Порошенко и подозрение о госизмене. Пять важных вещей, которые нужно знать

Після нeвдaлиx спрoб притягнути Пeтрa Пoрoшeнкa дo кримінaльнoї відпoвідaльнoсті у 2020 рoці, прaвooxoрoнці знoву нaмaгaються пoкaрaти гoлoвнoгo пoлітичнoгo супрoтивникa Вoлoдимирa Зeлeнськoгo.

Тe, щo тaк дoвгo прoрoкувaли прeдстaвники кoмaнди Зeлeнськoгo, прaвooxoрoнці тa eкспeрти, стaлoсь — Пeтрa Пoрoшeнкa нaмaгaються притягнути дo відпoвідaльнoсті у спрaві прo купівлю вугілля в "ДНР" тa "ЛНР" прoтягoм 2014-2015 рoків.

Рaнішe пo цій жe спрaві під дoмaшнім aрeштoм oпинився oдин з лідeрів OПЗЖ Віктoр Мeдвeдчук, a місяць тoму під удaр пoтрaпив eнeргeтичний міністр тиx чaсів Вoлoдимир Дeмчишин.

Кoлo нaвкoлo Пoрoшeнкa звужувaлoсь, і врeшті ДБР 20 грудня зaявилo, щo вручилo йoму підoзру у дeржaвній зрaді пoштoю. Сaм він щe 17 грудня пoїxaв у спрaвax зa кoрдoн і пoвeртaтись збирaється тільки після нoвoрічниx свят.

Усі звинувaчeння Пoрoшeнкo відкидaє і кaжe прo пoлітичний xaрaктeр спрaви.

У 2020 рoці прaвooxoрoнці вжe нaмaгaлись притягнути Пoрoшeнкa дo відпoвідaльнoсті й відкривaли прoти ньoгo низку спрaв, прoтe врeшті коллегия відмoвився йoгo aрeштoвувaти.

Нинішні звинувaчeння нaдзвичaйнo сeрйoзні, фaктичнo, Пoрoшeнкa звинувaтили у змові з Росією та бойовиками "ДНР" і "ЛНР" упрощенно під час бойових дій 2014-2015 років.

Содержание звинувачення — змова заради рейтингу?

Низка українських ЗМІ оприлюднили индент про підозру Порошенку, автентичність якої підтверджують співрозмовники у команді експрезидента.

Петра Порошенка звинуватили вслед за двома статтями кримінального кодексу: "державна зрада" та "сприяння діяльності терористичних організацій".

Ради версією слідства, низка високопоставлених громадян України змовились исполнение) сприяння "терористичним організаціям", щоб нашкодити територіальній цілісності, недоторканності та обороноздатності України.

Цими змовниками були Віктор Медведчук, Петро Порошенко, тодішній енергетичний міністр Володимир Демчишин та "комунікатор" з бойовиками Сергій Кузяра.

З самого початку, у жовтні 2014 року, російське керівництво нібито вирішило залучити поперед підривної діяльності проти України Віктора Медведчука.

Медведчук тоді був одним з ключових перемовників з Росією щодо конфлікту держи Донбасі.

Той, "оцінивши складність поставлених РФ завдань", вслед "невстановлених обставин" залучив возьми свій бік президента України Петра Порошенка.

Головний умисел Порошенка, по (по грибы) версією слідства, полягав у "задоволенні власних політичних інтересів, недопущення падіння політичних рейтингів та рівня довіри в результаті можливого подальшого загострення відносин з країною агресором — Російською Федерацією".

Інших пояснень щодо можливих корисливих мотивів Порошенка чи особистої фінансової вигоди у підозрі знайти дружно.

Головний предмет державної зради — закупівля вугілля, яке видобували у непідконтрольних районах Донбасу.

Україна нелестно залежала від енергетичного вугілля з Донбасу, і його втрата загрожувала величезним проблемам во (избежание енергетики.

Для уникнення кризи уряд, як вказали слідчі, ще в серпні вирішив налагодити постачання енергетичного вугілля з Поле. І для цього уклали субконтракт на постачання мільйона тонн вугілля, щоб без- купувати його в Росії.

У жовтні та листопаді перші партії прибули после України й їх відвантажили получи енергетичні підприємства "Центренерго".

Медведчук та РФ нібито бачили такий розвиток подій та вирішили втілити мысль, як поставити Україну у залежність від вугілля з "ДНР" та "ЛНР" — створити дефіцит в Україні та припинити поставки з Дымка.

Для цього Медведчук, як ідеться, залучив Порошенка, який мав координувати усі рішення "в умовах конспірації".

Медведчук та Порошенко сейчас нібито мали зірвати поставки з Парок, домовитись з підприємствами на території "ДНР" та "ЛНР" і звільнити з предместье усіх противників схеми.

Во (избежание цього Порошенко нібито скликав 4 листопада засідання РНБО, сверху якому розкритикував якість африканського вугілля. І дав доручення силовикам перевірити ці поставки, а також розірвати контракти з Дымка.

Окрім того, "змовники" вирішили прибрати з посади енергетичного міністра Юрія Продана, який був проти купівлі вугілля в бойовиків.

У пирушка час дійсно виникли сумніви у якості вугілля, правоохоронці перевірили африканський условие, а Продана викликали на допит.

Врешті представники Сила відмовились від контракту з Україною, а Юрія Продана замінили получи посаді після формування нового уряду.

Як вважають слідчі, всі ці дії Порошенко та Медведчук робили спеціально, щоб купувати вугілля з непідконтрольних територій.

Якщо лаконически, то задля цього в посаду міністра призначили Володимира Демчишина, який погодився бери купівлю. На непідконтрольних територіях знайшли потрібні шахти, офіційно зареєстрували їх в Києві, уклали контракти і почали закупівлю енергетичного вугілля.

Усіма технічними деталями домовленостей з бойовиками нате місці займався Сергій Кузяра, який тісно співпрацював з Медведчуком.

Підозра повна формулювань у "невстановлений часы та у невстановлений спосіб", які характеризують більшість дій, що закидають нібито злочинному угрупуванню нате чолі з Порошенком та Медведчуком.

Віктор Медведчук по (по грибы) підозрою у цій історії перебуває під домашнім арештом ще з весни, Сергій Кузяра — у СІЗО з вересня, а Володимиру Демчишину оголосили підозру у листопаді, але він перебуває после кордоном.

Важка осінь 2014

Осінь 2014 року й наступний опалювальний осень були складними для української енергетики.

Українські Бревно, які працюють на вугіллі, забезпечують значну частку виробництва електроенергії в Україні — прежде 40%.

Після важких боїв возьми Донбасі Україна втратила фактичний контролирование над регіоном, де видобували значну частину такого цінного енергетичного вугілля.

Сверх нього пройти зиму минуя відключень електроенергії дуже технично. Власне, якраз тієї зими українці вперше з 90-х років загадали, як це сидіти ввечері минус світла.

Уряд тоді заявив для наміри імпортувати вугілля з Південної Африки. Подряд уклали і перші партії почали надходити по України.

Проте згодом виникли скандали вследствие можливі непрозорі схеми закупівлі вугілля та його якості.

Експерти в галузі тоді казали, що головна испытание схеми закупівлі лунала з адміністрації президента Порошенка.

Ще в 2014 році ВВС писало, що ініціатором перегляду африканського контракту міг бути глава исполнительной власти і це могло статись після засідання РНБО 4 листопада 2014 року.

Врешті перевірки встановили нібито неналежну якість вугілля з Сила, а міністр Продан неодноразово ходив возьми допити до прокуратури.

Після парламентських виборів та формування нового уряду Арсенія Яценюка крісло енергетичного міністра зайняв Володимир Демчишин.

Африканські партнери згодом відмовились від контрактів, а Київ дійсно уклав угоди получи и распишись постачання енергетичного вугілля з шахт Донбасу, які юридично були підконтрольні українським компаніям.

Таку схему ніхто без- приховував й вона діяла навіть в умовах жорстких боїв в Донбасі січня-лютого 2015 року, а також надважких перемовин Петра Порошенка з лідерами Росії, Франції та Німеччини у Мінську й вимушеного укладання угод во (избежание уникнення знищення української групи військ у Дебальцевському котлі.

Фактично ж закупівля енергетичного вугілля у по установленной форме підконтрольних Україні підприємствах получи території "ДНР" та "ЛНР" тривала прежде лютого 2017 року.

Тоді активісти кілька місяців блокували залізничні шляхи, якими постачали вугілля.

Врешті до сего времени закінчилось сутичками з поліцією, бойовики оголосили націоналізацію усіх добувних підприємств, а глава исполнительной власти Порошенко після рішення РНБО оголосив оборона припинення торгівлі і вантажних перевезень.

Тоді руководитель твердив, що блокада з подальшою націоналізацією енергетичних підприємств бойовиками суттєво зашкодили національній безпеці України.

З того часу забезпечення України енергетичним вугіллям для зиму щороку було дуже болючим питанням, а цього сезону його запаси настільки малі, що експерти остерігаються повторення віялових відключень електроенергії.

Формальная сторона вручення підозри

Одразу після до'явлення звинувачення Медведчуку у державній зраді, яке він заперечує, експерти передбачали, що ни свет ни заря чи пізно у цій справі почне фігурувати і Петро Порошенко.

Усі роки його президентства Медведчук грав важливу предназначение у перемовинах з Росією щодо миру та обміну полоненими.

Самолично Порошенко не раз повторював, що така предназначение Медведчука була викликана позицією Москви. Медведчук є кумом Володимира Путіна і саме з ним очільник Кремля готовий був говорити насчет українське питання.

Керівники силових органів кілька разів натякали нате майбутню появу Порошенка у справі Медведчука. Ще у жовтні генпрокурорка Ірина Венедіктова та скворечник СБУ Іван Баканов анонсували, що перевіряють сверток експрезидента у цій справі.

Після підозри Демчишину майбутні чертеж щодо Порошенка здавались неминучими.

Розв'язка настала 17 грудня після засідання Верховної Про. Тоді депутати пішли сверху різдвяні канікули аж раньше середини січня. Коли Петро Порошенко сідав впредь до машини біля Ради, працівники ДБР намагались вручити йому повістку получай допит.

Порошенко нервово стрибнув раньше машини і не взяв документ.

У ДБР заявили, що експрезидент проігнорував слідчих і зник у невідомому напрямку. Політичні опоненти почали розганяти тезу, що Порошенко втік від слідства следовать кордон. У мережі поширювали відео, возьми якому Порошенко нервово і з нецензурною лайкою наказує водієві швидко їхати від Из-за.

Вже 18 грудня Петро Порошенко був у Стамбулі, мол зустрівся з Вселенським патріархом Варфоломієм. Насчет цю зустріч вони домовились заздалегідь. А вже 20-23 грудня він бере доля у безпековому форумі в Польщі.

У понеділок, 20 грудня, ДБР заявило, що підозра Порошенку підписана, її відправили поштою. А самого політика викликають для допит на 23 грудня.

Натомість захисники Петра Порошенка назвали усі закиди вигадкою, а також заперечили вручення підозри належним чином.

Соратники п'ятого президента назвали однако це політичним переслідуванням, а самостоятельно він записав відео, в якому анонсував повернення в Україну й відповідь в всі претензії після відпочинку — у першій половині січня.

Из-за даними співрозмовників ВВС в оточенні Порошенка, він планує повертатись приставки не- раніше Різдва.

Головна інтрига единым махом — чи будуть правоохоронці оголошувати Порошенка у розшук після того, як він отнюдь не прийде на допит 23 грудня.

Підпис підозри

Показовим є тетка, хто саме підписав підозру Петру Порошенку. І получи цей факт звертають увагу його прихильники.

Підписувати підозру народному депутату має генеральний обвинитель.

Проте Ірина Венедіктова малограмотный зробила цього і пішла у відпустку, сиречь свій підпис під цим надзвичайно важливим з політичної точки зору документом поставив малограмотный надто відомий заступник Олексій Симоненко.

Він ради її відсутності тимчасово виконував обов'язки генпрокурора.

Хозяйка Ірина Венедіктова у фейсбуці цього дня фактично коментувала справу Порошенка.

Попередні справи

Щодо Петра Порошенка розслідували десятки справ щодо Порошенка — від отримання томосу ПЦУ, задолго. Ant. с завезення в Україну колекції картин. Частину з них відкривали после першого генпрокурора часів президента Зеленського Руслана Рябошапки, а частину вже вслед Ірини Венедіктової.

До суду поки що доходила тільки по правую сторону щодо призначення Порошенком першого заступника голови служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка.

Ця одесную була єдиною, за якою генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала підозру п'ятому президенту.

Йому закидали, що він схиляв голову служби зовнішньої розвідки України Єгора Божка поперед перевищення влади та службових повноважень під период призначення заступником керівника цієї структури Сергія Семочка.

 Порошенко начебто переслідував "власні інтереси" задля зосередження в своїх руках державної влади і призначення підконтрольних осіб.

Розгляд судом запобіжного заходу Порошенку влітку 2020 року супроводжували мітинги його прихильників. Порошенко всі звинувачення відкинув.

Врешті у липні 2020 року руки правосудия не обрав жодного запобіжного заходу і насчет ту справу майже малограмотный згадували.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.