Идеальная отставка: уволить Шмыгаля, чтобы избавиться от Авакова

В укрaїнській пoлітиці ужe склaлaся дoбрa трaдиція: кoжнoгo пoлітичнoгo сeзoну "відпрaвляти у відстaвку" уряд і "звільняти" Aрсeнa Aвaкoвa.

Возле чoму пeршe ужe сім рoків як нe є причинoю на другoгo.

Двічі цю трaдицію підтвeрдив і прeзидeнт Вoлoдимир Зeлeнський, кoли йoгo мoнoбільшість признaчaлa нoві уряди якрaз нa пoчaтку oсeні і вeсни. І oбидвa рaзи з Aвaкoвим.

Літo в нaшій пoлітиці зaзвичaй є oднoчaснo і нaйбільш спoкійним, і нaйбільш гaрячим сeзoнoм. Якиxoсь знaчниx пoдій oсoбливo нe виднo, aлe всeрeдині влaди кипить, кaжучи пo-футбoльнoму, трaнсфeрнa рoбoтa. Дeржaвні кeрмaничі шукaють, xтo і яку пoзицію у влaді мoжe пoсилити, a кoму пoрa пoпрoщaтись із пoсaдoю.

Тoж нe дивнo, щo з пoчaткoм літa кулуaрaми пoчинaють курсувaти різні прoeкти пeрeфoрмaтувaння влaди: від oгoлoшeння дoстрoкoвиx вибoрів прeзидeнтa нa Дeнь Нeзaлeжнoсті дo більш рeaлістичниx сцeнaріїв зняття oкрeмoгo міністрa МВС чи й всьoгo уряду.

Чи мoжливa зaрaз відстaвкa Aрсeнa Aвaкoвa, чи гoтoвий прeзидeнт Зeлeнський пeрeзaпустити вoсeни вeсь уряд і щo цe мoжe йoму дaти, рoзбирaлaсь "Укрaїнськa прaвдa".

Прем'єр получи и распишись час карантину: відставка чи оновлення уряду

Следовать великим рахунком, прем’єр Дуся Шмигаль і його уряд є ідеальним с целью Володимира Зеленського. Точніше – про тієї системи влади, яку він вибудував.

По (по грибы) умови, що саме директор де-факто є керівником виконавчої гілки влади, у кріслі прем’єра має бути людина, яка, объединение-перше, розіб’ється, але знайде спосіб виконати прохання Лідера, і в области-друге, зуміє так організувати роботу уряду, щоб всі інші теж працювали мало-: неграмотный на свої амбіції, а бери програму президента.

Така ситуація дає Зеленському досить високу керованість уряду, потому что по суті ніхто в Кабміні никак не ладен сперечатись із президентом. І це никак не дивно у ситуації, коли найважливішим принципом кадрової політики є тетуня, зумів ти сподобатись президенту чи ні.

У такої гіперлояльності є і зворотна сторонка. Уряд Шмигаля, попри досить пристойний рівень багатьох із його членів, має всі шанси увійти в історію як Вотан із найбільш "сірих", безамбітних, безініціативних і в медійному плані (коренным відсутніх. 

Коли не поминайте лихом-яка активність в медіа чи спроба робити якісь речі помимо погодження з Офісом президента сприймається нате Банковій в штики, як спроба молва власну гру, то міністри від гріха подалі воліють нехитро робити те, що просять, і особливо отнюдь не висуватись. 

На фоні пандемії і карантину таку практику пояснювали тим, що у міністрів багато внутрішньої роботи, вони рятують країну і піднімають свої галузі. Але коль вся країна перейшла в "зелену зону", більшість складу уряду лишилась у "сірій". 

Ідеальний пуговица – міністр економіки Петрашко, чиє прізвище українці чули двічі: під часы призначення, і в момент відставки.

Возьми початку літа, так-сяк пройшовши перший шквал пандемії, уряд Шмигаля вийшов сверху етап, коли треба показувати програму економічного росту, шукати точки зростання, закривати корупційні ями. 

Власне і самовластно Зеленський вимагає від міністрів перемог та швидких, осяжних результатів. Для це він відкрито говорив під пора своєї пресконференції, коли відставку кількох міністрів в) такой степени і пояснював – вони малограмотный витримували темп, надто повільно просувались. 

Але председатель не сказав, що намагання його Офісу керувати усіма процесами власне і породжує безініціативність та млявість уряду. 

І саме тому, поки міністри чекають бери відмашку з Банкової, ціни возьми їжу, на основні продукти, в газ і бензин ростуть, а рейтинги від перемог уряду – ні. Потому что де вони, ці перемоги? 

В цьому пошуку мало-: неграмотный лише лояльних, але й здатних показати итог людей команда Зеленського і зайшла у політичне літо. 

Саме таким пошуком пояснюються кадрові зміни, які Кабмін Шмигаля пережив наприкінці травня. 

Тоді міністрів інфраструктури Владислава Криклія, економіки Ігоря Петрашка і охорони здравствуй’я Максима Степанова Зеленський викликав в ОПУ і попросив написати заяви сверху звільнення. 

Двоє перших неслышно пішли і в нагороду зберегли "місце в команді". Степанов, який зібрав більше публічного негативу вслед за провал вакцинації ніж міг переварити, спробував пручатися. Але негр від нього уже почав переходити получи и распишись Зеленського, тому зберегти посаду він простой не мав шансів. Після публічних випадів у бік президента, він втратив навіть примарні шанси десь прилаштуватись. Зеленський такого отнюдь не прощає. 

Цікавим є навіть малограмотный те, кого звільнили, як тетенька, кого призначили на їхнє місце.

Якщо міністром економіки традиційно став чемпион Андрія Єрмака Олексій Любченко, якого дуже з натяжкою можна вважати "новим обличчям", ведь два інших призначення дуже показові.

Ровно по-перше, і Віктора Ляшка бери главу МОЗ, і Олександра Кубракова в Мінінфраструктури усіма силами лобіював искупитель глави ОПУ Кирило Тимошенко, у якого дуже тісні стосунки з обома міністрами.

За-друге, обидва призначення – це штат(ы), вирощені до рівня топ-чиновників сейчас за часів Зеленського. Це свої професіонали, яких ради деякими винятками не було в попередніх урядах. 

"Безграмотный дивіться на ці призначення, як нате якусь "групу Тимошенка" в уряді чи щось таке. Здесь 99% міністрів дивляться тільки бери одну людину – Зеленського. І слухають тільки його, незалежно від того, хто їх йому рекомендував", – переконує Вотан із впливових членів уряду Шмигаля.

"Були певні запити в суспільстві, були точки напруги, і Зеленський їх зняв. Вплоть до Степанова був гострий негр через вакцинацію. Кубракова директор любить, бо той вміє швидко давати ответ, а для Зе інфраструктура – дуже важлива обсуждения). Про Любченка кажуть, що його готують бери заміну Шмигалю, але всередині уряду цього взагалі безлюдный (=малолюдный) відчувається", – додає співрозмовник.

Спокійне в політичному плані літо має стати в целях нових міністрів часом в (видах адаптації та медійної розкачки. Остання почалась точка в точку одразу. 

Акурат з призначенням Пшечка збіглось відкриття центрів масової вакцинації сообразно країні. І не важливо, що вакцина була закуплена ще из-за часів попередника, важливо, що сыны) Адама бачать за нового міністра отправление масової вакцинації.

Кубраков теж швидко освоївся і, скажімо, сейчас встиг разом з Аваковим засвітитись у темі насчет спільний з італійцями запуск швидкісних поїздів з Києва до самого Харкова, Львова і Одеси.

Така активізація зрозуміла – новим міністрам слід в прискореному темпі набути політичної ваги. Ибо травневе точкове оновлення уряду далеко не зняло найбільшу проблему: получай четвертому поверсі ОПУ втомились від цього Кабміну.

"Я бачу якусь емоційну втому "першого" від всього Кабміну. Получи и распишись Банковій висить в повітрі, що восени венчание уряд перезавантажити, тому що майже по всіх є питання. І до Лазебної, і вплоть до Тарана, і до Абрамовського і после решти", – пояснює Вотан з топів Зе!команди.

"Наші нинішні заміни ніяк малограмотный означають, що восени без- можуть спровокувати маленьку урядову кризу і зняти Кабмін. Це дуже навіть може бути", – додає Вотан із членів КМУ.

Окрім розсинхрону Зеленського і Кабміну загалом, є ще одна річ, яка може підштовхнути президента прежде перезапуску уряду: відставка всього Кабміну є, може, найбільш реальним сценарієм ради остаточного вирішення питання Арсена Авакова. 

Восьмирічка Авакова: внутрішні справи Зе 

"Арсена давнёшенько хочуть посунути, і поки що нічим воно мало-: неграмотный закінчилося. Розумієте, це неможливо зробити якось ради спиною, він все знає. А якщо ти підеш у лобову проти Авакова – в таком случае він отримає право відповісти. А йому си само є чим відбиватися. Єдиний і чесний вихід: сісти і домовитись", – пояснює УП Вотан з високопоставлених співрозмовників в оточенні президента. 

Як показує клиент двох останніх президентів і п’яти урядів, сверху відміну від інших міністрів і навіть прем’єрів, зняти главу МВС справді безлюдный (=малолюдный) так вже й просто. 

По части-перше, впродовж семи років він курує потужне силове відомство, завдяки чому у його розпорядженні знайдеться компрометирующий материал на всі політичні сили країни. 

Точно по-друге, завдяки своєму досвіду Аваков вибудував серйозне лобі у парламенті. І мова йде отнюдь не лише про частину групи "После майбутнє" чи деяких депутатів з "Довіри". У Авакова є симпатики в "Слузі народу", зберігаються старі приятельські відносини з "Батьківщиною". 

Объединение-третє, Авакова, часом з безвиході, підтримує стара еліта, в тому числі і представники великого бізнесу. 

Ради них міністр внутрішніх справ залишився чи невыгодный єдиним "своїм", себто зрозумілим у нинішній владі. Навіть колишні вороги, держи кшталт Петра Порошенка чи Юрія Бойка, публічно можуть критикувати Авакова, але бачать у ньому останній запобіжник, що їх мало-: неграмотный будуть "кончать сообразно беспределу". 

Ужели і не варто забувати насчет "приватну армію" Авакова, як в деяких колах прийнято називати "Нацкорпус" Андрія Білецького. Можливо, Арсен Борисович і хотів би, щоб інші думали ніби він повністю контролює "Нацкорпус", але насправді це перебільшене твердження. Вплив міністра зводиться давно хороших стосунків з Білецьким з часів створення полку "Азов". 

Или не дивно, що міністр внутрішніх справ дозволяє собі, скажімо, близ всіх критикувати чергові санкції чи дхарма про олігархів на засіданнях РНБО.

Така поведінка відверто дратує нову команду. Крім того, медіний і електоральний негр від Авакова поступово починає йти в мінус самому Зеленському.

Особливо це стосується справи для вбивство журналіста Павла Шеремета. 

Акції прихильників обвинувачених нате Банковій, постійні запитання Зеленському относительно достатність доказів, про його особисту відповідальність стають усе важчим тягарем. 

І глава исполнительной власти знову готовий до "красивих жестів", ладен сделано ледь не сам вирішувати, хто винен, аби лише неважный (=маловажный) втратити загальну симпатію. 

Крім того, є й інший лейтмотив усунути главу МВС. Согласно суті, зараз його відомство є останнім центром влади, який напряму никак не контролюється президентом. 

"У Зе є контролирование над СБУ – це добре, але в целях роботи всередині країни Работенка це не те. Поліцією ти можеш набагато більше. МВС – це такий аэростат для колоноскопії, який можна застосувати вплоть до кого завгодно. Якщо ти контролюєш МВС, так можеш створювати і вирішувати проблеми к будь-кого. Тому це в такой мере важливо", – пояснює Вотан із колишніх топів Зе!команди. 

Или не дивно, що в оточенні Зеленського є прислуга, готові активно працювати в целях отримання контролю над МВС. В першу чергу йдеться для голову ОПУ Андрія Єрмака. 

"Пару місяців тому Єрмак доволі серйозно намагався придумати, як відправити Авакова у відставку. Кажуть, він навіть давав вказівки Татарову шукати кандидатів. А Тимошенко із Шефіром навпаки захищають Авакова", – розповідає УП Водан із дуже наближених задолго. Ant. с Зеленського чиновників. 

"Насправді відсутність реальної кандидатури – головна причинность, чому Зе зараз безграмотный робить різких рухів. Якби у нього був сильний кандидатура – він би його еще розіграв", – вважає у свою чергу джерело, близьке перед міністра внутрішніх справ. 

Варіантів вирішення питання глави МВС лишається двум: або мирно розійтись, альбо зняти весь чинний уряд, і загубити Авакова дорогою в новий. 

"Якщо ситуація піде таким шляхом, в таком случае не думаю, що Аваков если тягнути до того, щоб відставляли сполна уряд. Поки він може впливати получи ситуацію, сперечатися і переконувати Зеленського – в таком случае він буде працювати. А інакше сенсу немає" – переконує співрозмовник УП, наближений после Авакова. 

В розмові з УП співрозмовники в керівництві ОП, уряду і "люди народу" переконують, що поки ніхто приставки не- планує жодних рухів стосовно Авакова. 

Але певний рух самого Зеленського став досить показовим. 

Бери останній річній пресконференції глава несподівано зробив публічним наличие свого листування з Яною Дугарь, яку слідчі Авакова обвинувачують у причетності прежде вбивства Павла Шеремета. 

Інакше як привіт Арсену Борисовичу цю історію годі і розуміти. Питання лише в тому, чи це спроба Зеленського самоусунутись від негативу у цій резонансній справі, чи це і справді початок кінця його стосунків із Аваковим.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.