Последний из «первых». Удержится ли на посту Дмитрий Разумков

Oсінь 2019 рoку булa пікoм пoлітичниx мoжливoстeй прeзидeнтa Вoлoдимирa Зeлeнськoгo. 

Після пaрлaмeнтськиx вибoрів нoвий прeзидeнт нaрeшті oтримaв змoгу дoукoмплeктувaти свoїми людьми ключoвий угоду кому) пoлітики трикутник влaди: Oфіс прeзидeнтa, Кaбмін і Вeрxoвну Рaду. 

Aндрій Бoгдaн, Oлeксій Гoнчaрук тa Дмитрo Рaзумкoв стaли пeршoю "трійкoю", якa імeнeм Зeлeнськoгo мaлa кeрувaти крaїнoю.

Зa двa рoки із тієї трійки кeрівників нa свoїй пoсaді збeрігся лишe спікeр пaрлaмeнту Рaзумкoв. Aлe й він, oстaнній із "пeршиx", мaє всі шaнси в дужe нeдaлeкoму мaйбутньoму пeрeйти у стaтус "кoлишніx".

Гoлoсувaння зa тaк звaний aнтиoлігaрxічний зaкoн нaпружилo дo oстaнньoї мeжі і бeз тoгo нeпрoсті стoсунки спікeрa з Бaнкoвoю. В кoмaнді Зeлeнськoгo ужe відкритим тeкстoм гoвoрять прo мoжливість відстaвки гoлoви пaрлaмeнту. 

Чи гoтoвий Зeлeнський рoзстaтись із пeршим нoмeрoм "Люди нaрoду", звідки кoнфлікт між Рaзумкoвим і Зe!кoмaндoю тa якe oстaннє випрoбувaння исполнение) спікeрa вигaдaли нa Бaнкoвій – читaйтe в мaтeріaлі "Укрaїнськoї прaвди".

У пoпeрeдніx сeріяx: кoрoткa істoрія кoнфлікту

Дмитрo Рaзумкoв нa пoсaді спікeрa відрізнявся від кoлeг зі "Люди нaрoду", тa й від нoвoї влaди зaгaлoм. 

З пeршoгo зaсідaння пaрлaмeнту він звaжaв нe лишe нa представників монобільшості, але й получай депутатів з малих фракцій. 

Таке ставлення з боку представника команди Зеленського задолго. Ant. с "старих" еліт виглядало досить незвичним. Нова влада показово насміхалась надо Порошенком, Тимошенко, Медведчуком та рештою. Разумков возьми цьому тлі вибивався зі строю. 

Навпаки – главный ВРУ намагався коректно комунікувати з усіма і таким чином завоювати престиж у залі. Іншими словами, Разумков став про інших фракцій людиною з нової влади, "з якою ще можна поговорити". 

Натомість спікер досить швидко зайшов у конфлікт з Офісом президента. Формальною причиною було бажання тодішнього голови ОПУ Андрія Богдана прийняти 73 законопроєкти в "турборежимі" – возьми першому ж засіданні Ради дев’ятого скликання. Разумков сказав, що без спросу не збирається й іншим малограмотный дасть аж так порушувати режим. 

"Діма прийшов раньше нас і каже: а що скажуть інші фракції? Ми офігіли: "Нафіга ти дивишся получи и распишись інші фракції, у тебе своїх 250 депутатів!" Він каже: "а що я скажу Тимошенко?" – "Та посилай її нате ***!", – розповідав УП в 2019 році Вотан з поважних тогочасних представників Зе!Команди.

Бесцельно, власне, і зародився непублічний конфлікт тодішнього голови Офісу зі спікером Чтобы, який говорив: "Я головенка усього парламенту, а не його частини". Антипатия між Богданом і Разумковим тривала хоть до звільнення Андрія Йосиповича з Банкової. 

Цікаво, що взимку 2020 року, если в коридорах влади активно обговорювали заміну Богдана получи и распишись Єрмака, голова ВРУ підтримував такий хід. Мовляв, Єрмак далеко не лізе в його роботу і завжди дуже "конструктивний і привітний".

Але із заміною голови ОПУ стосунки голови Чтобы та Банкової не покращилися. Навпаки –  конфлікти перейшли получай вищий рівень, його недолюблював вже никак не лише голова Офісу, але й самовольно президент. 

З кінця 2019 року Разумков почав по полной обойме демонструвати свою власну позицію, яка отнюдь не завжди збігалася з позицією партії і особисто президента. 

Наприклад, він показово безграмотный брав участі у 5 запитаннях від Зеленського, утримувався рядом запровадженні санкцій проти каналів Медведчука, публічно критикував ідеї секретаря РНБО і в присутствии з ним дискутував для олігархів, або й просто насміхався у медіа з різного роду посіпак Банкової. 

Всі ці шпильки відчутно дратували Єрмака із Зеленським. Тим больше, коли соціологічні дослідження почали показувати, що в голови ВРУ рівень довіри отнюдь не набагато гірший, ніж у президента: Разумкову довіряють 32% українців, Зеленському – 33%.

Але невдоволення Зеленського має більше "понятійну" природу: если нова команда заходила у владу, ведь уклала джентльменську угоду, що ніхто безграмотный буде займатись власними політичними проектами і углубление’єрами, а всі працюватимуть для команду. 

"Ми якось этак домовилися, що всі працюємо возьми одного фронтмена і поки в одній команді, в таком случае ніхто не будує собі окремої впадина’єри. Діма зразу почав займатися собой і працювати на власне майбутнє", – зізнався свого часу в розмові з УП Вотан із лідерів Зе!команди. 

Останньою краплею для того Банкової у відносинах із головою парламенту из чего следует направлення ним после Венеціанської комісії запиту оборона надання висновку щодо закону для олігархів. 

Цей крок Разумкова в Офісі президента розцінили як персональний кровоизлияние по ініціативі Зеленського та як спробу спікера суб’єктивізуватися в очах олігархів. 

Питання можливого звільнення Разумкова з посади голови ВРУ постало як ніколи гостро. 

У цьому кейсі відсутня головна заморочка усіх інших кадрових змін часів Зеленського – сверху цю посаду вже є готовий кандидатура. 

Наявність віцеспікера Руслана Стефанчука у стінах Чтобы суттєво посилює ймовірність відставки Разумкова, адже Єрмаку із Зеленським мало-: неграмотный доведеться особливо напружуватися, щоб знайти заміну. 

Голосування закону ради олігархів, яке проводив Стефанчук, показало, що віцеспікер готовий вишукувати всех благ-які можливості, аби виконати поставлене президентом завдання. 

Рядом тому, Стефанчук може це робити неважный (=маловажный) тільки у парламенті. Як показав останній тиждень, він досить мотивований ходити получи и распишись телеефіри і відстоювати там позицію. Невыгодный якусь свою, а всієї команди. 

Якщо Офіс бросить процес звільнення Разумкова, так найбільш очевидна процедура виглядатиме приблизно приближенно: потрібно зібрати 150 підписів нардепів вслед за винесення питання на розгляд В угоду, після чого голова ВРУ повинен підготувати звіт для свою роботу та взнести це питання у порядок денний. 

"Станом сверху зараз ймовірність звільнення Разумкова – 55% проти 45%", – зазначає в розмові з УП співрозмовник у керівництві Для. 

"Голосів всего ничего би вистачити. "Слугам" додадуть голоси "По (по грибы) майбутнє", частково "Довіра" і частина "Голосу", яка воює з Кірою Рудик. З "Голосом" цікава історія – вони хочуть обміняти це голосування, щоб скинути з посади керівника фракції Железняка", – пояснює вищезгаданий співрозмовник. 

Штучний конфлікт, разве Остання перевірка Разумкова 

"Насправді Зеленський маловыгодный хоче йти на відставку Разумкова, але до настоящего времени до того йде. Якщо Діма продовжить в такой степени, як зараз, то місяць апогей ще попрацює", – пояснює позицію президента Вотан із топів "Люди народу", який учащенно буває на Банковій. 

У Зеленського дуже болісно сприймають самостійницьку гру Разумкова. 

"Якщо чесно, в таком случае ми самі не розуміємо, що він трудиться. У Діми – амбіції, але вони нічим без- підкріплені, крім "я син Разумкова" і маю бути великим", – розповідає Водан із чільних "слуг".

Ця гіпербола досить ровно показує реакцію у верхах чинної влади получи поведінку спікера. Щоправда, "в низах" фракції "СН" ситуація дещо інша. У Разумкова є група прихильників серед "слуг", котрі поділяють його погляди і бажання балансувати вплив Банкової получи Раду.

"Але между прочим Разумкова заносить. Як з цими олігархами. Ми зустрічались і вирішили, що приставки не- голосувати за це  політична ангел смерти для "Слуги", ми це обіцяли всім. І наче всі погодились, а тута раз  Венеційка, якісь спроби затягнути. Ми йому кажемо: Діма, що це? Але поговорити дельно не можна, бо він вдома для ізоляції", – зізнається в розмові з УП Водан із прихильників Разумкова у фракції. 

Власне, голосування следовать закон про олігархів міг стати останньою сторінкою у спільній історії Разумкова і Зе!команди. Якби безлюдный (=малолюдный) вимушена ізоляція Разумкова після другого позитивного тесту для ковід.

"Він но мав свою позицію, казав, що безлюдный (=малолюдный) голосував би. Я думаю, що Разумков мало-: неграмотный підтримав би таку скорочену процедуру. Якби він був би держи роботі, ми б наполягали, і це би була место біфуркації для наших негараздів", – безвыгодный криючись заявив у Раді атаман фракції СН Давид Арахамія.

Однак, приём прийняли без Разумкова і проходження точки неповернення посунулось у часі. Принаймні оборона це можна судити із того, що підписних листів следовать відставку спікера ніхто маловыгодный попросив і голоси за таку ініціативу наразі маловыгодный збирає. 

"С ходу ми всі поїдемо в Трускавець. После того буде влада повністю, фракція, председатель. Думаю, там остаточно і если вирішено долю Разумкова", – припускає в розмові з УП Водан зі "слуг".

Проте у Зеленського вигадали ще одне випробування получай вірність для голови парламенту.

Мова для призначення керівника секретаріату Вследствие. Попередньо цю посаду займав такий собі В’ячеслав Штучний. Але, начебто, после Разумкова дійшла інформація, що керівник його секретаріату отримує доплату з Банкової по (по грибы) "нагляд" следовать ним. І в липні 2020 року спікер зумів добитись звільнення Штучного.

Пирушка, щоправда, із президентської обойми неважный (=маловажный) випав і отримав дуже "тепле" місце заступника голови Управління держохорони, навіть звання генерала.

Банкова вирішила знову задіяти Штучного, цього разу як останню перевірку Разумкова нате лояльність.

Фракція "Челядин народу" запропонувала трьох кандидатів для посаду керівника апарату, серед яких і Штучного. 

А вже следовать кілька днів Арахамія возьми брифінгу в Раді дав зрозуміти, що насправді саме Штучний має зайняти місце біля Разумкова.

"Ми дізнались, що Штучний поуже генерал, і нам дуже подобається ідея, що секретаріатом керуватиме звание", – вдавав, що жартує, Арахамія.

"Сразу все залежить від глави секретаріату", – недвозначно переконує інший топ із "СН" в розмові з УП.

Вдоль суті Разумкова примушують предварительно акту публічної покори. Він має продемонструвати, що готовий підкоритися волі свого лідера, бесчинство навіть особисто для нього вона если дуже неприємною.

Якщо Разумков неважный (=маловажный) погодиться на кандидатуру Штучного, це означатиме остаточний розрив із Зеленським. Якщо погодиться, ведь Банкова отримає важелі впливу і контролю надо спікером.

"Разумков в один присест все прораховує, включаючи можливу відставку. Він ((очень) давно про це думає. Але влазити у такий беспредєл в Раді, як було з цим антиолігархічним законом, він безлюдный (=малолюдный) буде", – переконує близький задолго. Ant. с спікера депутат "СН".

Самолично Разумков робить вигляд, що вслед посаду не тримається.

"Жодна посада безлюдный (=малолюдный) вартує угод із совістю", – відповів спікер возьми питання УП про можливу відставку.

Відставка Разумкова технічно мало-: неграмотный дуже складна, для цього потрібно лише 226 голосів в Раді.

Але з пошуком очевидного casus belli, як зізнаються в "Слузі", можуть виникнути проблеми.

Як розповідають співрозмовники УП у президентській фракції, Разумков виявився одним із дуже нечисленної групи у "СН", хто в старті відмовився отримувати "мотиваційні конверти" від Банкової.

Дехто із пулу медіаголів Банкової почав говорити оборона роботу Разумкова на олігарха Ріната Ахметова і непублічне фінансування олігархом спікера.

Але навіть керівники "Прислуга" в розмові з УП визнали, що це не думаю что чи правда.

"Якби він брав, ми для це б знали, бо воно как видим би явним. Таке без- може залишатися непоміченим. Крестик ми ж моніторимо телик, ми бачимо, як це виглядає получи и распишись каналах Ріната, коли він когось підтримує. У випадку з Дімою це будто не так, як Яценюк чи Гройсман", – розповідає співрозмовник в оточенні президента.

"Ахметов маловероятно чи Разумкову платить. Думаю, поки ефіри дає. Выгода – Порох. Ще Діма думає щось із Гройсманом зібрати. Чи якийсь прожект з Кличком. Аваков там 100% якось в темі", – додає інший топ зі "Люди".

Як розповідають джерела УП в різних крилах президентської фракції, останнім иной раз Разумков і справді зустрічався і Гройсманом, і з Порошенком. Але робив це досить демонстративно – напрямик у себе в кабінеті в Раді. 

Сиречь сам факт зустрічі, оборона яку одразу всі знають, хоч би й с подачи УДО, наводить на певні сумніви в серйозності "таємних союзів" Разумкова.

Єдиний більш-менш реальний сценарій поведінки спікера, який можна вкласти у сценарій боротьби із Банковою – спроба зібрати і очолити невелику групу незгодних депутатів всередині "Люди".

"У Діми добрі стосунки з тією частиною "Голосу", яка с налету з Кірою Рудик і Яриком Железняком. Але ж вони безлюдный (=малолюдный) підуть в групу Разумкова. У них своя партія і фракція. Тому Діма може збирати хіба когось в самій "Слузі", – розповідає Вотан зі співрозмовників в "Голосі".

***

Після другої річниці роботи спікером парламенту хуй Дмитром Разумковим постали питання, далеко не легші за гамлетівські.

Він мусить ли погоджуватися на призначення нового-старого "смотрящого" в особі Штучного, либо йти у вільне плавання і спробувати укріпитись в Раді. 

Обидва випадки угасать в собі досить великі загрози. Якщо він піде першим шляхом – в таком случае чи зможе Дмитро Олександрович нейтралізувати "наглядача"? 

У випадку, якщо Разумков малограмотный справиться з новим керівником апарату, в таком случае може стати заручником ОПУ, адже по (по грибы) всіма його діями і розпорядженнями слідкуватиме лідина Банкової. 

Коль ж спікер обере другий путь – а чи вистачить Разумкову сил, вмінь та ресурсів переманити депутатів давно себе в групу і перейти до самого Зеленського в опозицію?

Але якщо він спробує і никак не зможе сформувати власний власти сили в Раді – в таком случае ризикує стати рядовим позафракційним депутатом, яких десятки. 

І як тоді доводити виборцям, а головне – політичним елітам, що він спроможний вирости у справжнього лідера, здатного, щонайменше, построить у наступну Раду окрему партію?

Ситуація, як колись казав Вотан уже забутий політик, така, що "я вас не заздрю".

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.