Кто такой Влад Сорд, которого судят за разбитое стекло в офисе Зеленского

Зaтримaний після гучнoї aкції біля Oфісу прeзидeнтa Влaд Сoрд – вeтeрaн тa письмeнник, щo пишe містичні істoрії прo війну нa Дoнбaсі – «мілітaрі-гoрoр».

Тoвaриші припускaють, щo нa сaмій aкції у ньoгo прoявився пoсттрaвмaтичний синдрoм.

A у пoліції зaявляють – він бив вікнa "зaздaлeгідь зaгoтoвлeним" знaряддям. Нa відeo, якe виклaв зaступник кeрівникa МВС Aнтoн Гeрaщeнкo, виднo, щo склo чoлoвік рoзбивaє рукoю. Рoзглeдіти, чи булo щoсь у кулaці, склaднo.

Щo ж відoмo прo Влaдa Сoрдa, якoгo тeпeр мoжуть пoсaдити дo в'язниці нa сім рoків. Сaм він вжe пeрeбувaє зa грaтaми, а синклит обере йому запобіжний захід 23 березня – розглядатимуть клопотання ради домашній арешт.

 "Водан з найбільш агресивних учасників"

По (по грибы) кілька годин після завершення акції поліція відзвітувала относительно затримання за хуліганство "одного з найбільш агресивних учасників", який розбив двуха вікна на вході вплоть до Офісу президента.

Правоохоронці додали, що це 25-річний вінничанин, якого вже судили ради нелегальну зброю.

Чи затримували ще когось следовать підсумками акції, наразі невідомо.

Мова йде оборона Владислава Гранецького-Стафійчука – ветерана війни получи и распишись Донбасі та письменника, більше відомого як Влад Сорд з позивним "Змій".

Получай війні

До 2014 року Влад Сорд жив у Криму, потім був активістом Майдану, поверх що втратив квартиру для півострові.

Далі більше чотирьох років воював держи Донбасі у складі добровольчих формувань "ДУК Правого сектору" та "ОУН", а потім получи и распишись контракті у 93-й бригаді.

Був у найбільш гарячих точках – Савур-Могилі, Іловайську, під Донецьким аеропортом – в Пісках та шахті "Бутівка".

В Іловайську отримав важку травму спини – в окопчик від вибуху "Граду" влетів "Камаз".

"Він работать три оберти і влітає бортом у выше- окоп. Він просто змішав із землею цифра людей, вони загинули, моєму напарнику відрізало уходим, а мені пощастило – просто кузовом "погладило" вдоль спині", – розповідав Влад Сорд "Укрінформу".

Лікувався у госпіталі Мечникова: "Вчився сначала ходити, там мені Фавн Гелетей вручив орден Богдана Хмельницького, хоча я безвыгодный був військовослужбовцем, не мав звання".

Лікарі давали предсказание 60%, що не ходитиме, але він відновився.

Поки лікувався, у ДАПі загинув товарищ Влада – 18-й річний боєць "Правого сектору" Сергій Табала з позивним "Сєвєр", якого називають наймолодшим "кіборгом".

"Крестины було приїжджати в Піски вслед за його останками, а те, що від нього залишилося, могло б поміститися у зумпф від гранат – кусок голови і власть. Ми з ним познайомились ще получи Майдані й постійно були получи зв'язку. І штырь треба забирати його маммалиолит і везти до мами…" – пригадував Влад Сорд.

Не спросясь він згодом повернувся в фронт, у ті ж Піски, а потім перейшов у 93-ю бригаду, -де воював до 2018 року.

Став автором гімну бригади, який заспівав косяк "Тінь сонця", та одним з ініціаторів того, щоб підрозділу дали почесну назву "Холодний ложбина".

Містика про війну і корупцію

Після демобілізації в один прием з дружиною Вікторією Гранецькою Влад Сорд започаткував "ветеранський бізнес" – видавництво "Дім химер".

Лично Влад Сорд пише вірші, а також прозу.

Його диссертация "Безодня" у 2019 році увійшла перед довгого списку "Книги року BBC".

Записки дуже своєрідна – це воєнна містика, приправлена чорним гумором.

Наприклад, одна з історій розповідає оборона примару бійця, який впав у лайнер шахти "Бутівка", інша – оборона блокпост "Айдару" бери місці могильника жертв НКВС.

А оповідання "Опора" – це така собі українська версія Марвіна "Кіллдозера" Гімеєра, реального американця, який сверху броньованому бульдозері боровся проти місцевих чиновників.

У творі Влада Сорда колишній боєць 72-ї бригади ще більш жорсткими методами мститься "корумпованій вінницькій поліції".

Вплоть до семи років

У реальному житті Влад Сорд був саме тим чоловіком у кепці, який розбив двое скла у дверях на вході прежде Офісу президента.

"Сорд далеко не пам'ятає частини подій, маловыгодный одразу згадав прізвище. Висока ймовірність, що дії викликані ПТСР вследствие вибухи петард", – припускають товариші чоловіка в Facebook "Дім химер".

Сверху відео видно, як він цілеспрямовано розбиває вдвоём скла, а один з активістів зупиняє його.

Романя Сініцин, який входить накануне числа організаторів суботньої акції, вважає, що побиті вікна – прояв злості людей бери те, що відбувається у країні.

Хоча бити скло в ОП від самого початку ніхто без- планував.

"Це ж без- якась вистава, де ми розподілили ролі: пирушка запалює фаєр, а той кричить. Це гениальный. Ant. маленький масовий захід", – відзначає Романчик Сініцин.

"Так, це Змій получи и распишись відео розбиває дві шибки у дверях. Просто так, це було необов'язково. Проте вчорашній неудовлетворенность – протест проти свавілля поліції та мовчання влади", – додають у "Домі химер".

Дальше також кажуть, що Влада Сорда затримали з порушеннями: "Для жодне правове затримання і соглашение мова не йде, людей, що питають у невідомих посвідчення – штовхають получай землю".

Є інформація також ради застосовану силу до товаришів чоловіка, які прийшли вночі під відділок.

У поліції ж кажуть, що чоловіка затримали получи и распишись основі 208 статті Кримінально-процесуального кодексу, яка дозволяє затримувати помимо ухвали суду на місці злочину чи безпосередньо після його скоєння, якщо підозрюваний може втекти.

Тепер после статтею про хуліганство "із застосуванням холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого разве заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень" Владу Сорду загрожує від трьох раньше семи років в'язниці.

Згадану поліцією попередню справу относительно нелегальну зброю, ймовірно, також згадають у суді – вслед за даними товаришів Сорда, мова йде ради "зберігання ножа мертвого побратима". Вони ж додають, що ту справу закрили.

Наразі Влад Сорд залишається в ізоляторі тимчасового утримання.

Запобіжній захід йому обиратимуть у вівторок.

"Критика вирішив перенести засідання у засідання у зв'язку з клопотанням насчет встановлення запобіжного заходу – цілодобовий домашній арешт", – повідомив Водан з авторів "Дому химер" Євген Лір.

Організатори акції нате підтримку Стерненка, з якими спілкувалися BBC News Україна, кажуть, що будуть слідкувати вслед за процесом Влада Сорда.

"Ми його підтримаємо, він старпер", – каже Ромаша Сініцин.

"Чи повинна человек, яка вчора зухвало била вікна відповідати по (по грибы) свої дії, чи її потрібно зрозуміти, простити та відпустити безо покарання?" – запитує Антоний Герщенко.

Тим часом товариші затриманого кажуть оборона те, що деякі книжкові магазини вирішили прибрати його книжки зі своїх сайтів.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.