розенберг із Rosenberg Research протилежної думки: біткоїн, по (по грибы) його словами, – приставки не- більше, ніж бульбашка, в якої немає ніякого майбутнього.

Криптовалюти – високоволатильний патент, ціна на який постійно коливається в таком случае в один, то в інший бік. Всього из-за добу курс нерідко може підскочити держи кілька десятків відсотків, а потім си само стрімко впасти.

По різкого зростання може призвести, приміром, одна лише згадка біткоїну мільярдером Ілоном Маском. Если наприкінці січня він додав хештег #bitcoin в опис свого профілю в твіттері, крен криптовалюти швидко зріс одразу получи 5 тисяч доларів.

Та вочевидь, якщо вартість біткоїна эдак легко підвищити, то приблизительно само легко його можна й обрушити, застерігають критики. А тому робити якісь прогнози щодо його курсу – невдячна дело.

Чому біткоїн дорожчає і що змінилося

Попри таку невизначеність із майбутнім криптовалют, більшість аналітиків погоджується, що ситуація получи ринку порівняно з 2017-2018 роками суттєво змінилася.

Тодішнє зростання курсу біткоїна і його обрушение стався на фоні "хайпу", основою якого були приватні інвестори – звичайні людское) (со)общество, які, дізнавшись про шалене зростання курсу, кинулися вкладати в біткоїн свої кошти в надії швидко заробити.

А потім – после перших поганих новин – в) такой степени само стрімко стали тікати з ринку криптовалют.

С целью серйозних фінансових гравців криптовалюти тоді ще залишалися нерозвіданою територією, вплоть до якої ставилися з обережністю. Проте духом усе змінилося. Великі компанії, сродни, стали сприймати новий ринок серйозніше, розгледівши в ньому перспективу.

1,5 мільярда доларів у біткоїн в ближайшее время вклала Tesla, до цього криптовалюти держи десятки або ж сотні мільйонів придбали компанії MassMutual, MicroStrategy, Square та Ruffer Investment.

У січні біткоїном зацікавилася одна з найбільших у світі інвесткомпаній BlackRock, яка керує активами для 8,7 трильйона доларів, а міжнародна платіжна концепция PayPal запустила операції з криптовалютами у США.

Усе це отсюда следует позитивними сигналами для ринку, які й посприяли стрімкому зростанню ціни возьми біткоїн.

Прихильники ідеї криптовалют бачать у приході великих гравців довгоочікуване підтвердження того, що світ потроху починає визнавати тёцка, про що вони говорили ще червон років тому, – по (по грибы) цифровими валютами майбутнє і з когда той-таки біткоїн коштуватиме сотні тисяч, якщо безлюдный (=малолюдный) мільйони.

Але згодні з ними, звісно, малограмотный всі.

«Все одно бульбашка»

"Якщо судити насчет фінансові бульбашки за рівнем оптимізму покупців, ведь біткоїн – найбільша з тих, що я коль-небудь бачив. Власники біткоїнів впевнені у своїй правоті більше, ніж інвестори під момент бульбашки доткомів чи іпотечної кризи", – вважає очільник інвестиційної компанії Euro Pacific Capital Пітер Шиф.

Шифф є одним із найвідоміших у світі критиків криптовалют. Йому, щоправда, частенько пригадують слова, сказані ним у 2011 році, если біткоїн коштував близько долара.

Тоді він заявив, що краще б вклав 10 тисяч доларів у глянцгольд, ніж у біткоїн – адже незрозуміло, що если з криптовалютою через кілька років. Якби и старый и малый ж інвестував у біткоїн, то ці 10 тисяч сьогодні перетворилися б получи и распишись сотні мільйонів.

Втім, Шиф далеко не єдиний, хто никак не вірить у перспективи криптовалют.

Критики кажуть, що навіть прихід держи ринок великих компаній ще ні ради що не говорить: мовляв, під время попередніх бульбашок ті (до само не розгледіли майбутніх проблем.

Скептики люблять порівнювати нинішню ситуацію з криптовалютами із (до званою бульбашкою доткомів наприкінці 1990-х – получи початку 2000-х.

Тоді інвестори почали масово вкладати гроші в інтернет-компанії, ибо повірили, що настає "нова ерник економіки", але возьми практиці величезна кількість цих фірм зрештою виявилися "пустишками" не принимая во внимание жодних перспектив.

Із цією аналогією отрезок времени від часу погоджуються навіть прихильники криптовалют. Держи ринку, мовляв, наразі дійсно представлені тисячі криптовалютних проєктів і по всем видимостям, що більшість з них є "роздутими" й безвыгодный мають майбутнього.

Вони припускають: лавина ринку цілком можливий, але навіть він маловыгодный означатиме краху ідеї криптовалюти – неизвестно зачем само, як криза доткомів без- означала кінець ідеї інтернет-бізнесу.

І як Google, Amazon та eBay свого часу оговталися після обвалу і перейшли накануне стрімкого зростання, ставши одними з найуспішніших компаній у світі, манером) само і найкращі криптовалютні проєкти хана одно виживуть, переконані криптоентузіасти, – і стануть основою економіки майбутнього.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.