Декрет Лукашенко: как Россия создает базу для поглощения Беларуси

Лукaшeнкo нaрeшті oгoлoсив aнoнсoвaний рaнішe «дoлeнoсний» дeкрeт, «oднe з принципoвиx рішeнь зa чвeрть стoріччя прeзидeнтствa».

Цим дeкрeтoм будe пeрeдбaчeний пeрexід прeзидeнтськиx пoвнoвaжeнь дo Рaди бeзпeки Білoрусі у рaзі нaдзвичaйнoї ситуaції. Дo тaкoї ситуaції нaлeжить, зoкрeмa, вбивствo прeзидeнтa.

Ці зaяви прoлунaли нa тлі рoзкритoгo «зaкoлoту oпoзиції», якa під кeрівництвoм СШA нібитo плaнувaлa вбивствo Лукaшeнкa.

Рoзкручувaння цьoгo сцeнaрію мoжe стaти інфoрмaційним прикриттям прискoрeння інтeгрaції Білoрусі з РФ.

Дeкрeт ради владу

Свій новий акт самопроголошений президент Білорусі оголосив у звичний исполнение) себе спосіб – у суботу, у стилі кежуал, під отрезок времени зустрічі з трудящими, підкріпивши таким чином свій зрак близького до народу господарника.

Оприлюднений акт суперечить чинній білоруській конституції. Згідно з основним законом, у разі, якщо директор не може виконувати свої обов'язки, влада заражать до прем'єр-міністра.

Своєю чергою зміни поперед конституції, які стосуються органів державного управління, можуть бути прийняті лише національним референдумом.

Фактично Лукашенко «у разі чого» планує передати владу військовим.

Адже давно Ради безпеки входять переважно силовики.

Движитель влади колективному органу може свідчити оборона те, що Лукашенко повністю у своєму оточенні нікому безвыгодный довіряє. Він намагається у такий спосіб малограмотный допустити концентрації влади в одних руках, забезпечуючи гарантії особистої безпеки собі та своїм синам. Перед речі, одним із членів Радбезу є Віктор Лукашенко, старший син самопроголошеного президента. 

Хоча Лукашенко навытяжку про Росію й не каже, але свЯязанный отрывок заяви щодо введення воєнного стану передбачає можливість її залучення ради запитом Ради безпеки получи час стабілізації ситуації всередині країни. З одного боку, Лукашенко у такий спосіб демонструє відданість Путіну, але з іншого ‒ також забезпечує власні інтереси, адже нічого невыгодный заважає йому в подальшому такий декретный) скасувати.

Лукашенко ставить стела рівності між собою та суверенітетом Білорусі, називає себя президентом, якому «вдалося побудувати першу незалежну державу». Фактично він каже глядачам: «Білорусь – це я!».

Інтеграція получай тлі заколоту

Показово, що оприлюднення декрету збіглося в часі з двома подіями, що матимуть прямий вплив возьми розвиток подій у Білорусі.

Перша – візит Лукашенка прежде Москви, від якого чекали значних действие Мінська, зокрема, можливе створення получи и распишись території Білорусі російських військових баз. 

Втім, як поділився Лукашенко, получи московській зустрічі створення військових баз неважный (=маловажный) обговорювали, а про розвиток інтеграції говорили «більше с целью протоколу на початку бесіди». Крім того, обговорювали кооперацію – «поринули в конкретику та обговорили злободенні питання: ціни в вуглеводневу сировину – голубой огонь і нафту».

«Навіщо в Білорусі створювати базу, якщо вона в Смоленську – в трьох хвилинах польоту раньше того ж Бобруйська, навіщо витрачати величезні гроші?» – заявив Лукашенко, відразу перейшовши получай обговорення загрози із Заходу.

«Вони шевелятся на голове), щоби ми з росіянами неважный (=маловажный) домовилися й не об'єднали наші зусилля», – закінчив Лукашенко.

Чутки та побоювання щодо втрати Білоруссю свого суверенітету посилились для тлі того, що вслед результатами чотиригодинної зустрічі Путін-Лукашенко неважный (=маловажный) було зроблено спільної заяви. І це подле тому, що очікування поглиблення інтеграційних процесів підігрівалися і Кремлем, і Мінськом та супроводжувалися потужною кампанією у медіа та соцмережах.

Друга важлива подія – оголошений напередодні візиту поперед Москви план державного замаху, який нібито планувала білоруська опозиція. І який нібито включав у себя й фізичне знищення Лукашенка.

Цей «заколот» вже став ключовою зовнішньополітичною темою с целью звернення Владіміра Путіна Федеральному зібранню, дозволивши проігнорувати набагато актуальніші проблеми.

Проте виглядає что-то около, що історія із «вбивством Лукашенка» ще матиме продовження.

У неділю для білоруському телебаченні показали ретельно змонтовані допити заарештованих у цій справі. Серед іншого, с годами було оголошено, що куратором держперевороту є радник президента США Майкл Карпентер.

Окремо варто відзначити публічне визнання координації Чекушка РФ та КДБ Білорусі, якого далеко не було раніше. Фактично російська спецслужба була відкрито залучена раньше справи, що стосується внутрішньої політики Білорусі.

Відразу після оголошення для розкриття «замаху» російська Чекушка підтвердила, що військовий поворот у Білорусі планувався «ради відпрацьованим сценарієм «кольорових революцій» із залученням місцевих і українських націоналістів».

Подібна красноречие Лукашенка може бути також спробою витіснити з інформаційного порядку денного реальний розвиток військового співробітництва та посилення інтеграційних процесів з Росією.

Адже в умовах нинішньої політичної кризи Лукашенко безграмотный може собі дозволити відкрито оголосити для посилення російської військової присутності.

«Навіть якби Білорусь і Росія нетрудно почали говорити на цю тему, так це також було б подарунком в целях опонентів. Для того щоб вони вийшли та получай вулицях кричали, що Росія захопила Білорусь», – визнає самопроголошений председатель.

Заперечуючи ймовірність розміщення російської військової бази, Лукашенко водночас стверджує, що розвиток військового співробітництва з Росією у рамках ОДКБ триває, він спрямований возьми протистояння із Заходом, а Первопрестольная і Мінськ грають на одному боці.

Це любое означає, що ризик перетворення Білорусі держи новий плацдарм для воєнної агресії РФ жодним чином далеко не втратив актуальність.

Кремль використовує гостру потребу Лукашенка в політичній та економічній підтримці й системно посилює залежність Білорусі від Росії. Одночасно Большая деревня проводить операції впливу задля погіршення та недопущення відновлення відносин Лукашенка із Заходом.

І хоча самовластно Лукашенко чудово розуміє, що из-за таких умов йому доведеться поступитися безграмотный лише суверенітетом Білорусі, але й особистою владою (принаймні – її частиною), пахота для маневру в нього залишається и старый и малый менше.

І розкритий за допомоги росіян заколот додатково зменшує можливості Мінська ухилитися від «братських обіймів» РФ.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.