Особливості системи Прозорро

Система Прозорро призначена щодо державних торгів. Вона розроблялася для цього з урахуванням специфіки процедури, її особливостей проведення та інших факторів. Для надання необхідної кількості переваг система отримала ряд відмінних рис.

Особливості системи Прозорро

Відмінні риси у структурі

Для того щоб система працювала, для неї було складено власну схему та структуру. Ключовим чинником у разі стало ядро, що є Центральною інформаційною базою. Вона зберігає у собі всі необхідні дані для отримання статистичних відомостей з усіх проведених угод та їх учасників.

Для отримання доступу до сервісу необхідно провести реєстрацію на майданчику, який отримав необхідну ліцензію та був акредитований сервісом Прозорро. Одним із таких майданчиків є Українська Універсальна Біржа. Отримати інформацію про неї та пройти реєстрацію можна на сайті tender.uub.com.ua.

Крім реєстрації облікового запису, користувачеві необхідно буде обов’язково провести верифікацію. Вона забезпечить перевірку справжності та реальності компанії, а також дасть доступ до всіх функцій та операцій.

Можливість перегляду всіх оголошень по країні стала доступною на різних ліцензійних майданчиках завдяки тому, що всі вони об’єднані в одну мережу. Користувачі можуть переглядати інформацію незалежно від того, яким джерелом вони користуються. Всі заявки відразу стають доступними, й учасникам не потрібно переходити з одного облікового запису на інший.

Особливості аукціону

Аукціон державних закупівель працює за принципом голландської моделі торгів. Її особливістю є те, що учасники не підіймають, а опускають ціну. Переможцем стає учасник, який призначив мінімальну ціну серед усіх кандидатів. Зниження ціни відбувається на суму відсотка від зазначеної ціни. Один крок дорівнює трьом хвилинам. Сам процес торгів відбувається у три етапи. У перших двох випадках після завершення торгів здійснюється відсів учасників із великою ціною. На останньому етапі визначається переможець.

Додатково для проведення аукціону учасникам необхідно реалізувати кілька етапів:

● виставляння заявки на сервіс;

● одержання замовником уточнювальних питань від постачальників;

● збирання заявок на участь у тендері від постачальників;

● проведення аукціону.

Особливістю закриття торгів є процес завантаження підписаного договору. Для цього його паперову копію необхідно просканувати та завантажити зображення на сервіс. У документі мають бути проставлені всі печатки та підписи з обох сторін.

Ще одна особливість цього сервісу – повна анонімність протягом усього процесу. Учасники можуть бачити інформацію про ставки по завершенню кожного етапу. При цьому всі користувачі залишаються анонімними для виключення корупційних дій.

Замовник бачить інформацію про постачальника лише після затвердження його кандидатури. До цього обидві сторони є анонімними одна одній. Якщо замовник не приймає переможця через невідповідність кваліфікації продукції, то аукціон повторюється на тих самих умовах.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.