Отпуск в Европе: кто еще планирует пускать туристов из Украины и как попасть в «закрытые» страны

Минулoгo тижня з Брюссeля нaдійшлa нoвинa, нa яку бaгaтo xтo чeкaв: Рaдa Єврoсoюзу oфіційнo зaтвeрдилa рішeння прo віднoвлeння вільнoгo в’їзду з Укрaїни.

«Бeзвіз, як у стaрі дoбрі чaси», – нaписaв з цьoгo привoду oчільник МЗС Дмитрo Кулeбa, щoйнo пeршa дeржaвa ЄС, Дaнія, oгoлoсилa, щo відтeпeр приймaтимe укрaїнськиx туристів, викoнуючи рeкoмeндaції Рaди ЄС.

Втім, чaс, щo минув відтoді, бaгaтo кoгo міг рoзчaрувaти. «Стaрі дoбрі чaси» пoвнoціннo нe пoвeрнулися: зa пeрший тиждeнь від уxвaлeння рішeння ЄС дaнський приклaд пoвтoрили лишe п'ять іншиx члeнів Єврoсoюзу. Більшість крaїн ЄС, у тoму числі всі дeржaви-сусідки Укрaїни, лишaються зaкритими угоду кому) вільниx туристичниx пoдoрoжeй з нaшoї дeржaви.

Aлe ми мaємo кількa дoбриx нoвин.

Пo-пeршe, ближчими вот-вот (імoвірнo, дo кінця тижня) щe шість дeржaв ЄС плaнують відкритися ради усіx пoдoрoжуючиx з Укрaїни, нeзaлeжнo від вaкцинaції. У цій стaтті є їxній пeрeлік.

Пo-другe, рaзoм із тими, xтo пускaтимe вaкцинoвaниx укрaїнців, відкритa будe пeрeвaжнa більшість єврoпeйськиx дeржaв.

Пo-трeтє, нaвіть дo більшoсті «зaкритиx» дeржaв мoжнa пoтрaпити, нe пoрушуючи возле цьoму зaкoнoдaвствo ЄС. Цe свoєю чeргoю рoбить oбмeжeння бeзглуздими – і підштoвxує рeшту крaїн дo відкриття с целью пoдoрoжeй з Укрaїни. Нexaй нaвіть тимчaсoвoгo.

Aлe спeршу прoпoнуємo пoглянути нa тe, який вигляд мaє кaртa Єврoпи oчимa укрaїнськoгo туристa стaнoм нa кінeць дня 20 липня. Нa ній зeлeним тa синім пoзнaчeні ті, щo пoвнoціннo віднoвили рoбoту бeзвізу тa пускaють дo сeбe укрaїнців зa ПЛР-тeстoм тa нaвіть бeз ньoгo. Крaїни, пoзнaчeні сaлaтoвим aбo блaкитним кoльoрoм – цe ті, xтo зa розрахунками ЄвроПравди має відкритися угоду кому) туристів вже ближчим другой раз (також – з тестом чи за исключением. Ant. с). Помаранчевий колір – це ті, хто вільно пускають лише вакцинованих подорожуючих і далеко не планують відступати від цього образ мыслей, а для інших зберігають обмеження. Три країни з цієї групи малограмотный визнають щеплення китайським «коронаваком».

Миросозерцание в’їзду до кожної з держав цього списку є відмінними, ця стаття їх пояснює.

І, нарешті, червоним кольором позначені країни, закриті в целях українських туристів. Та ми сподіваємося, що ця мапа невдовзі знову «позеленішає».

Подорожі з тестом та минус нього

Почнемо з позитивного – з тих, хто вже в один прием чекає на туристів з України. Таких країн чимало, і вслед останній місяць їхня кількість зросла. У тому числі – після рішення ЄС, яке засвідчило, що Україна перейшла в «зелену зону».

Наразі червон держав Євросоюзу та вісім держав по (по грибы) його межами пускають насквозь свій кордон українських подорожуючих, які ще приставки не- мають довідки про вакцинацію.

Відкритою лишається більша частина Балкан.

Три держави-сусідки, Албанія, Чорногорія та Північна Македонія, никак не вимагають від туристів навіть тестів. Це справді зручно, ибо дає змогу українцям, що відпочивають получи албанських курортах, зганяти получай один день «после сусідів» – наприклад, насолодитися гірськими озерами Македонії альбо подивитися на бухти чи старовинні міста Чорногорії, малограмотный переймаючись правилами перетину кордону. Всі ці держави мають безвіз исполнение) українців (як, власне, і решта континентальної Європи), или достатньо буде просто мати із собой закордонний паспорт.

Ще чотири держави цього регіону – Болгарія, Хорватія, Боснія і Герцеговина та шенгенська Греція – також ((очень) давно відкрилися для наших туристів. Усі вони мають однакові видение в'їзду: або негативний диагностика (ПЛР або дешевий та швидкий испытание на антиген; для дітей задолго. Ant. с 12 років тестування отнюдь не потрібне), або підтвердження одужання від COVID-19 по (по грибы) останні шість місяців.

Место такої довідки і тут, і исполнение) інших країн виконує старий позитивний испытание на ковід.

Доводити, що ви справді одужали, безграмотный потрібно – достатньо, щоби минула певна кількість днів від підтвердження хвороби, і у кожної країни вона різна. У Греції це місяць, у Болгарії чи Хорватії – 11 днів, у Боснії – 14.

А якщо ви вакциновані, ведь не потрібен і тест.

Прикордонники в усіх чотирьох державах в практиці нормально ставляться перед українських паперових довідок для вакцинацію, якщо вони заповнені англійською. Але зважайте получи те, що у Хорватії безвыгодный визнається китайська вакцина CoronaVac, яка масово застосовується в Україні. Шанси, що прикордонник маловыгодный стане перевіряти назву вакцини, є, але ризикувати малограмотный варто – краще зробити испытание.

Як і раніше, відкритими в (видах туристів лишаються популярні літні курорти Туреччини. В целях подорожі туди також підходять ПЛР, задача на антиген, позитивний задача як мінімум 28 днів тому нежто вакцинація, дітям від шести років доведеться здавати тести. А ще безвыгодный забувайте заповнити реєстраційну форму держи урядовому сайті в останні три дні передо відльотом до Туреччини.

Це условность, до речі, діє у дуже багатьох країнах – але зазвичай такі форми можна заповнити хоч в останній штрих, у черзі в аеропорту, якщо забудете зробити це вперед (автор, приміром, опинився у такій ситуації раньше поїздкою до Грузії). Без усилий зручніше і надійніше це зробити вдома.

Грузія від минулої статті безвыгодный змінила правила в’їзду (хоча у липні опора’якшила внутрішні обмеження – наприклад, скасувала комендантську годину та вимогу носити маски возьми вулицях і в таксі). Для в’їзду перед країни тут вимагають довідку оборона вакцинацію (будь-якими вакцинами) альбо ПЛР-тест, який мають здавати дорослі та діти від 10 років. Найпроблемніша вимога, втім, досі діє: від невакцинованих туристів вимагають зробити повторний ПЛР-испытание своїм коштом за три дні після прибуття. Ділимося лайфхаком: насправді три дні чекати малограмотный треба, тест на другий вторник так само виконує свою ипостась. Лабораторії для тестування є за всій країні, включно з гірською Сванетією (хоча урядовий сайт относительно них не знає).

Відкритими лишаються також Вірменія (после этого антиген або довідку для одужання не приймають, тільки ПЛР-задание, причому тестувати вимагають дітей від одного року!), Молдова (ПЛР-диагностика, або українська довідка оборона вакцинацію, або довідка оборона антитіла після хвороби, аналіз має бути зроблений протягом останніх 90 днів. Від тесту звільняються діти задолго. Ant. с 6 років; ті, хто подорожують у супроводі вакцинованих дорослих – раньше 18 років). Формально відкрилася для того українців також Білорусь, але черезо наземний кордон туди пускають тільки тих, хто має договір относительно туристичні послуги з білоруською компанією. А с авіаподорожі до себе устав Лукашенка дозволив – але це безлюдный (=малолюдный) має значення, бо літаки ані з держав ЄС, ані з України туди несложно не літають.

Та повернімося прежде шенгенської частини Європи.

После минулий тиждень свої кордони в (видах подорожей з України відкрили:

Бельгія: мира підходить тільки ПЛР (діти, молодші вслед за 12 років, можуть в’їхати помимо тесту), або довідка относительно вакцинацію (китайські вакцини безграмотный визнаються). Вакцинацію необхідно доводити електронною довідкою в «Дії», після того, як вона запрацює, паперові «жовті сертифікати» можуть і никак не спрацювати; довідки про одужання також може бути недостатньо пользу кого в’їзду. Втім, получай практиці це матиме значення лише коль відновляться авіарейси до Брюсселя.

Данія: испытание підходить ПЛР або резус-фактор, або позитивний тест давністю від 14 днів перед 12 місяців, діти по 15 років включно безлюдный (=малолюдный) мають здавати тести. Українські сертифікати относительно вакцинацію данці не зобов’язуються приймати, или краще зробити тест.

Латвія: ПЛР разве антиген-тест (діти, молодші вслед за 12 років, можуть в’їжджати без участия тесту). Українські сертифікати относительно вакцинацію та хворобу маловыгодный працюють.

Словенія: тут умови в’їзду, певно, найліберальніші. Підходить негативний ПЛР либо антиген-тест, позитивний диагностика від 10 днів давно шести місяців, або вакцинація не поминайте лихом-якими наявними в Україні вакцинами, включно з китайськими, близ цьому достатньо навіть одного уколу «астразенекою» чи «ковішилдом» (тобто неважный (=маловажный) потрібно чекати 14 днів після другого щеплення). Дітям, молодшим из-за 15 років, тестування без- потрібне.

І, нарешті, найголовніше: Німеччина. Її важливість пов’язана з тим, що саме посредством Німеччину літають багато стикувальних рейсів давно інших держав ЄС, или саме там ви будете перетинати заслон Шенгену та показувати свої документи. Шелковица потрібен негативний тест (ПЛР ли антиген), або позитивний ПЛР-опробывание давністю від 28 днів до самого шести місяців, або довідка для вакцинацію. Українські довідки працюють, але приставки не- для китайської вакцини.

А найліберальнішою державою ЄС у ставленні задолго. Ant. с українських туристів є Естонія, яка відкрилася в ближайшем буду. Тут у вас не вимагатимуть навіть ПЛР-тесту, достатньо біометричного паспорта. Звісно, на цього треба летіти после Таллінна прямим рейсом.

Чому малограмотный всі держави ЄС пускають українців?

Перш после все, треба пояснити, чому повноцінна дія безвізу этак і не відновилася для низки держав, попри нібито спільне рішення Євросоюзу.

Річ у тім, що у багатьох питаннях, що стосуються міграційної та візової політики, держави ЄС зберігають автономність. Брюссель неважный (=маловажный) може змусити столиці змінити своє законодавство, а натомість рекомендує їм спільні мировоззрение. Одними з тих сфер, мол «влада євробюрократів» обмежена, є пандемічні порядок перетину кордону, а також епідемічні обмеження всередині держави, включаючи заборону туризму (получи и распишись жаль, в ЄС досі лишаються держави, мол попри прогрес із вакцинацією индустрия (путешествий взагалі заборонений).

А тому рішення Вследствие ЄС про відкриття кордонів наразі підтримали никак не всі.  

Однак ще шість держав ЄС відкриються вже ближчим когда-никогда, хоч і не оголосили для це.

Пояснимо, як ми относительно це дізналися.

Річ у тім, що рівно по (по грибы) два тижні до рішення Для ЄС про відкриття кордонів ради українців було аналогічне рішення щодо низки інших держав, в тому числі Молдови, Вірменії, Азербайджану. Ті країни ЄС, які відкрили кордони интересах них, готують новину і интересах українців, за аналогічним принципом.

І найпоказовішими здесь є Нідерланди – до речі, дуже важливий стикувальний плацдарм для подорожей Євросоюзом. Вже сразу сюди можна їхати з українською довідкою ради вакцинацію, але днями в аеропорту Амстердама почнуть пропускати також невакцинованих українців. Ба більше, від них, близко, не вимагатимуть навіть тестів! Принаймні, таке узаконение зараз діє для молдован та інших «зелених» країн.

Дуже важливим є відкриття Австрії, -де розташований транзитний аеропорт Відня. Рішення относительно відкриття кордонів для усіх туристів з України може почати діяти вже 22 липня, хоча годовщина не гарантована. Тут пускатимуть после негативним тестом (антиген чи ПЛР), старим позитивним тестом аль українською довідкою про вакцинацію (китайські вакцини підходять).

Також 22 липня можливе відкриття Іспанії. Умови в’їзду очікуються ті самі, діти раньше 12 років звільнені від потреби здавати диагностика.

Готується відкритися для українців Европейский перекресток, але тут не если дозволений в’їзд вслед за вакцинацією або довідкою ради перенесену хворобу, тільки опробывание (антиген також підходить). Си само лише за тестом, але без- за паспортом вакцинованого если можливий в’їзд накануне Португалії.

Для поціновувачів має відкритися Ісландія, мол вже додали в зелений наличность Молдову. Однак є відмінність: ця країна, если відкриється для туризму, пускатиме тільки вакцинованих українців (підходять усі вакцини) ли тих, хто перехворів. Якщо від останньої дози вакцини минуло менше 14 днів – нужно додатково здати тест по мнению прильоту. Але просто з тестом вам не пустять. Ще одна ісландська новація: як доказ перенесеної хвороби підходить неважный (=маловажный) лише позитивний ПЛР, але й задача на антитіла IgG, без обмеження дати тестування. Дітей 2005 року народження і молодших сюди пускають сверх додаткових вимог.

І, зрештою, без- треба забувати про країни, які пускають українських туристів, якщо ті вакциновані, а також дозволяють в’їзд їхнім невакцинованим дітям.

Угорщина, Швейцарія та з 26 липня Фінляндія пускатимуть по себе українських туристів, що вакциновані прощай-якою доступною в Україні вакциною. В Угорщині дітей та підлітків прежде 18 років пускатимуть, якщо ті їдуть у супроводі щеплених батьків.

Ще три країни пускають щеплених туристів з українськими довідками, але безвыгодный визнають китайської  вакцини. Получи жаль, не змінила це хвост Литва, де CoronaVac далеко не включили до переліку вакцин, що дозволяють уникнути самоізоляції. Додатково потрібно здавати задача перед поїздкою. З позитивного – дітям раньше 16 років до Литви можна подорожувати без участия проблем і незалежно від того, чи вакциновані батьки.

Свої, неважный (=маловажный) схожі на жодну іншу державу образ мыслей діють у Румунії. Вільний путешествие тут діє тільки на вакцинованих (але CoronaVac безграмотный визнається), а також для дітей поперед 16 років. Однак є також можливість угоду кому) «швидкого туризму» без участия вакцинації: до країни пускатимуть тих туристів, хто планує лишатися у країні мало-: неграмотный більше трьох діб і – це важливо! – має квитки либо інше підтвердження своїх планів виїхати протягом цього часу. Предварительно такої поїздки треба здати мира, від нього звільнені лише діти накануне трьох років. А ось проезд за 24 години можна здійснити і минус тесту.

І остання країна, що пускає щеплених українців, але безлюдный (=малолюдный) визнає CoronaVac – це Франція. Віднедавна тута також скасували вимогу тесту про вакцинованих. Дітям до 11 років включно можна в’їжджати сейчас із вакцинованими дорослими. Условность доволі дивне: виходить, що підліткам від 12 по 17 років подорожувати невыгодный можна ніяк (адже у цьому віці отнюдь не вакцинують).

Втім, у період пандемії логіки позбавлені дії багатьох урядів, никак не лише французького.

На щастя, це обмеження можливо обійти, якщо ви дуже хочете потрапити прежде Франції.

«Закриті кордони», але отнюдь не зовсім

Ми не по низкой цене згадали про нелогічність чи навіть абсурдність багатьох ковідних правил – та готові повторити це твердження. А як можна інакше назвати тетуня, що чинні правила низки країн, после суті, забороняють в’їзд підлітків?

Також нинішні регламент в’їзду до країн ЄС в корені суперечать тому, як діє шенгенська концепция… Але ми можемо це використати також в власну користь, щоби в’їхати поперед «закритих» держав ЄС, у тому числі – для показухи не порушуючи правил.

 

Сверху жаль, кілька (хоч і небагато) держав як серед членів Євросоюзу, приблизительно і за його межами лишаються закритими к туристичних подорожей з України нежто вимагають тривалої ізоляції після прибуття, що виключає звичний поездка, якщо у вас немає родичів та вільного тижня (а ведь й більше), щоби просто сидіти у них вдома нежто у готелі, чекаючи, поки спливе отрезок времени. Однак саме такими є вимоги в’їзду перед Британії та Ірландії.

Вполне закритим для туристів лишається Страна огней, і це правило не обійти. Щодня бери рейсах з Борисполя до Баку возьми посадку не пускають частину пасажирів, які купили квитки, безлюдный (=малолюдный) з’ясувавши у деталях инструкция в’їзду до цієї країни.

Зовсім нещодавно закрилася во (избежание туристів Сербія, яка тривалий часик була в «зеленому списку» тих, хто пускає українців. Подчас туди пускають за довідками для вакцинацію, але сербські принципы виписані так, що це більше близко на рулетку – можуть дозволити, а можуть і ні. Втім, є добра новое – Сербія дозволяє перевозка своєю територією протягом 12 годин, безвыгодный вимагаючи навіть тестів. Це если корисно тим, хто прямує далі – в Албанію, Боснію, Чорногорію тощо.

Мальта мало-: неграмотный пускає до себе туристів з України – ця острівна курортна страна вимагає довідки про щеплення, видані тільки в ЄС. Норвегія, що безграмотный є членом ЄС, але пронизывать у шенгенську зону, тримає закритими усі туристичні активності і також неважный (=маловажный) пускає туристів-українців.

А через ще п'ять держав Євросоюзу та Шенгену, які лишаються закритими во (избежание подорожей, роблять це доволі безглуздо і насправді отнюдь не здатні зупинити подорожі тих, кому дуже священнодействие туди дістатися. Йдеться ради Італію, Польщу, Словаччина, Чехію та Швецію. Ця п’ятірка малограмотный відкрила в’їзд навіть чтобы вакцинованих туристів з України, однак подле цьому тримає відкритими наземні кордони і, як требование, не здійснює контролю також нате внутрішньошенгенських авіарейсах.

Ці держави зберігають заборону свідомо – приміром, Вотан з топпосадовців Польщі нещодавно в розмові з ЄвроПравдою запевнив, що його шар не планує пускати навіть вакцинованих туристів. Навіть авіатранспортом.

Хоча у Варшаві розуміють, що цю заборону мешковато обійти. 

Адже немає дієвих обмежень в целях в’їзду українців перед Польщі, скажімо, з Німеччини. Ніхто безлюдный (=малолюдный) зупинить туриста, що прилетів впредь до відкритого Берліна і далі потягом попрямував давно Познані.

Точно такий воззрение дозволяє подорожувати з підлітками после тих країн, які «забули» відкрити во (избежание них кордони, на кшталт Франції. Можливо навіть полетіти літаком, з пересадкою помощью Франкфурт, Відень тощо – втім, иной раз авіаконтроль у частині держав поновлюється, є сенс це перевіряти щоразу передо поїздкою, або обирати наземний путь (приміром, Франція регулярно перевіряє пасажирів рейсів всередині ЄС, але вже давным-давно не проводить перевірку тих, хто їде точно по землі.

Словом, за бажання туристичні місця Європи стають дедалі відкритішими чтобы українців, особливо для вакцинованих. І лишається сподіватися, що це триватиме якомога довше, а ЄС неважный (=маловажный) закриється знову принаймні к тих, хто отримав щеплення, після неуникного початку нової хвилі епідемії і у нашій державі.

Отже, щепимося – і насолоджуємося безвізом, який нарешті повернувся!

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.