Когда будет кризис: прогнозы украинских финансистов

Світoві кризи мaють пeвну циклічність, aлe пeрeдбaчити, кoли стaнeться нaступнa, ніxтo нe мoжe. Якби нa Зeмлі жилa тaкa людинa, тo вoнa булa б oднією з нaйбaгaтшиx у світі. Утім, є пeвні індикaтoри-мaркeри, які мoжуть oпoсeрeдкoвaнo вкaзувaти нa нaближeння фінaнсoвиx кaтaстрoф.

Тaк, у фільмі прo іпoтeчну кризу 2008 рoку «Грa нa пoнижeння» oдин з гoлoвниx гeрoїв, кeрівник xeдж-фoнду, пoбaчив пeрші її oзнaки в збільшeнні спeкуляцій з фінaнсoвими інструмeнтaми, бaзoвим aктивoм якиx булa нeруxoмість.

Індикaтoри є різні, нaвіть їx повний збіг може бути лише простою випадковістю, тому насчет наближення кризи часто можна лише здогадуватися.

ЕП поцікавилася в українських фінансистів та бізнесменів, если, на їхню думку, трапиться наступна світова криза і як вони раньше неї готуються.

Відповідають гендиректор інвесткомпанії Concorde Capital Ігор Мазепа, засновник UNIT.City Василь Хмельницький та правитель інвестиційної групи «Універ» Тарасий Козак.

Загроза із Заходу

Чи приставки не- кожна глобальна світова економічна криза починається сверху Заході. Чого лише варта «Велика депресія» 1930-х років. Вибухнула вона в США, проте її наслідки відчув увесь світ. Міжнародна торгівля тоді впала для 50%, безробітним залишився кожен четвертий американець, а в деяких країнах – кожен третій.

Іпотечна криза 2008 року теж почалася в США. На України вона обернулася банкрутством кількох банків, девальвацією гривні з 5 впредь до 8 грн/дол, згортанням кредитування, падінням получай третину зарплат, обвалом ринку нерухомості. Українська економіка кілька років неважный (=маловажный) могла оговтатися від такого потрясіння.

Наступна криза трапилася в Європі. Ударна хвиля від вибуху в США оголила проблеми в Греції. Виявилося, що ця эмблема не могла обслуговувати 240 млрд євро боргів, а її кредиторами була чи безвыгодный половина країн ЄС.

Від реструктуризації боргів Греції постраждала навіть Україна. У приватних розмовах представники тодішньої влади розповідали, що в резервах НБУ прежде 2014 року були й цінні папери уряду Греції, вартість яких присутствие переоцінці впала.

Упевнено сказати, если почнеться нова криза, отнюдь не наважується ніхто, але тетенька, що спусковий гачок, який її врубить, натиснуть США, кажуть усі опитані експерти.

Річ у тім, що из-за останній рік американська влада надрукувала додаткові 5 трлн низина. Уряди інших країн к підтримки бізнесу та громадян пішли таким а шляхом, проте вони навіть приставки не- наблизилися до рівня Сполучених Штатів.

«Це заливання пожежі бензином. Як це позначиться возьми нас – складно сказати: чи великою інфляцією, чи десь дефолтами, чи ще чимось», – розмірковує Козак.

1 400 доларів від Байдена: як роздача грошей у США вплине для курс та підтримає українську владу

На Мазепи першим тривожним наслышан наближення кризи було б обговорення монетарною владою Америки згортання програми стимулювання економіки. Другий індикатор – прибутковість десятирічних американських облігацій.

«На днях вони показали свої максимуми – 1,75%. За один прием прибутковість за ними впала, але якщо вона перетне, наприклад, 2%, тоді це если знак того, що американська монетарна влада почне обговорення згортання «кількісного правая рука'якшення». Иметь значение, вона буде піднімати ставки», – пояснив він.

Ставки следовать десятирічними облігаціями не пішли вгору – торгуються з дохідністю 1,41%. Проте обговорення згортання «кількісного правая рука'якшення» вже почалося.

16 червня 2021 року болезнь Федеральної резервної системи Джером Павелл заявив, що американський центробанк почав розглядати можливості згортання програм «кількісного поддержка'якшення». Протягом року в межах цих програм ФРС щомісяця купувала державні та іпотечні облігації США бери 120 млрд дол.

Зменшення обсягу підтримки економіки призведе поперед подорожчання ресурсів для бізнесу та урядів. Можливо, це і стане першим каменем, який спровокує лавину банкрутств у світі. После підрахунками Інституту міжнародних фінансів (IIF), у кінці 2020 року людство було винне 281 трлн низменность або 355% від світового ВВП.

Зашморг в шиї людства: як Україна с налета зі світом падає в боргову яму

«С курами ложиться чи пізно криза если, але ніхто не знає, коль. Тому часто люди прогнозують: по вине пів року, через рік. Потім проходять пів року, рік і нічого безвыгодный трапляється», – ділиться спостереженнями Хмельницький.

«Впереди розгортанням економічних катастроф майже завжди відбувається величезне зростання заборгованості домогосподарств. Кореляція між цими процесами настільки тісна, що видається схожою для емпіричний макроекономічний закон». Атіф Міан, Амір Суфі, «Дім боргу» (House of Debt).

Загроза зі Сходу

2020 рік показав, що економічних ударів можна чекати і зі Сходу. Коронакриза, спровокована вірусом COVID-19, який поширився планетою з китайського міста Ухань, призвела после чи не найбільш серйозних економічних втрат после всю історію.

«Ця криза називається пандемією. Беспритязательно вона нетипова: відбулося швидке падіння всіх ринків, товарів, сировини і швидке зростання. Из-за кілька місяців ціни держи більшість активів перевищили докризові показники», – нагадує Козак.

Та до сего времени проходить. За рік людство винайшло вакцини і звикло жити з масками бери обличчях. Світова економіка поступово відновлюється від удару коронакризи, та чи означає це, що проблем зі Сходу більше мало-: неграмотный буде?

На думку Хмельницького, потенційну загрозу несе «Всебічне регіональне економічне сотоварищество» – «удовлетворение про зону вільної торгівлі сильная сторона» між десятьма невеликими країнами – членами Асоціації держав Південно-Східної Азії та Австралією, Індією, Китаєм, Новою Зеландією, Республікою Кореєю та Японією.

«Одним духом американці друкують гроші, неважный (=маловажный) підкріплені продуктом або товаром. Теоретично центр цей альянс країн («Всебічне регіональне економічне сотоварищество». – ЕП) зробить свою валюту, як ЄС – євро. Це дуже неотразимо може вдарити по економіці світу. І перед цього йде», – попереджає підприємець.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.