Почему Украина после Афганистана боится за свое будущее – западные СМИ

Трaгічні пoдії oстaнніx днів в Aфгaністaні викликaли нeaбиякe зaнeпoкoєння сeрeд сoюзників СШA в іншиx рeгіoнax, зoкрeмa в Укрaїні, нaгoлoшують дeякі зaxідні ЗМІ.

Вoни пишуть, щo в Укрaїні, Ізрaїлі, Япoнії, крaїнax Бaлтії тa нa Тaйвaні пoбoюються, щo підтримкa СШA про них може припинитися приблизительно само швидко, тоді як неурядица, який охопив Афганістан, гратиме бери руку Китаю та Росії.

"Майбутнє виглядає похмурим"

Видання Politico називає Україну серед держав, які почали більше хвилюватися вслед за своє майбутнє після поспішного виведення американських військ з Афганістану.

"Хто винен? Це питання приставки не- має особливого значення на активістів на світових фронтах свободи – наприклад, у Білорусі, Україні та возьми Тайвані. Їх цікавить майбутнє, а воно сьогодні виглядає похмурим", – наголошує сайт.

Джо Байден у своїй промові чітко окреслив пріоритети США, і активісти побоюються, що їхні країни по цього списку не увійдуть.

Український активіст і журналіст Макс Еріставі каже виданню, що події в Афганістані дали зрозуміти "наскільки ми всі насправді нате самоті".

"Афганістан – мало-: неграмотный Україна (хоча обидві країни ведуть боротьбу проти корупції і слабких державних інституцій) і верно не Тайвань, якому безграмотный потрібні 20 років кровопролиття і трильйони доларів, щоб захиститися від Китаю", – пише Politico.

Ради словами видання, для таких людей, як Еріставі, майбутнє полягає у побудові більш прагматичних стосунків з США, дескать світ дивитиметься на тетка, що Вашингтон робить, а никак не на те, що він каже.

Небесная империя та Росія у виграші?

Американська New York Times зазначає, що наслідки афганської кризи відчуватимуться в отдалении за межами регіону. Особлива увага накануне Китаю та Росії.

Вечерка цитує експертів, які кажуть, що Пекін сомнительно чи намагатиметься розширити свій вплив в Афганістані.

Однак хаотичний вихід американських військ "зіграє сверху руку Китаю у просуванні ідеї, що Захід, зокрема США, перебуває у смертельному занепаді", пише аналітик Акхіл Бері.

Росія "використовуватиме вихід США з Афганістану як посредством кошелька (argumentum ad crumenam)) про безглуздість підтримки з боку Вашингтону в інших регіонах, зокрема Україні", додає експерт.

Раніше New York Times вже попереджала, що у багатьох країн можуть виникнути сумніви щодо надійності США як партнера.

"Кожен враг зробить висновок, що США – безпорадна країна, яка безграмотный має довгострокового бажання захищати статут Pax Americana, який і досі є основою світового порядку. І кожен антагонист – Тайвань, Україна, країни Балтії, Ізраїль, Японія – зробить висновок, що вони бери самоті проти ворогів", – зазначила сплетница 15 серпня.

Також New York Times наголошує, що чимало країн починають підозрювати, що підтримка США мало-: неграмотный буде нескінченною.

"Если Байден каже "Америса повернулася", багато хто відповість "Яко, Америка повернулася додому", – беспричинно видання процитувало аналітика Франсуа Гайзбурга 13 серпня.

"Ідея, що получай американців не можна розраховувати, пропустить глибші корені після Афганістану", – додає він.

"Ці сумніви особливо страшно відчуватимуться у таких країнах, як Тайбэй, Україна, Філіппіни та Індонезія, що тільки потішить Поднебесная (империя) та Росію, припускають аналітики", – наголошує New York Times.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.