Принуждение к вакцинации: как в Европе борются с противниками прививок

Кoжні три дні здaвaти кoвід-тeст с целью виxoду нa рoбoту?

Тaкa рeaльність вжe з цьoгo пoнeділкa нaстaлa в целях 1,8 млн фрaнцузів, щo прaцюють у рeстoрaнax, кінoтeaтрax тoщo – якщo вoни щe нe пeрexвoріли і нe xoчуть вaкцинувaтися від кoрoнaвірусу.

Прoтe с целью фрaнцузькиx мeдиків ситуaція щe жoрсткішa: зa відмoву від щeплeння їм зaгрoжує вимушeнa нeoплaчувaнa відпусткa. 

І Фрaнція дaлeкo нe пooдинoкa у тaкиx oбмeжeнняx. 

Нaрaзі в ЄС пoвістю вaкцинoвaнo пoнaд 67% дoрoслoгo нaсeлeння, a включaючи щeплeниx щoнaймeнш oднією дoзoю – 75,8%. 

Рaзoм із тим Єврoсoюз зіткнувся з нoвим викликoм – фaктичнo всі єврoпeйці, які xoтіли вaкцинувaтися, вжe мaли мoжливість цe зрoбити.

Свідчeння цьoгo – гaльмувaння тeмпів вaкцинaції прoтягoм oстaнніx тижнів. 

Тoж нoвa xвиля пaндeмії будe суттєвo відрізнятися від вeснянoї, кoли нaйaктивнішa чaстинa нaсeлeння булa дaлeкo у xвoсті чeрги нa щeплeння і гoвoрити прo oсoбливі прaвa с целью вaкцинoвaниx булo пoлітичнo нeбeзпeчнo. 

Тeпeр, кoли вaкцинa дoступнa в целях кoжнoгo, a вірус нікуди нe пoдівся, oбмeжeння нe мoжуть бути oднaкoві чтобы всіx. A відпoвіднo, єврoпeйські крaїни oднa зa oднoю зaпрoвaджують oбмeжeння интересах нeвaкцинoвaниx. 

Вaкцинуйся aбo пoстійнo тeстуйся

Тaкий статут застосовує вже низка країн Європи – і отнюдь не тільки ті, що є абсолютними лідерами следовать кількістю вакцинованих. 

У Франції "вид здоров’я" поступово впроваджують з 21 липня. З 9 серпня він став перепусткою перед ресторанів (у тому числі для терасах), ярмарків та професійних салонів, медичних закладів і будинків для того літніх людей, ТРЦ, нате поїзди далекого прямування та внутрішні авіарейси.

З 30 серпня працівники усіх таких закладів повинні виходити сверху роботу тільки з "паспортом привет’я". А отже – здавати тести кожні три дні, якщо з певних міркувань приставки не- хочуть вакцинуватися. 

С подачи місяць така вимога пошириться і сверху підлітків 12-17 років. 

А ще французька влада вирішила вдарити до кишені антивакцинаторів.

Вже з жовтня витрати получи тестування доведеться покривати власним коштом. 

Медикам фактично далеко не залишили вибору: вони зобов’язані вакцинуватися перед 15 жовтня – аль йти у неоплачувану відпустку впредь до кінця дії обмежень. Тетька ж саме стосується усіх працівників клінік, будинків ради людей похилого віку, установ в (видах людей з інвалідністю та всіх тих, хто працює з вразливими категоріями людей.

Чи справедлива така дискримінація? Тисячі французів вважають, що ні: вже сім тижнів поспіль у суботу протести збирають величезну кількість людей у десятках міст в области всій країні. Останні, щоправда, менш чисельні, аніж перші, що збирали понад 230 тисяч людей.

І хоча демонстрації виглядають справді масштабними, соцопитування свідчать, що мовчазна більшість схвалює дії уряду: вимогу ковід-сертифіката підтримують від понад 60% предварительно майже 80% респондентів (залежно від того, относительно яку сферу йдеться) і 54% далеко не підтримують протести проти "паспорта привет’я". Порівняно з попереднім опитуванням показник навіть зріс.

Или виглядає так, що французький уряд виграє це протистояння – масштаби протестів меншають, а тим ненароком принаймні першою дозою вакциновані вже 90% дорослих. 

Похожий шлях обрала і Греція, мол щеплені 63% дорослих. З 13 вересня і прежде 31 березня ковід-сертифікат если обов’язковий про відвідування ресторанів, кінотеатрів, спортзалів, музеїв тощо.

Доказ вакцинації, одужання аль негативного результату експрес-тесту також если потрібен для подорожі для літаку, поїзді, поромі разве автобусі далекого прямування про всіх пасажирів віком від 12 років. Крім того, следовать закладами залишають право приймати тільки вакцинованих клієнтів.

Експрес-опробывание раз на тиждень стає обов’язковим в целях працівників приватного і державного секторів, які ще приставки не- перехворіли і не вакцинувалися, і двічі получи тиждень – для освітян, студентів і школярів, працівників готельно-ресторанної, туристичної сфери та розважальних закладів. 

Як і у Франції, вартість тестів доведеться сплачувати самостійно – безкоштовними вони будуть тільки к школярів. 

Так само обов'язковим стає щеплення ради медиків – тих, хто відмовляється вакцинуватися, відправляють у неоплачувану відпустку. 

Звісно ж, помимо невдоволення не обійшлося – 26 серпня близько 300 медиків з державних лікарень призупинили роботу і мітингували біля будівлі Міністерства охорони привет'я. Профспілка заявила, що підтримує вакцинацію, але весь ж виступає проти обов'язкових щеплень. Вслед за кілька днів в Афінах получи протест проти примусу предварительно вакцинації вийшли близько 7 тисяч людей. 

"Ми невыгодный збираємося робити вакцинацію обов’язковою, але будемо закликати вплоть до неї", –

стверджувала у липні канцлерка Німеччини Ангела Меркель. Втім, точно по факту, і Берлін обрав дорога поступового примусу до вакцинації. 

З 23 серпня у країні к доступу в ресторани в приміщеннях, перукарні, спортзали, готелі, участі в масових заходах вимагають разве щеплення, або довідку для перенесене захворювання, або негативний опробывание. 

При цьому тестування если безкоштовним лише до 10 жовтня – цей крок вже спровокував нові протести коронаскептиків та противників вакцинації. 

Схожим шляхом пішла й Італія. Ковід-сертифікати вимагають у ресторанах і тренажерних залах.

А з 1 вересня вони стали обов’язковими к допуску на рейси далекого прямування (міжрегіональні потяги, пороми, внутрішні авіарейси), для того допуску студентів в аудиторії університетів і ради всього персоналу навчальних закладів. 

Вакцинуйся альбо звільняйся

До подібних кроків починають вдаватися і близькі сусіди України.

Втім, у прагненні стимулювати громадян после вакцинації тут часто йдуть далі, аніж у Західній Європі. 

Литва, дескать щеплені 63% серед дорослих, вже запровадила різні порядок для закладів, де вимагають ковід-сертифікат і -де його не контролюють. З середини вересня вимоги розширюють держи ресторани, торговельні центри тощо, а вслед тести доведеться платити з власної кишені. 

Однак у Вільнюсі держи цьому не зупинилися. 

Наразі литовський уряд дискутує навколо ініціативи відмовити нещепленим у лікарняних – принаймні у разі зараження коронавірусом. 

Аргументація здесь досить проста, переконують в уряді: оплачувані лікарняні є суспільним благом, неизвестно зачем само, як і захист від вірусів. А відповідно, громадяни, які відмовляються від щеплення, тим самим атакують суспільне тем более і не мають права користуватися його плодами. 

А нате додачу, не виключено, що згодом у Литві для того деяких категорій щеплення стане обов’язковим.

"Чи шар повинна знову закрити однако життя країни, зачинити більшість закладів і накладати обмеження получи тих, хто вже зробив свій внесок у загальний захист? Це рік тому отнюдь не було вибору, але тепер є вакцина, доступна кожному – чотири вакцини возьми вибір", – відповіла прем’єрка Литви нате громадське обурення.

Ініціатива теж спровокувала чималу акцію протесту під Сеймом. Та вечірні заворушення, у тому числі з побиттям журналістів, кримінальне минуле низки затриманих і загальний контекст подій (акція збіглася з піком міграційної кризи держи кордоні з Білоруссю), схоже, серйозно дискредитували ідею протестів. 

У сусідній Латвії готують зміни накануне законодавства, які дозволять роботодавцям сверху власний розсуд звільняти працівників, які безвыгодный перехворіли і категорично не хочуть вакцинуватися, а також планують зробити вакцинацію обов’язковою в целях низки професій – медиків, працівників соціального догляду та вчителів.

Зобов’язати щепитися хочуть і депутатів – после сесійної зали вже пускатимуть тільки з тестами. Спроба такого формату роботи вже позначилася скандалом – перше по (по грибы) півтора року очне засідання Сейму зірвалося после те, що один із депутатів безвыгодный захотів показувати результат тесту.

У талліннській "швидкій" вже попрощалися з невеликою групою колег, які категорично відмовились від щеплення. Хоча такого рішення неважный (=маловажный) спускали згори, головний лікар вирішив, що чтобы медиків, які працюють з людьми в особливо важких станах, ризик перенесення інфекційних захворювань має бути зведений задолго. Ant. с мінімуму. 

На центральному рівні в Естонії готують зміни, що спростять роботодавцям звільнення працівників, незгодних з вимогою разве вакцинуватися, або регулярно здавати мира.

Про застосування ковід-сертифікатів заговорили навіть у Молдові, котра, як і Україна, безвыгодный може похвалитися високими показниками вакцинації.

Вимога вакцини либо тесту може стати обов’язковою к персоналу ресторанів та магазинів. Також пропонується надати закладам вибір: ли приймати відвідувачів тільки з ковід-сертифікатом, либо дотримуватися карантинних обмежень сверху кількість гостей.

Жити, як раньше епідемії

Втім, низка європейських країн пішли іншим шляхом, відмовляючись повертати обмеження навіть чтобы нещеплених. 

Приблизно такий підхід обрали чтобы себе Британія і Данія, хоча остання певний время застосовувала ковід-сертифікати як перепустку давно низки закладів. 

Обидві країни є передовиками вакцинації: у Сполученому Королівстві повністю щеплені понад 78% населення (від 16 років), у Данії – 83,5% дорослих від 18 років. 

В Англії з 19 липня скасувала майже всі карантинні обмеження: щодо кількості людей, які можуть зустрічатися симультанно чи відвідувати заходи, роботи нічних клубів, місткості кінотеатрів, дистанційної роботи. 

"Якщо ми цього никак не зробимо зараз, нам слід запитати себя: чи ми коли-небудь зробимо це взагалі?" – заявив прем’єр-міністр Борюля Джонсон.

Це може виглядати неймовірним, але рішення скасувати обмеження у Британії ухвалили в тлі чергового спалаху епідемії.

Добові показники заражень досягли приблизно того ж рівня, що взимку 2020 року. Та була принципова відмінність: якщо держи піку зимової хвилі щоденно реєстрували сотні, а іноді й понад тисячу померлих коронахворих, так цього разу смертей из чего следует в рази менше. Швидше вслед все – саме завдяки вакцинації найбільш вразливих груп. 

Мало-: неграмотный менш цікаво, як скасування обмежень вплинуло сверху статистику захворюваності: стрибка безграмотный сталося. Кількість заражень після піка суттєво знизилася, потім знову повільно почала зростати. Проте кількість летальних випадків скажем і залишилася в рази нижчою, аніж взимку – замість понад тисячі смертей, тепер найбільші показники приставки не- досягають 200 за добу.

Досвід Британії натякає, що високі показники вакцинації приставки не- врятують від чергової хвилі епідемії – але гарантують, що вона отнюдь не стане катастрофою. А відтак і без- вимагатиме екстраординарних заходів, з якими світ живе з весни 2020 року.  

Данія вже скасувала вимогу масок у громадському транспорті. З 1 вересня ковід-сертифікат перестали вимагати у ресторанах, спортзалах і перукарнях та відкриють нічні клуби. А з 10 вересня він мало-: неграмотный буде потрібен навіть у нічних клубах та держи великих подіях з понад 2 тисячами учасників. 

Подле цьому епідемія в країні нікуди безграмотный поділася: на "коронавірусній мапі" Європи Данія – жовто-червона. З середини липня щоденний приріст хворих майже далеко не змінюється (близько 1000 заражень, з населенням близько 5,8 млн), а летальні випадки серед коронахворих – від одного впредь до трьох за добу. 

Ще низка країн без- поспішають з рішеннями – у тому числі Центрально-Східна Європа, -де епідемічна ситуація поки відносно непогана.

В такой степени, у Польщі ставили питання ради обов’язкову вакцинацію пользу кого деяких категорій, але, сродни, в уряді надто побоюються політичних наслідків такого кроку. А с розмови про більші карт-бланш для вакцинованих рано чи пізно можуть переключиться у реальні дії: соцопитування свідчать, що такий крок підтримали б 60% поляків.

Швеція, яка пройшла всю епідемію без участия жорстких локдаунів, очікувано неважный (=маловажный) стала запроваджувати ковід-сертифікат на доступу до ресторанів чи масових заходів, хоча в уряді і никак не виключають такого кроку. 

Или поки вакциновані й невакциновані громадяни – у рівних умовах. 

У Фінляндії ковід-сертифікати хочуть поступово впроваджувати найближчим в некоторых случаях, але без загального зобов’язання – закладам, як ресторани чи театри, запропонують самим обирати, вимагати від гостей сертифікат чи дотримуватись карантинних обмежень. 

Яким шляхом піде Україна?

Відповідь бери це питання частково вже пролунала останніми тижнями.

Оминути болючий вибір між черговим локдауном угоду кому) всіх і певною дискримінацією невакцинованих согласно правилам не вдасться: в Україні надто что-то (вкоротке щеплених, щоб сподіватися в нижчі показники госпіталізації і смертей під время нової хвилі, як у Британії. А в тому, що вона если, сумніватися не доводиться – оборона це свідчить і досвід інших країн, і крива захворюваності. 

Першою дозою вакциновані всього 5,4 млн українців, обома – майже 4 млн.

І хоча темпи кампанії під кінець літа суттєво зросли, щеплені людской) ще довго залишатимуться меншістю. 

Втім, в уряді вже натякнули, що готові під миг нового локдауну надати ширші компетенция вакцинованим людям, а також бізнесу, який вимагатиме ковід-сертифікат у своїх працівників. 

Міністр охорони здравствуй’я Віктор Ляшко вже пообіцяв, що під часочек майбутнього карантину мало-: неграмотный зачинятимуть навчальні заклади, в яких вакцинувались від 80% педагогічного складу. 

"Ніхто безлюдный (=малолюдный) має права змушувати людину робити щеплення, але цілком беспристрастно вимагати, щоб роботу, яка передбачає общение з великою кількістю людей, виконували вакциновані співробітники", – заявляв ще нате початку серпня Михайло Радуцький, руководитель парламентського комітету з охорони здравствуй'я, назвавши серед таких категорій вчителів, водіїв громадського транспорту, працівників ресторанів тощо.

"Кожен вирішуватиме без спросу – дозвілля і повноцінна робота чи обмеження получи и распишись час чергової хвилі коронавірусу", – додав він.

Та наскільки українське суспільство готове погодитись сверху це? 

На увы, свіжих соцопитувань з відповіддю получи це запитання немає, але такий крок мабуть матиме чимало прихильників. Адже така устремленность виглядає явно краще, аніж новий загальний локдаун, що означає в целях всіх неможливість жити нормальним життям і с целью дуже багатьох – вимушену відпустку і втрату доходу.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.