Что известно о российской 56 бригаде ВДВ, которую перебрасывают в Крым

Рoсія пeрeкидaє oдну зі свoїx бoйoвиx дeсaнтниx чaстин дo aнeксoвaнoгo Криму. Цe 56-a бригaдa Воздушно-десантные войска з Вoлгoгрaдськoї oблaсті, яку пeрeтвoрюють нa 56-й дeсaнтнo-штурмoвий пoлк з бaзувaнням у Фeoдoсії.

Нaвіщo рoсійській aрмії щe oдин дeсaнтний підрoзділ нa півoстрoві тa чи мoжнa нинішні військoві пeрeміщeння РФ біля Укрaїни тa в Криму пoяснити виключнo цією пeрeдислoкaцією?

56-a oкрeмa гвaрдійськa дeсaнтнo-штурмoвa Дoнськa "кaзaчa" бригaдa

56-a бригaдa під чaс війни у Чeчні

56-у бригaду ствoрили у 1946 рoці нa oснoві двox стрілeцькиx пoлків, oдин з якиx дo цьoгo вoювaв в Угoрщині у склaді Укрaїнськoгo фрoнту.

У 1980-x рoкax вoнa брaлa учaсть у війні в Aфгaністaні, a в 1990-x рoкax – в обох Чеченських війнах. Наприклад, підрозділи бригади прикривали у Чечні отряд з Грузією.

А пізніше вона дислокувалася у місті Камишин у Волгоградської області.

Из-за даними української групи розслідувачів InformNapalm, у 2014 році бійці 56-ї бригади входили по російських батальйонно-тактичних груп, які или діяли получай Донбасі, або ж були зосереджені біля східних кордонів.

Росія талан своїх кадрових десантників у війні в Донбасі заперечувала.

Передислокація в Крим

25 березня міністр оборони Росії Сергій Шойгу оголосив, що "предварительно кінця року 56-у десантно-штурмову бригаду переформатують сверху 56-й десантно-штурмовий кодло з пунктом постійного базування у Феодосії".

Круглым счетом підрозділ підготували до перекидання в анексований Крим.

"Це смена, яка активно бере звезда у навчаннях найвищого рівня, хоча й мало-: неграмотный можна сказати, що вона якась особлива – Воздушно-десантные войска Росії усі активно проводять тренування", – розповідає BBC News Україна Микола Бєлєсков, головний консульт Національного інституту стратегічних досліджень.

Следовать його словами, не неведомо зачем давно 56-а бригада брала звезда у масштабних навчаннях "Всесоюзная здравница-2020" – відпрацьовувала висадку в темпе-тактичного десанту і взаємодію з наземними не откладывая в долгий ящик-тактичними групами.

Також нещодаво у бригади було тренування із завантаження і висадки техніки, захоплення об'єктів і утримання до самого підходу основних сил.

"Вони готують і солдатів бригади, і органи управління предварительно того, щоб діяти получи всю глибину оборони противника, захоплювати плацдарми, заходити у рука чи у тил", – додає аналітик.

А перекидання бригади в Крим він пов'язує з озвученими у 2019 році планами Міноборони РФ розгорнути в Криму ще Вотан полк повітряно-десантних військ.

"Припускали, що бездна будуть розгортати з батальйону 7-ї десантно-штурмової дивізії, який і (до перебуває у Криму. Але, сродни, вирішили, що розгортати довго і хочеться мати безграмотный батальйон, а одразу цілий табун готовий. Тому вирішили прискорити процес", – пояснює Микола Бєлєсков.

Це техніка 56-ї бригади?

САУ "Мста-С" нате Керченському мосту

Саме переміщенням техніки 56-ї бригади пояснюють кадри ешелонів військової техніки вздовж українських кордонів, які викликали міжнародне занепокоєння.

"Для відео справді є техніка десантників – лінійка БМД різних варіацій. Але зняли і тёта, чого немає у ВДВшників", – відзначає Микола Бєлєсков.

Зокрема, вслед його словами, мова насчет самохідні артилерійські установки (САУ) "Мста-С", які помітили держи Кримському мосту.

"У десантників немає таких САУ, у них основна артилерія – гаубиці Д-30", – звертає увагу Микола Бєлєсков.

Тому, получи и распишись його думку, прив'язувати всю зафіксовану техніку лише после 56-ї бригади було болезненно.

Вочевидь, мова йде і относительно рух інших підрозділів.

Що ж відбувається?

Нате думку українських та російських військових оглядачів, нинішні переміщення російської армії пов'язані більше із закінченням зимових навчань та перевірками військ.

"Щойно у Криму відбулися великі навчання повітрянодесантних військ, у яких брали рок до 2 тис. військовослужбовців", – каже у коментарі BBC News Україна військовий експерт з російського видання "Вседневный журнал" Олександр Гольц.

Микола Бєлєсков додає: "Росіяни офіційно заявили, що в рамках комплексної перевірки проводять пропрацювання сценарію оборони всього Чорноморського узбережжя. Тобто нарощення угруповань у Криму та Краснодарському краї".

Получи його думку, переміщення 56-ї бригади десантників у Крим не думаю что чи можна назвати завершальним етапом підготовки російської армії после якихось рішучих дій.

Зрештою, орієнтовна чисельність нового полку если в районі 4 тисяч військових, маловыгодный так і багато.

"Але, звичайно, це відкриває додаткові можливості. Одна по правую руку мати з'єднання у Новоросійську чи в районі Волгограда, інша – у Криму", – звертає увагу Микола Бєлєсков.

"Це безвыездно у логіці дій Росії, які вона проводять з 2016 року – створення військової інфраструктури", – додає він.

Олександр Гольц відзначає, що це продовження мілітаризації Криму: "Це пов'язане у першу чергу з тим, що ніхто без- визнає приєднання Криму, а делать погоду для Росії єдиний путь убезпечити його – військовий".

По (по грибы) його словами, Росія в) такой степени ще й реагує на нарощування сил НАТО у Чорноморському регіону, що є свєю чергою відповіддю получи и распишись російську анексію на події в Криму.

"Вже в один присест у Росії є теорія про тетюха, що з території Румунії можуть завдати удару крилатими ракетами. У цьому сенсі війська в Кримському півострові мають захистити південь Росії", – пояснює російський військовий оглядач.

"Велика війна"

Військові експерти сумніваються, що нинішнє перекидання 56-ї бригади чи інших угруповань предварительно Криму може означати підготовку Росії прежде агресії з території півострову у найближчі дні чи тижні.

"Крим дуже зручний на оборони, якщо говорити относительно сухопутну операцію, – завдяки вузькому перешийку, що відділяє його від континентальної України і який от нехрен дела обороняти. Але розгортати звідти наступ з тих самих причин досить важко", – каже Олександр Гольц.

Бесцельно само малоймовірний і швидкий початок "великої війни", яку в медіа пророчать вже кілька тижнів.

"Якщо Південний військовий вокруг Росії офіційно пише оборона свою активність, то Західний такої співмірної активності невыгодный проявляє. Справді, вони проводять тренування, але Водан із полків 20-ї армії, яка розміщена біля України, навпаки нещодавно перемістили нате полігон у Нижній Новгород", – описує Микола Бєлєсков ситуацію у суміжних з українським кордоном військових формуваннях РФ.

Щоправда, це безлюдный (=малолюдный) виключає загального курсу напруги.

"Якщо росіяни с налета під час комплексних навчань розгорнуть військову інфраструктуру щодо управління і забезпечення військ, а потім її никак не згорнуть – от це если сигналом для української розвідки, що щось відбувається", – попереджає аналітик.

А іншим сигналом если затримка демобілізації російських строковиків.

"Поки що маловыгодный можна сказати, що трендец, що ми бачимо, виключно означає підготовку прежде повномасштабної агресії. Але основи на цього можуть закласти, хоча й зарано насчет це говорити", – резюмує Микола Бєлєсков.

Безотлагательно з тим, залишається небезпека загострення держи Донбасі, яку українська військова розвідка описала як можливу "спробу просування російських окупаційних військ углиб території України".

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.