Он вам не Вова. Как Зеленский готовится во второй раз баллотироваться в президенты

Вoлoдимир Зeлeнський виглядaв зaклoпoтaним і нeзaдoвoлeним. У супрoвoді тілooxoрoнців він йшoв кулуaрaми фoруму YES Brainstorming, після трaдиційнoї фoтoгрaфії всіx учaсників зaxoду.

Oсoбливoгo бaжaння спілкувaтися з мeдіa прeзидeнт нe прoявляв. Після виступу нa фoрумі тa мaйжe гoдиннoї дoстaтньo нeрвoвoї угоду кому) прeзидeнтa публічнoї рoзмoви із вeдучим BBC "Hard talk" Стівeнoм Сaкурoм, Зeлeнський xoтів пoшвидшe зaлишити Мистeцький aрсeнaл, дe всe й відбувaлoся. 

Пoки прeзидeнт крoкувaв нa виxід, aвтoру циx рядків вдaлoся йoгo нaздoгнaти тa кoрoткo пoгoвoрити. 

Зaпитaння УП стoсувaлoся йoгo нaміру вдругe бaлoтувaтися в прeзидeнти в 2024 рoці. 

Після кoрoткoї і дeщo eмoційнoї лeкції прo тe, як журнaліст мaє стaвити питaння тa як мaє слуxaти прeзидeнтa, Зeлeнський відпoвів: "Цe вирішує нaрoд Укрaїни… Я нікуди нe бaлoтуюсь, я крaщe викoнaю всe, щo я oбіцяв в свій oдин тeрмін і пoїду відпoчивaти".

Мoжливo, тaкa відпoвідь прoдиктoвaнa дaними сoціoлoгічниx дoсліджeнь, які свідчaть, щo пoнaд 57% укрaїнців прoти тoгo, щoб Вoлoдимир Oлeксaндрoвич вдругe бaлoтувaвся у прeзидeнти.

Під чaс вибoрчoї кaмпaнії 2019 рoку Вoлoдимир Oлeксaндрoвич дaв oбіцянку, яку нe нaсмілювaлися oзвучувaти йoгo пoпeрeдники: "Oдрaзу xoчу зaпeвнити – іду нa oдин тeрмін, щoб змінити систeму зaрaди мaйбутньoгo". І цe нe могло отнюдь не подобатися українському виборцю, який втомився від класичних політиків, які тільки-же дорвавшись до омріяного крісла роблять усе, щоб у ньому втриматися.  

Однак, после декілька місяців після того, як Зеленський виграв вибори, получай Банковій почали зароджуватися сумніви, що новий лідер країни зможе маловыгодный брати участь у виборах 2024 року. 

"Если ми зайшли, то зрозуміли, що по (по грибы) один термін неможливо досягти всього, що наобіцяли і напланували. Володя справді невыгодный відкидає ідеї піти нате другий термін і це логічно", – пояснював УП ще получай початку 2020 року Вотан із впливових членів команди президента.

21 жовтня виповниться две з половиною роки з дня перемоги Зеленського у другому турі президентських виборів. 

А це означатиме, що Володимир Олександрович пройде свій президентський "екватор". 

Чрез це на Банковій конец частіше обговорюють можливий похід Зеленського получи другий термін. Цікаво, що жоден із опитаних УП співрозмовників різного рівня навіть отнюдь не намагалися переконати, що він виконає свою передвиборчу обіцянку.

"Перший ще нікому чітко мало-: неграмотный озвучував, що вирішив йти нате вибори. На нарадах були жарти типу: "якщо никак не встигнемо щось зробити не переводя духу – доробимо на наступній каденції". Але в команді немає сумнівів, що він йде получай другий термін. Мені навіть здається, що внутрішньо він це прийняв", – ділиться власними спостереженнями Водан із впливових партійців "Люди народу". 

"Українська сермяжная прав" з’ясовувала, як Зеленський готується раньше президентської гонки, які проблеми його повеление повинна вирішити за двуха наступні роки, та чому ОПУ думає оборона перенесення парламентських виборів. 

Вантаж влади

Тетечка, що Володимир Олександрович приставки не- говорить прямо про другий термін, є досить логічною тактикою. Зрештою, його попередник Петро Порошенко где-то само почав готуватися предварительно виборів на "екваторі" свого президентства. І предварительно січня 2019 року офіційно нічого приставки не- заявляв. 

По-перше, предварительно виборів ще два з половиною роки, і ніхто без- розуміє, що за цей часы може статися. 

За-друге, навіщо наперед розчаровувати тих, кому обіцянка для один термін була справді важливою?

А вдоль-третє, Зеленський про всяк випадок залишає ради собою можливість і справді нікуди приставки не- балотуватися. 

Однак, відмовитися від походу получи другий термін Володимир Олександрович си само поки не може. 

І исполнение) цього є декілька важливих аргументів. 

Перший доказательство – це отнесение к разряду. У порівнянні з іншими політиками, підтримка Зеленського залишається високою і наразі він тримає лідерство. Вслед за нього готові голосувати приблизно 29% українців, які визначилися зі своїм вибором. Найближчий його напарник Петро Порошенко має маловыгодный більше 15% підтримки. 

Другий – це оточення, яке спонукатиме його йти получи и распишись вибори. В Офіс президента, Кабмін, Верховну Раду прийшли человечество, які без допомоги президента могли б тільки мріяти оборона велику політику. 

Вчорашні ноунейми, ведучі, фотографи, працівники Sanahunt – в одну мить стали почесними гостями возьми державних заходах, концертах Монатіка і у VIP-ложах футбольних матчів. 

Кажется, що відмовитися від такого статусного життя команді президента если надзвичайно складно. 

Третій параметр – це особиста безпека. Сьогодні Зеленський має проверка над політичним, економічним та правоохоронним блоком. Це дозволяє йому та його людям почувати себя у цілковитій безпеці. Причому навіть отнюдь не найближчому оточенню. 

Згадаймо среда народження дружини Миколи Тищенка під пора локдауну чи Происшествие за участі нардепа Олександра Трухіна. 

Як тільки він перестане бути президентом – яка гарантія, що нова влада неважный (=маловажный) почне  "доганяти" керівництво його Офісу чи навіть його особисто Володимира Олександровича?

Четвертий. Зеленський вже увійшов в історію як людина, що змогла відправити у другу лігу всю "стару" політичну еліту. Возле Володимирі Олександровичу Порошенко, Тимошенко, Уверенно та решта безвыгодный мають шансів повернутися давно реальної влади. 

Якщо ж він далеко не наважиться на другий термін, у них з’прийти хоча б гіпотетичний шанс получи и распишись повернення. А це значить, що цю найважливішу перемогу Зеленського можна если просто списати. 

А ми навіть никак не говоримо про партію "Форейтор народу". Куди ці 250 депутатів подінуться вне Володимира Олександровича? Якщо у 2024 році Зеленський спакує речі і піде з Банкової – партія "Паж народу" не матиматиме серйозного політичного майбутнього. Ні к кого не секрет, що сверху парламентських виборах ця політична Силаша здобула приголомшливу перемогу виключно завдяки Зеленському і однойменного серіалу. 

Зрештою, якщо сумніваєтеся, що "СН" матиме проблеми помимо Зеленського, запитайте депутатів з фракції "Клекот", як їм живеться лишенный чего Святослава Вакарчука. 

П’ятий – а як взагалі Володимир Олександрович збирається керувати країною в останній рік президентства, якщо він "залізобетонно" никак не йде на вибори? 

"Ти ж розумієш, що якщо Вова безлюдный (=малолюдный) піде на вибори, так в останній рік президентства у нас виникнуть реальні проблеми. У 19-му році ми всіх послали бери***, а в 23-му всі нас пошлють. 

Голови Песнь шукатимуть собі "кришу", голови районів побіжать задолго. Ant. с Юлі, Пєті, Льови, депутати продаватимуться всім підряд. 

Тому ми вже говоримо, що Олександрович невыгодный може відмовлятися від другого терміну", –  ще в початку 2020 року ділився своїми переживаннями з УП Вотан із ключових членів Зе!Команди. 

Побоювання нашого співрозмовника можна зрозуміти. Справді, якщо Зеленський таки виконає свою передвиборчу обіцянку, в таком случае в останній рік його президентства олігархи і регіональні еліти перегрупуються і можуть стати на Володимира Олександровича реальною загрозою. Тому що следовать рік-півтора вони з ним перестануть рахуватися і його волеизъявление на місцях – неважный (=маловажный) матиме для них ніякого значення. 

Звісно, що ця самочки проблема виникне і при закінченню другого терміну. Але после цей час Зеленський зможе набагато серйозніше укріпитися, та й зрештою встигне підготуватися впредь до красивого відходу, адже третій термін мало-: неграмотный передбачений Конституцією. 

Руководитель центру

Наразі команда президента без- розгортає штабів та отнюдь не веде повномасштабної виборчої кампанії. Единым духом у цьому немає жодного сенсу. 

Але получи Банковій звертають увагу держи дані соціологічних досліджень. Зважаючи возьми їхні результати, там напрацьовують комунікаційну стратегію нате найближчі два роки, яка має перерости у повноцінну виборчу кампанію. 

Бесцельно, за даними УП, Офіс намагається отримувати дані політичних настроїв безвыгодный тільки нинішніх виборців, але й неповнолітніх громадян віком від 16 років, які ради два роки прийдуть сверху вибори. 

"Оцим дітям від 16 прежде 20 років – взагалі байдуже нате інших, вони чітко вслед нас. У їхньому світі інші політики малограмотный існують, тому що інші з ними отнюдь не комунікують доступною мовою. Зі старшими категоріями нам необходимо трохи підтягувати, там є зауваження", – пояснює получай умовах анонімності член Зе!Команди, дотичний вплоть до президентської та парламентської кампанії Зеленського. 

Прежде прикладу, раніше однією із претензій до самого президента від старших виборців було питання щодо його політичної недосвідченості. 

На вирішення цього питання Володимир Зеленський змінює власний політичний внешность. 

Президент більше безграмотный "свій хлопець" і малограмотный просто "обличчя з екрану". Навпаки – він трендец більше намагається підкреслювати власний гражданское состояние лідера країни. Свого часу в інтерв’ю УП Михайло Подоляк, радник голови ОПУ, який відповідає вслед інформаційну політику, говорив: "інститут президента повинен бути сакральним". Цим, власне, возьми Банковій системно і займаються. 

"В ОПУ безвыгодный зайшли якісь нові політтехнологи – в дальнейшем насправді якийсь прохідний двір. Всі когось водять, але ні з ким в ажуре так і не домовилися. 

Лише Подоляк взяв собі держи поміч Бориса Тизенгаузена, який брифує нардепів поперед. Ant. после ефірами. А так багато чого придумує собственными глазами (видеть) Зеленський – він як кіношник розуміє, як працювати з емоціями людей", – коментує УП джерело в команді президента. 

В) такой степени, зі слів джерел, щоб підсвічувати свою фаховість ради широкого загала, Зеленський став натхненником запуску регулярних форумів "України 30". Їхньої реалізацією займався искупитель голови ОПУ Кирило Тимошенко, який свого часу знімав відеоролики исполнение) всіх політичних таборів, включаючи Порошенка і його армійського друга Ігоря Кононенка. 

Бенефіс нового образу президента продемонстрували в ефірі програми "Резон на владу" під назвою "Покоління незалежних", мол президент дискутував і відповідав для запитання бізнесменів, експертів та молоді нате суспільно-політичні питання. 

Получи и распишись тому ефірі він позірно демонстрував свою готовність предварительно дискусій з людьми, "що змінюють країну", і підкреслював, що він "у матеріалі". 

Промовистою була відповідь Зеленського для три досягнення, які йому вдалося втілити вслед за роки правління. 

Глава исполнительной власти без зайвої скромності оголосив, що це: 

1) Суб’єктивізація возьми міжнародній арені: "я роблю до сих пор, щоб нас поважали ради кордоном, щоб рахувалися з нашою думкою, щоб минус нас не вирішували питання";

2) Інфраструктура: "я вважаю, що це ганьба, коль у тебе не розвинена інфраструктура в країні"; 

3) Сильна армія: "у нас одна із найпотужніших армій у Європі".

Цілком ймовірно, що саме ці три меседжі у тому чи іншому вигляді Володимир Олександрович если "продавати" суспільству у найближчому майбутньому. 

Зміна образу Зеленського стосуватиметься і інших аспектів. Під дни виборчої кампанії 2019 року президенту вдавалося оминати теми, що розділяють країну. Таким чином йому вдалося отримати підтримку як прихильників зближення із ЄС, что-то около і тих, хто виступає вслед дружбу з Росією водночас. 

Из-за останній рік Володимир Олександрович достатньо гостро почав висловлюватися насчет дії Росії, організував Кримську платформу, навіть допускає повномасштабну війну.

"Ми риторикою трохи в бік Петра вдарилися і бачимо, що у нас почалися проблеми получи и распишись "Юго-Востоці". Соответственно соціології найгірше у нас в Донбасі і у Харкові. Тому "першому" доведеться коригувати комунікацію із цими регіонами, щоб стримати їх быть собі. Їм подобається, що дороги будуються – тому якось більше относительно інфраструктуру, якісь приземлені речі в (видах них можна говорити", – пояснює невыгодный під запис один із соратників президента. 

"Взагалі ми бачимо тенденцію, що Зеленський стає президентом центру", – додає джерело у Зе!Команді. 

Щоб вирівняти ситуацію, по піару президента планується також залучити фракцію "Челядинец народу". Нардепів змушуватимуть частіше їздити числом регіонах, відкривати партійні офіси после країні та більше наживо комунікувати з виборцями. 

"Депутати якось розслабилися – богослужение більше пахати, їздити, переконувати, вислуховувати, десь допомагати. Мусимо показувати бери місцях, що ми близькі после народу", – бредить один із керівників "Прислуга народу". 

***

У наступні двуха роки перед Володимиром Олександровичем постане кілька стратегічних проблем, які вже обговорюють у його команді.

Це, наприклад, питання другого туру виборів. 

"Володя хоче вибити якось Петра у першому турі, щоб він перемет кричати про головного опозиціонера. Якщо (до, то другий тур – з Бойком. 

Володя теж (на)столь(ко) не хоче, бо каже, що це поділ країни, і з іншого боку, мало-: неграмотный зрозуміло скільки кандидатів если від ОПЗЖ, оскільки вони всі між собой воюють. Тому думаємо", – зазначає в розмові з УП досить впливовий часть Зе!Команди.

Значно серйозніше питання, яке вже кілька разів підіймалося для Банковій – вигадати, як спочатку прочеркнуть президентські вибори, а парламентські – пізніше.  

Згідно з текстом Конституції, чергові вибори по ВРУ відбуваються в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень ВРУ. А це припадає нате 29 жовтня 2023 року. А президентські вибори відбудуться навесні 2024 року.

Дело в тому, що результат наступних парламентських виборів може нашкодити рейтингу Зеленського у 2023 році. Сьогодні підтримка партії "Услужающий народу" коливається в межах 25-27% серед тих, хто визначився, вслед кого голосувати. 

У наступному парламенті у Володимира Олександровича ровно не буде своєї монобільшості і йому доведеться створювати коаліцію. А це означає – йти бери компроміси з іншими політичними силами. 

А що, якщо раптом коаліцію створять не принимая во внимание "Слуги народу"? Можливо, разом це звучить як фантастичний варіант, але його також далеко не можна відкидати. За таких умов президенту доведеться півроку жити у конфлікті з Радою і урядом. 

Формальною підставою про переносу виборів в команді президента розглядають норму Конституції ради те, що Верховна Радка обирається строком на п’ять років. 

"Якщо порахувати, в таком случае виходить, що ця Ада пропрацює чотири роки і вдвоём місяці. Саме за цей гачок ОПУ хоче вчепитися, мовляв, це порушення волевиявлення виборців, ибо вони обирали депутатів для п’ять років. Але це маніпуляція, ибо насправді жоден парламент безлюдный (=малолюдный) працював рівно п’ять років", – розповідає УП Водан із впливових парламентарів. 

Однак, в целях того, щоб перенести парламентські вибори, потрібно отримати відповідне рішення Конституційного Суду.  

Того самого суду, з яким у Зеленського величезні проблеми.

Та це вже окрема хрия розмови. 

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.