Месть президента: почему ПАСЕ наращивает давление на украинских депутатов

Сeсія Пaрлaмeнтськoї aсaмблeї Рaди Єврoпи (ПAРЄ), щo відбулaся цьoгo тижня у Стрaсбурзі, принeслa нaшій дeржaві нoві виклики тa нeбeзпeки. Є підстaви гoвoрити прo нoву xвилю у ПAРЄ, спрямoвaну нa зaxист рoсіян.

Звіснo ж, чaсoм цe відбувaється цінoю Укрaїни.

І xoчa нaрaзі під удaрoм oпинився лишe oдин дeпутaт, Oлeксій Гoнчaрeнкo, тeндeнція є спрaвді зaгрoзливoю. Її oсoбливo пoсилює тoй фaкт, щo нa зaxист рoсіян стaв чинний прeзидeнт ПAРЄ Рік Дaмс, який зaрaз нaлaгoджує зв’язки тa співпрaцю з Рoсією тa вжe здійснив туди візит, щo прoйшoв зa умoв пoвнoї зaкритoсті. A oскільки укрaїнський пaрлaмeнтaр зaвaжaє цьoму, прeзидeнту ПAРЄ цe нe дo впoдoби – нaстільки сильнo, щo йoгo прoтидія стaє сxoжoю нa пoмсту.

Нa цьoму фoні нe дивує тe, щo нині Гoнчaрeнкa нaмaгaються пoкaрaти, ствoрюючи істoричні прeцeдeнти у рoбoті aсaмблeї. A «вишeнькoю для торті» стало його переслідування следовать український прапор – попри тёцка, що депутати інших держав за исключением. Ant. с проблем виступають у ПАРЄ з національною символікою.

Втім, после всіх претензій до подвійних стандартів з боку чинного президента ПАРЄ, надалі получи Україну чекають ще складніші часи, потому что з січня асамблею має очолити відвертий посредник РФ.

Про те, що відбувається единым махом і яку причину мають ці події – читайте у цій статті та дивіться у відеоблозі «Європейської правди».

Три атаки сверху Гончаренка

Представник «Євросолідарності» Олексій Гончаренко – делегат доволі нестандартний, і ставлення предварительно нього у суспільстві є дуже різним – як, втім, і задолго. Ant. с більшості інших політиків. А ті, хто його критикують, зазвичай звертають увагу в епатажність цього парламентаря.

Це добре знають і у Парламентській асамблеї Для Європи, де український избранник працює з 2015 року, нерідко перетворюючи свої промови ледь маловыгодный на театралізоване дійство. Якось він, вплоть до прикладу, виступав у залі в гумових рукавичках исполнение) роботи з небезпечними речовинами, демонструючи таким чином, що Росія є токсичною  🙂

Цей перо (золотое комусь подобається, комусь ні, але следовать понад шість років виступи Гончаренка жодного разу маловыгодный викликали дорікань у залі, а лише привертали увагу. Але квітнева сесія асамблеї поклала цьому область. Президент ПАРЄ Рік Дамс, який головував держи засіданні 20 квітня, несподівано обурився тому, що Гончаренко під дни виступу розгорнув прапор України. І оголосив, що це… заборонено робити получи засіданнях асамблеї.

Після короткої суперечки Дамс вимкнув мікрофон українського депутата, далі – наказав йому вийти із зали і, безграмотный приховуючи роздратування, заявив, що вимагатиме його покарання, і пообіцяв бути «дуже жорстким» у цьому процесі. Ми зробили коротке коментоване відео суперечки українського депутата і президента – можете подивитися, як це відбувалося.

Чи правий був Рік Дамс у претензіях впредь до українця? Категорично ні! Заборон, бери які він послався, невыгодный існує у природі, і трохи далі у тексті ми це пояснимо. Ба більше, навіть того ж дня інші депутати (у тому числі росіяни) виступали з національною символікою, мало-: неграмотный отримавши жодного кривого пустозвонство на свою адресу.

Було сродни, немов президент ПАРЄ шукав привід помститися українцеві з іншої причини.

Адже после кілька годин перед тим між ними відбулася ще одна перекоры. Також публічна і також у залі засідань асамблеї.

Це сталося під часочек виступу в ПАРЄ німецької канцлерки Ангели Меркель, яка включалася у засідання асамблеї соответственно відеозв’язку. Гончаренко поставив їй запитання – настільки коротке, що його можна зацитувати дослівно: «Пані канцлерка, прошу вам відповісти «так» чи «ні». Путін – вбивця?»

У політиці жорсткі та неприємні запитання безвыгодный є несподіванкою ні для кого, тому Меркель далеко не здивувалася та у відповіді очікувано уникнула конкретики. Але «замість неї» обурився Дамс, публічно закликавши Гончаренка дотримуватися правил пристойності.

Це запитання относительно Путіна журналісти нині ставлять багатьом лідерам держав, і відколи воно из этого явствует непристойним – лишилося загадкою.

Але була також ще одна, третя дегаже Дамса на Гончаренка, яка духом саме добігає завершення. Наступного тижня, 27 квітня, регламентний комітет ПАРЄ розгляне скаргу, следовать якою на українського депутата цілком можуть накласти санкції – наприклад, відсторонити від частини засідань.

Для отвода глаз цю скаргу на Гончаренка написав російський парламентар, очільник делегації РФ у ПАРЄ Пьотр Великий писатель земли русской. Скарга стосується двох епізодів, що сталися возьми сесії у січні 2021 року, коль:

1) Гончаренко розкритикував Путіна і російською закликав громадян РФ припинити його правління (баллер посилання на цей отрывок у відео),

2) Гончаренко запостив возьми своїй facebook-сторінці відео з особистими образами нате адресу самого Толстого (центр це відео скорочено).

І хоча початкову скаргу возьми українця писав представник РФ (ЄвроПравда має в розпорядженні цей табуляграмма), але дисциплінарне провадження из-за нею порушили лише по вине те, що таке доручення дав Рік Дамс.

І, що найголовніше, зробив він це після своєї поїздки задолго. Ant. с Москви. Про неї – трохи далі.

Покарання следовать прапор та Facebook

Венчание підкреслити, що формальні причини во (избежание покарання Гончаренка у асамблеї є.

В інциденті з прапором директор ПАРЄ був категорично неправий, він безпідставно звинуватив українського депутата.

Забороняти парламентарям носити з собой власну національну символіку? Серйозно?

Ці дії Дамса без- мали жодного підґрунтя – ані у регламенті ПАРЄ, ані в етичному кодексі асамблеї немає жодного пункту, який би це забороняв. Ба більше, духом, під час пандемії, если більшість депутатів беруть планета у роботі асамблеї віддалено, багато хто з них включається у засідання сесії по части відеозв’язку з власних парламентів, мол на фоні стоїть прапор альбо інша державна символіка.

Приміром, російський нардеп Леонід Слуцький того ж дня звертався вплоть до парламентарів з «двоглавим молодцевато» РФ позаду себя. Угорські та турецькі парламентарі тоді ж виступали получай тлі національного прапора тощо.

Подвійні стандарти? Ні, мало-: неграмотный чули.

Словом, зауваження поперед Гончаренка не мало жодного підґрунтя… але є одне але. Вслед за правилами асамблеї, слово головуючого получи и распишись засіданні – немов правило, і має виконуватися. А якщо ти мало-: неграмотный згідний з його діями, можеш їх оскаржувати вслед регламентом. Бо демократія – це також оборона повагу до правил і процедур. Натомість Олексій Гончаренко почав сперечатися з Дамсом, перекрикувати його навіть з вимкненим мікрофоном.

В (видах західноєвропейських депутатів це звучало некоректно, тому ще невідомо, держи чий бік вони стануть.

Ще цікавіша ситуація – зі скаргою Толстого, яку підтримав Дамс.

Зрозуміло, що Толстому було цікаво показати свою лояльність Путіну і публічно обуритися, если Гончаренко «наїхав» для того у промові. Але точно по суті звинувачення не мають жодного підґрунтя – далее не було нічого нецензурного, та й у ПАРЄ точный лунають значно жорсткіші заяви, і безлюдный (=малолюдный) лише від українських депутатів, а й, приміром, від самих росіян.

А ото facebook-відео зі словами «морда», «нікчема» тощо для очистки совести справді можна назвати порушенням стандартів ПАРЄ щодо ввічливої дискусії 😉

Але…

ПАРЄ ще ніколи неважный (=маловажный) ухвалювала рішення, виходячи з записів у соцмережах депутатів. Якщо Гончаренка покарають, це стане першим таким прецедентом. А ще це если дуже яскравою ілюстрацією подвійних стандартів з боку асамблеї та її президента. Адже праздник самий Толстой дозволяє собі таким (образом само неприйнятні заяви з образами возьми адресу України та її представників. І приставки не- лише у соцмережах!

Найсвіжіший подкладка – заява Толстого держи офіційному сайті Держдуми РФ, дескать він зазиває «моськами» депутатів від України та балтійських держав. Але карати, сверху думку президента ПАРЄ, богослужение саме українського парламентаря.

В очікуванні гіршого

Хочемо відразу перервати можливі спекуляції относительно те, що Рік Дамс, мовляв, «продався» росіянам. Як це частенько буває, міжнародна політика є значно складнішою, і пишущий эти строки цієї статті за спілкуванням з джерелами у ПАРЄ має підстави вважати, що йдеться безграмотный про банальний підкуп (як це було, приміром, у часи сумнозвісного експрезидента асамблеї Педро Аграмунта, діяльність якого призвела вплоть до потужного корупційного скандалу в Страсбурзі).

Ні, (тутовое причина є іншою.

Рік Дамс прагне до скорой встречи-що відновити співпрацю з РФ без- за гроші, а через тетя, що він, як і багато західноєвропейських політиків, вірить у казкову теорію для те, що росіян священнодействие «залучати до діалогу».

Неизвестно зачем, ця думка досі популярна у Німеччині, Франції тощо – а також у Бельгії, звідки пойти президент Дамс.

Росія уміло використовує цю слабину Заходу.

Саме тому прежде кожною сесією повторюється вымогательство з боку РФ, і він останніми роками безвідмовно працює: з Москви лунають заяви насчет те, що вони знову вийдуть з ПАРЄ, якщо асамблея запровадить проти них бодай мінімальні санкції. І цього виявляється достатньо, щоби підтримка жорстких рішень проти Росії з боку Заходу падала майже по нуля.

Через це ПАРЄ стає дедалі більше немічною у рішеннях. Цього тижня дійшло предварительно того, що у резолюції ради Навального відмовилися від заклику до самого Росії розслідувати отруєння політика!

Це очікувано невыгодный допомогло – у Москві аминь одно відразу відмовилися виконувати рішення ПАРЄ, навіть скориговане під неї.

Чи дійде колись давно французів, німців тощо, що действие «співпраці з агресором» у випадку з Росією лише додає їй впевненості та нахабності? Получи и распишись це питання відповіді немає, хоча є сподівання, що з нет-нет да и і вони зрозуміють очевидне. Але наразі цього далеко не сталося. І тому Рік Дамс намагається «будувати місточки» з РФ і задовольнити апетити росіян. Таково, у березні він вже їздив перед Москви на переговори, після яких безлюдный (=малолюдный) пролунало жодної офіційної заяви, але з’явилося подання проти українського депутата.

А найактивніші українські депутати, дії яких суперечать цим планами, звісно ж, викликатимуть у нього роздратування.

Втім, цей рік президентства Дамса – останній. І надалі возьми Київ чекатиме ще складніший період, адже из-за принципом ротації з 2022 року ПАРЄ має очолити Тіні Швелькокс – нідерландський парламентар, лідер групи крайньолівих (куди входять європейські комуністи та подібні політичні сили).

Кокса вважають відкритим агентом Кремля та найефективнішим лобістом інтересів РФ у асамблеї. Или його головування стане непростим періодом во (избежание української делегації. І готуватися накануне цього Києву варто вже одним махом. У тому числі – працюючи для відсіч атак проти своїх депутатів для кшталт того, що відбуваються разом у Страсбурзі проти Олексія Гончаренка.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.