«Был нашей контрразведкой». Кто такой белорус Шишов, которого нашли повешенным в Киеве

26-річний білoрус Вітaлій Шишoв з oсeні 2020 рoку жив у Києві. В Укрaїну він пeрeїxaв нa тлі тиску тa рeпрeсій щoдo нeзгoдниx з пoлітикoю Oлeксaндрa Лукaшeнкa.

2 сeрпня Шишoв вийшoв нa прoбіжку біля свoгo будинку, дe жив рaзoм з цивільнoю дружинoю, тa зник. A врaнці 3 серпня, після майже доби пошуків, його знайшли повішеним в парку неподалік.

Шишов у Білорусі брав недоля в акціях протесту після президентських виборів 2020 року, после результатами яких Олександр Лукашенко оголосив оборона свою чергову перемогу.

Активіст був одним із засновників громадської організації "Білоруський дім в Україні", повідомляє організація в своєму Telegram.

"Брався следовать абсолютно всі види діяльності: допомога релокантам (людям, які переїздять перед України. – Ред.), проведення акцій проти режиму Лукашенка, звернення в держоргани пользу кого просування законопроєктів, які допомагають співвітчизникам у формуванні діаспори в Україні", – йдеться в повідомленні.

 Організація переконує, що следовать Віталієм стежили, про це повідомляли українській поліції.

"Також нас неодноразово попереджали, як місцеві джерела, таково і свої люди в РБ, оборона можливість провокацій аж прежде викрадення та ліквідації", – повідомляє Білоруський дім.

"Немає сумнівів, що це спланована чекістами операція з ліквідації дійсно небезпечного режиму білоруса. Будемо продовжувати домагатися істини в загибелі Віталія", – йдеться в заяві.

Поліція наразі розглядає усі версії загибелі, включно з убивством, замаскованим під самогубство.

Азов і контррозвідка?

Вслед даними білоруської служби Радіо Непринужденность, організація Білоруський дім в Україні була пов'язана з вихідцем з Білорусі Сергієм Коротких, який в складі батальйону "Азов" брав будущность в боях на Донбасі і отримав українське громадянство.

Товарищ та колега Шишова Юрій Щучко, який був серед волонтерів, які допомагали шукати тіло, повідомив, що Шишов займався верифікацією білорусів, які в'їжджали получи територію України.

"Нас співробітники спецслужб українських в негласних бесідах попереджали, що разведка КДБ Білорусі в Україні є, і її стає більше, в тому числі ради рахунок потоку біженців. Потік біженців неможливо контролювати", – пояснював він в ефірі телеканалу Україна 24.

"Віталій в тому числі займався верифікацією цих людей. Він був нашою контррозвідкою. В більш приватному розумінні. І (до, ми знали, що получай нас полюють", – заявив він.

Следовать словами Щучка, на насильницьку ангел смерти вказували сліди побоїв нате обличчі Шишова. Він повідомив, що представники правоохоронних органів підтвердили, що в нього був зламаний ніс.

"Я підозрюю, що це спецслужби КДБ аль служби спецоперацій, – розповів Щучко. – У нього було погане передчуття, ми зідзвонювалися з ним минулого тижня, він говорив – якщо що, подбаєш для Божену (дівчина – Шишова)".

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.