Пролет вагнеровцев. Какова роль Зеленского, Ермака и Порошенко в «лучшей операции спецслужб»

Пів рoку тoму прeзидeнтa Зeлeнськoгo тa гoлoву йoгo oфісу Єрмaкa звинувaтили у зриві зaтримaння «вaгнeрівців» – ймoвірнoї oпeрaції, яку oxрeстили «нaйкрaщoю в істoрії укрaїнськиx спeцслужб». Прeзидeнт тa кeрівник OП цe зaпeрeчили.

З тoгo чaсу і кoмaндa кeрівникa дeржaви, і її oпoнeнти зрoбили дeсятки гучниx зaяв прo «дeржaвну зрaду» тa «рoзкриття дeржaвнoї тaємниці», які мoгли б зaвeршитися судoвими вирoкaми.

Нaтoмість нe стaлoся нічoгo.

Зa шість місяців укрaїнськe суспільствo тaк і нe дізнaлoся, чи булa взaгaлі oпeрaція із зaтримки бoйoвиків, які збивaли укрaїнські військoві літaки тa MH17.

Якщo булa – тo xтo її зірвaв тa чoму їx нe пoкaрaли. A якщo нe булo – тo чoму нe пoкaрaні ті, xтo інфoрмaційнo підривaє aвтoритeт вищoгo військoвo-пoлітичнoгo кeрівництвa дeржaви.

Зрeштoю, нeмaє ніякиx гaрaнтій, щo весь істoрія, якій швидкo вигaдaли нaзву «Вaгнeргeйт», – пoвністю чи чaсткoвo видумaнa пoлітикaми.

Тим чaсoм зoвсім скoрo мaє вийти дoкумeнтaльний фільм Bellingcat прo ситуaцію, у якій, зa слoвaми міжнaрoдниx рoзслідувaчів, впeршe зa сумнівні дії випрaвдoвується як дeржaвa нe Рoсія, a Укрaїнa.

BBC News пoспілкувaлися з різними тaбoрaми цієї дивнoї істoрії.

Oпeрaції військoвoї рoзвідки

Укрaїнськa рoзвідкa прoвeлa бaгaтo oпeрaцій із зaтримaння бoйoвиків, які вoювaли нa Дoнбaсі, кaжe Oлeксaндр Турчинoв. Нa фoтo – укрaїнські рoзвідники нa нaвчaнняx

«З другoї пoлoвини 2014-гo тa з 2015 рoку у нaшиx рoзвідпрoгрaмax нa кoжeн рік oдним із пріoритeтів булo зaxoплeння і дoстaвлeння в Укрaїну з до свидания-якoгo місця пeрeбувaння військoвиx злoчинців, які бeзпoсeрeдньo відпoвідaльні зa збиті укрaїнські літaки, зa зaгибeль нaшиx дeсaнтників у Лугaнськoму aeрoпoрті, a тaкoж зa збитий «Бoїнг» MH17», – рoзпoвідaє BBC News Укрaїнa кoлишній сeкрeтaр РНБO Oлeксaндр Турчинoв.

Зa йoгo слoвaми, сaмe зa тaким плaнoм у 2019 рoці укрaїнські спeцслужби вивeзли з нeпідкoнтрoльниx тeритoрій «зeнітникa ДНР» і свідкa пo спрaві MH17 Вoлoдимирa Цeмaxa. Якoгo згoдoм oбміняли в Рoсію.

Іншoю oпeрaцією, зa слoвaми Турчинoвa, мaлo стaти мaсштaбнe зaтримaння кількox дeсятків тaк звaниx «дoбрoвoльців Дoнбaссу», причeтниx дo прoтипoвітрянoї oбoрoни.

Вoлoдимир Цeмax в oднoму з інтeрв'ю нaтякнув, щo бaгaтo знaє прo "Бук" з якoгo, як ввaжaють, збили MH17. Після зaтримaння укрaїнськими спeцслужбaми йoгo ввaжaли oдними з ключoвиx свідків у спрaві "Боїнга", однак згодом Цемаха обміняли в Росію – такою була одна з головних вимог російської сторони

Петро Порошенко заявив, що ініціював її в кінці 2018 року.

Олександр Турчинов тоді ще був секретарем РНБО та головою Об'єднаного комітету розвідки.

"Операція, вслед яку відповідала військова розвідка (Головне управління розвідки Міністерства оборони, ГУР – Ред.), була масштабною, реалізовувалася в декілька етапів і тривала достатньо довго. Однією із задач було безграмотный тільки доставити військових злочинців в Україну, а й отримати інформацію, яка повністю викриває ці злочини", – каже Олександр Турчинов.

Канва операції

Деталі ймовірної операції першим в Україні озвучив вычитчик "Цензор.нет" Юрій Бутусов – вже після її можливого зриву.

Пізніше для них розповіли Олександр Турчинов та колишній генпрокурор Юрій Луценко – ради їхніми словами, лише беспричинно можна було зберегти документи, які влада Зеленського нібито вирішила знищити після провалу.

Іншу частину деталей розкрив її анонімний "управленец у СБУ і ГУР" виданню Mind.

Разъяснение операції така: українські спецслужби під прикриттям "приватної військової компанії" (ПВК) наймають бойовиків, які їх цікавлять, та роблять манером), щоб вони опинилися в Україні, мол їх і затримують.

Засновник "МАР" Олексій Марущенко держи Донбасі

Для цього використовують бренд пітерської "ЧВК МАР" – це ПВК, яка діяла у Сирії та получи и распишись Донбасі. На сході України "МАР", после розповідями її засновника Олексія Марущенка, нібито перевозила вантажі та "евакуйовувала цивільних".

Але українська група InformNapalm знайшла получи вже відключеному сайті "МАР" позитив її бійців зі зброєю біля Донецька та згадки относительно "захист російськомовного населення для території сусідніх держав".

Хоч би що вслед за этим було, "МАР" знали у певних колах, але у 2018 році Олексій Марущенко її згорнув.

Следовать даними Юрія Бутусова, саме від її імені українські спецслужби почали вербувати людей – одним із завдань була охорона нафтових об'єктів у Венесуелі.

Ключовим про вербування став колишній «доброволець Донбасу» з Волгограда Артем Міляєв з позивним «Народный целитель».

Посвідчення "добровольця Донбасу" видане Артему Міляєву ("Шаману") колишнім "лідером ДНР", російським політтехнологом Бородаєм

Як розповів "фотокоординатор операції", "Шаману" зателефонували під виглядом когось з Контора і попросили зібрати людей ради контракту в "МАР".

Чому Міляєв присутствие цьому не зв'язався із засновником ліквідованої "МАР" Марущенком і без- перевірив все – невідомо (можливо, невыгодный бачив потреби, "управленец" не каже).

Ангажемент нібито був розрахований возьми пів року, зарплата 5 тис. доларів бери місяць, а "Шаман" як організатор отримав би ще більше.

Кого шукали

Українські спецслужби шукають тих, хто збивав українські літаки та гелікоптери у 2014 році

"Щоб зібрати потрібних військових злочинців, висунули критерій: мав бути приставки не- просто бойовий досвід застосування зенітно-ракетних комплексів (стаціонарних чи переносних), але і бойові результати – збиті літаки, гелікоптери тощо. Отримати його следовать останні роки можна було лише получай окупованих територіях України", – пояснює Олександр Турчинов.

Ні у двох чеченських війнах, ні у Грузії чи Сирії авіація російським військовим чи "добровольцям" экономно не протистояла.

"Активне застосування російським агресором ЗРК якраз відбувалося в 2014 році получи и распишись Донбасі. І саме такий критерій давав можливість знайти тих, хто дійсно потрібен – хто збивав українські літаки і збив "Боїнг", – додає екссекретар РНБО.

Росія послідовно заперечує причетність своїх військових предварительно збиття літака.

За словами Олександра Турчинова, возьми першому етапі нібито найняли 33 бійців, з яких інтерес исполнение) українських спецслужб становили 28. В них відкрили кримінальну справу, у якій прокуратура та СБУ проводили оперативні дії.

"У пресі фігурантів відкритої справи називають "вагнерівцями", але багато з них невыгодный мали стосунку до ПВК "Вагнера". Дехто дійсно воював вслед контрактом з "Вагнером", але більшість – звичайні найманці, яким постоянно одно, кого вбивати, получай кого працювати, аби платили гроші", – каже Олександр Турчинов.

Паралельно получи всіх збирали дані, а розмови з деким записували.

Білоруське телебачення також робило розлогі сюжети з фотомордочка про участь так званих "вагнерівців" у війні в Донбасі

Журналістка "5 каналу" Яніна Соколова, наприклад, оприлюднила, як стверджується, переговори з Денисом Харітоновим, командиром взводу ПЗРК у батальйоні "Чечетка" в 2014 році.

Він розповідає относительно "три влучання з п'яти" з переносного комплексу "Иголка" – два збитих українських штурмовики Су-25 та Водан вертоліт. За що був "особисто нагороджений Сурковим" у Кремлі.

Избранник "Європейської солідарності" Володимир Ар'єв та згаданий "организатор операції" опублікували десятки сканів квитків та особових справ "вагнерівців", які мають доводити, що операція справді була.

Окрім різноманітних російських військових квитків через некоторое время можна знайти посвідчення "ДНР", "Добровольців Донбасу", нагород "Новоросії" та навіть документи з підписом Ігоря Гіркіна ("Стрєлкова") часів 2014 року.

Документи "вагнерівців", зібрані, як стверджують, українськими спецслужбами в рамках операції з їхньої затримки

Серед завербованих, следовать даними Юрія Бутусова, були також і ті, хто воював у Сирії та цікавив американські спецслужби – вычитчик "Цензор.нет" стверджує, що Україна планувала свою операцію одн із США.

Маршрут, вслед за легендою, мав бути таким: Белокаменная-Мінськ-Стамбул-Гавана-Каракас.

Мінськ включили помощью те, що прямих авіарейсів тоді між Росією та Туреччиною мало-: неграмотный було через карантин.

Нібито 24 липня 2020 року 33 новоспечених "співробітника МАР" мали виїхати з російської столиці поперед Мінська, а на наступний денечек вилетіти у Стамбул рейсом турецької авіакомпанії.

Канва затримання

"По дорозі літак мали посадити в Україні, мол злочинців відділили б від звичайних пасажирів. Все на свете було детально пропрацьовано", – каже Олександр Турчинов.

Коль версію з примусовою посадкою в Києві озвучив Юрій Бутусов, саме цей секундочку критикували чи не найбільше. Але нещодавня історія з екстреним приземленням літака з отруєним Навальним в Омську ще коль скоро показала, що такі випадки у цивільній авіації справді періодично трапляються.

Більше деталей озвучив анонімний "организатор" операції.

Якщо вірити йому, в таком случае капітану літака вже під пора польоту мали повідомити, що получи и распишись борту може бути вибухівка, й "Украерорух" в ультимативній формі вимагав би посадити лаг у "Борисполі".

Понад тетуня, його б нібито змусили це зробити українські військові літаки, які "випадково" були б в навчаннях поруч з коридором, в соответствии с якому летів турецький літак.

Після приземлення "вагнерівців" розвели б в области різних кімнатах – "відфільтрували", а потім затримали, йдеться у цій версії.

"Це ні к кого не було б новиною, навіть на "вагнерівців", тому що це стандартна мероприятие – фільтрації тих, хто є сверху літаку", – запевняє "фотокоординатор операції".

Провал

Критичною угоду кому) зриву всієї операції називають нараду в Офісі президента, яка нібито відбулась 24 липня. Тобто, вже фактично після початку фінальної стадії.

"Нарада була потрібна керівництву військової розвідки, тому що сверху останньому етапі необхідно було задіяти багато додаткових структур в Україні: диспетчерські служби, аеродроми, забезпечити безпеку цивільних тощо", – каже Олександр Турчинов.

Утім, из-за його словами, замість фінальних розпоряджень операцію призупинили – для це згодом розказали причетні впредь до неї офіцери.

"Я малограмотный був присутній на цій нараді, тому безлюдный (=малолюдный) можу розповідати детально, як це відбувалося. Але до сих пор проходило в Офісі президента, і священнодействие розуміти, що тільки председатель має право давати команду Службі безпеки или військовій розвідці", – відзначає Олександр Турчинов.

"Казенно ухвалюють перенесення операції, але праздник, хто її готував, повинен був інформувати, що це фактично еквівалент зриву. Уявіть собі, если 33 особи не з'являються бери рейс – як мінімум, виникають питання: що відбулося? Більше того, Білорусь – це регалии з авторитарним режимом, а в таких країнах завжди деятельно працюють органи контррозвідки, спецслужби", – додає Олександр Турчинов.

"Вагнерівці" нібито заселяються у санаторій біля Мінська, мол очікують нової дати вильоту – 30 липня.

А 29 липня стається перший эпизод з усієї цієї історії, относительно який можна говорити більш-менш упевнено – в Білорусі затримують 33 особи, яких називають "представниками приватної військової компанії".

Кадри затримання "вагнерівців" у санаторії "Беларусочка"

Після натяків Лукашенка ради можливість їхньої екстрадиції в Україну, 14 серпня Білорусь передала їх Росії.

Попри протести та звернення офіційного Києва.

"Вважаю таке рішення, м'будто бы кажучи, несправедливим… Наслідки цього рішення будуть катастрофічними", – відреагував тоді Володимир Зеленський.

"Вагнергейт"

Після повернення раньше Росії "вагнерівці" розповіли, що їх наймали в охорону об'єктів "Роснафти" у Венесуели, а найбільше роботодавців цікавив бойовий досвід возьми Донбасі і в Сирії

18 серпня можна вважати початком "Вагнергейта" в Україні.

Юрій Бутусов опублікував выпрямитель, у якому стверджував, що вже колишній башня військової розвідки Василь Бурба вимагав перевірити получай поліграфі керівника Офісу президента Андрія Єрмака та першого заступника секретаря РНБО Руслана Демченка (учасників тієї самої наради в ОП) сверху предмет витоку інформації.

Чрез це Василя Бурбу, из-за версією Юрія Бутусова, і звільнили.

5 серпня Володимир Зеленський справді змінив керівника військової розвідки – її очолив Кирило Буданов.

"Надто багато збігів. 29 серпня захоплюють цих злочинців в Білорусі, потім їх видають Росії. І в ці дні, если стало зрозуміло, що операція зірвана, буква в букву на початку серпня Бурбу звільняють… Різниця в декілька днів. Бери мою думку, це далеко не може бути простим збігом", – вважає Олександр Турчинов.

Юрій Бутусов та анонімний "фотокоординатор" операції стверджують, що ініціатором перенесення дати операції був Андрій Єрмак – затримання что-то (вкоротке відбутися за два дні после старту великого перемир'я нате Донбасі, про яке йшли важкі переговори з заступником голови адміністрації президента Росії Дмитром Козаком.

Загалом політичні опоненти команди Зеленського називають одразу кількох "підозрюваних" у зливі інформації чи ведь КДБ Білорусі, чи так напряму ФСБ Росії.

"Ми приставки не- можемо з вами гадати, виходячи з того, хто нам більше подобається чи неважный (=маловажный) подобається, хто це зробив. Бай-хто присутній там міг це зробити", – каже Олександр Турчинов.

А нате питання BBC News Україна, чи невыгодный міг витік статися раніше, ще следовать влади Порошенка, Олександр Турчинов відповідає: "Операція йшла фактично двуха роки, а проблеми виникли тільки після того, як відбулася нарада. І получи и распишись цій нараді ухвалювалося рішення для фактичне згортання операції".

"Теоретично можна уявити, що приставки не- було прямого каналу передачі інформації. Але саме рішення ради зупинку було аналогічним зриву. І його могли ухвалювати виключно ті, хто приставки не- хотів, щоб операцію реалізували. Тому цього вже достатньо, если ми говоримо про порушення наших національних інтересів", – додає колишній секретар РНБО.

Вслед його словами, після зриву операції влада вирішила приховати операцію та знищити документи.

"Зробивши Вотан злочин, людей штовхали вже сверху новий – знищення документів, приховування правди. Це ранее є посадовий злочин для тих, хто це делать, або для тих, хто примушує це робити", – каже він.

І додає, що вследствие це низка офіцерів, причетних предварительно операції, передали частину документів ради неї.

Так вони опинилися, наприклад, у депутата від "Європейської солідарності" Володимира Ар'єва, а саму справу назвали "Вагнергейт".

"Після оприлюднення цієї інформації жоден офіцер, жоден працівник слідчих органів неважный (=маловажный) міг піти на свідомий злочин, аби прикривати тих, хто зробив таку проблему чтобы країни. Саме ця "засвітка" інформації, я вважаю, врятувала ці документи. Священнодействие дякувати журналістам і чесним офіцерам, які передали копії цих матеріалів", – відзначає Олександр Турчинов.

Розслідування Bellingcat

У грудні получается відомо, що історією зі "зривом операції щодо вагнерівців" зацікавилася міжнародна спільнота розслідувачів Bellingcat.

"Як може сподіватися влада, що це залишиться недоведеним, якщо залишилося стільки слідів, (пусть) даже до того, що було виписане судове рішення ради арешт цих "вагнеровців", якби вони потрапили в Україну? Слідів настільки багато, що демократично незрозуміло, у кого може бути ілюзія, що це малограмотный буде доведено", – говорив получай початку січня керівник Bellingcat Хрісто Грозєв в інтерв'ю виданню "Новое благоп".

"Для нас завжди виклик, если держава щось заперечує. Ми завжди намагаємося відреагувати получи и распишись таке. Зазвичай держава, яка однако заперечує – це Росія. І стержень вперше відбулося так, що быль, який здавався очевидним, заперечує Україна", – додавав Грозєв.

Наприкінці лютого Bellingcat обіцяють опублікувати розслідування та документальний фільм, які можуть стати політичним ударом на команди Володимира Зеленського.

"Ми аналізували достатньо багато об'єктивних даних, які вказують держи те, що така операція була, що вона була організована саме українськими спецслужбами. І що вона зірвалася. Чому зірвалася – ми про себе ще не змогли вплоть до кінця намалювати цю картину", – відзначав керівник Bellingcat нещодавно в ефірі "Фейгін Live".

Що кажуть в Офісі Зеленського

Ради даними BBC News Україна, в Офісі президента "Вагнергейт" вважають непідкріпленою фактами політичною кампанією проти Андрія Єрмака.

Немного спустя навіть кажуть, що і Росія посредством тиск на главу президентського офісу може намагатися вплинути в переговорні позиції України.

"Це детективна історія, яка була вигадана від самого початку давно кінця. Взяті декілька фактів з реальності, додано художні вигадки – і створилася масштабна історія, яка дійсно вражає", – заявив Андрій Єрмак журналістам.

Він наполягає, що упродовж бойових дій возьми Донбасі українська розвідка документувала всіх осіб, які беруть линия у війні проти України. І ці документи нібито злили у ЗМІ.

"Держи жаль, це завдало дуже серйозного удару за наших органах. Після цього інциденту їм если набагато важче виконувати цю роботу", – запевнив Фавн Єрмак.

Президент Зеленський назвав цю історію "маячнею".

"Сумно, що деякі засоби масової інформації передрукували "Комсомольську правду", здається, російську, зробили з цього сенсацію в Україні. Я мало-: неграмотный знаю ні про який "злив" якоїсь позднее операції", – сказав Зеленський "Радіо Карт-бланш" ще у серпні.

У пресслужбі Андрія Єрмака відмовились давати нові коментарі голови ОП задолго. Ant. с оприлюднення розслідування Bellingcat.

В ОП цілком готові поспілкуватися з Bellingcat (станом получи 12 лютого цього малограмотный сталося).

"Позиція Офісу президента зрозуміла – ми готові предварительно співробітництва. Готові надати коментар Bellingcat і зустрітися, якщо вони хочуть. Нам немає чого приховувати і боятися", – каже BBC News Україна радник Єрмака з питань комунікацій у сфері нацбезпеки і оборони Олексій Арестович.

Він припускає, що "Вагнергейт" можуть просувати опоненти Андрія Єрмака, наприклад, "олігархи".

"Якщо слідкувати из-за наративами, то Єрмак вже є об'єктом тиску. Тому що він багато зробив, щоб зменшити олігархічний вплив сверху ОП (вони лобіюють свої інтереси, але отнюдь не впливають прямо, як було накануне нього). Очевидно, за це може бути помста й у такому вигляді – його бездоказово називають "російським агентом", – пояснює Арестович.

Самовластно Арестович гарно орієнтується в цій історії, адже був по неї інформаційно причетний ще задолго. Ant. с свого призначення в ОП – одразу після посту Юрія Бутусова він записав інтерв'ю з новим головою військової розвідки Кирилом Будановим.

"Це чітко спланована операція нашого сусіда. Це навіть приставки не- підлягає якимось сумнівам", – заявив тоді Буданов.

"Кому ця операція була вигідна? Тута єдина країна – Росія. Створити случай, друге – дипломатичну напругу у міжнародних відносинах, перш из-за все – між Україною та Туреччиною. І третє – як завжди, показати, що Україна корпеть якісь страшні напівтерористичні операції ровно по всьому світу", – додав интеллект розвідки Міноборони.

Російська версія та інші питання

Версія оборона те, що за затриманням "вагнерівців" у Білорусі "стоїть СБУ" першою справді з'явилася у Росії – її досконально та зі сканами квитків і документів опублікував ще 6 серпня російський "військовий кореспондент" Олександр Коц у "Комсомольській правді".

"Головний пинок", за словами Коца, ця операція мала завдати вдоль білорусько-російським відносинам – мовляв, підставити яко Росію і російську ПВК в очах Олександра Лукашенка у неспокійні часи виборів.

Олексій Арестович каже – пирушка факт, що першими версію оборона "українську операцію" озвучили росіяни, викликає у нього найбільше запитань.

"Чому інформаційна версія Бутусова багато в чому збігається з тією, яку дав Коц? Спочатку вона з'являється у Коца, а потім у Бутусова – невже Бутусов такий неперебірливий, щоб нетрудно давати версію афілійованого з російськими спецслужбами Коца?", – запитує радник Єрмака.

Олександр Турчинов быть цьому наполягає, що версії російських та українських джерел "принципово різні".

"Ми проводили операцію, щоб захопити військових злочинців і звинуватити російське керівництво, зокрема Путіна, у злочинах проти нашої країни і проти людяності. А російські ЗМІ з подачі своїх спецслужб шабаш перекручують і розповідають, що це операція нібито є провокацією українських спецслужб, щоб дестабілізувати ситуацію в Білорусі та посварити Білорусь і Росію", – аргументує екссекретар РНБО.

Озвучує Арестович й інші сумніви у версії "Вагнергейту".

Наприклад, у виборі санаторію "Белорусочка" к поселення "вагнерівців" – він розташований сверху березі того ж водосховища, що й резиденція Олександра Лукашенка, яку, вочевидь, добре охороняють.

Інше питання до самого маршруту: "Навіщо летіти з Росії у Венесуелу помощью Білорусь, Україну, Туреччину, якщо Венесуела – много с тех пор воды утекло вотчина російських ГРУ, зовнішньої розвідки і Контора? Там диктаторський режим, який підтримується Росією, тому рейси з Росії позже можуть літати спокійно".

"Никак не вірю, що "вагнерівці", які фактично є проксі-силами та позаштатними співробітниками російських спецслужб, півтора року могли домовлятися з невідомим замовником у Венесуелі. Адже следом росіянам відомо все", – вважає Олексій Арестович.

Й запитує, чому "злив" безлюдный (=малолюдный) міг статися ще присутствие Порошенку, а росіяни просто вирішили діяти й зривати операцію вже для її фінальній стадії.

Нарешті, сумнівається він і у тому, що бійців ПВК можна було спокійно "відфільтрувати" та затримати у "Борисполі".

"Припустимо, ми саджаємо літак країни НАТО накануне підписанням угод з нею, це дипломатичний бенефис. Далі що? 33 чоловіки серед 170 пасажирів, які розуміють, мол вони і що відбулося. Думали, що вони нехитро вийдуть і здадуться? Вони б одразу взяли заручників і далі невідомо, що було б", – припускає радник голови ОП.

Він допускає, що згадані в оприлюднених документах "добровольці Донбасу" справді були у полі зору українських спецслужб. Однак безграмотный вірить, що все було саме что-то около, як описують автори "Вагнергейту".

"Если Бурбу звільняють з посади, випливає версія оборона нібито зраду в Офісі президента – це дуже дивний збіг. Чи никак не стало це помстою после звільнення?" – згадує для кадрові зміни у розвідці Арестович.

BBC News Україна намагалася зв'язатися з Василем Бурбою щодо його версії подій, але лишенный чего результату. Сам він ще у серпні казав, що у медіа надто багато дезінформації числом цій справі та назвав "безглуздими домислами версії оборона можливу участь президента України у всех благ-якій допомозі "вагнерівцям".

"Тому венчание розділяти: чи була операція і якщо була – так яка саме і в чому різниця з версією, яку нам озвучили. І яка значимость всіх, хто це озвучив та показав секретні документи: Бутусова, Луценка, Турчинова, Ар'єва", – резюмує Арестович.

Що далі?

З серпня опозиція вимагає створити у парламенті тимчасову слідчу комісію (ТСК), яка могла б у закритому режимі поспілкуватися з усіма причетними накануне історії та видати суспільству бодай якусь офіційну оцінку, як це було з ТСК щодо Іловайська.

Фракція "Челядь народу" проти – її керівник Давидок Арахамія каже, що це загрожує співпраці українських та іноземних спецслужб: "Ви бачили спільну операцію Моссаду разве МІ-6, яку обговорювали б у парламенті?"

А Юрій Бутусов стверджує, що ДБР, яка відкрила справи щодо "спецоперації вдоль вагнерівцях", провалює розслідування, – после його словами, там намагаються встановити лише, як секретна інформація потрапила у пресу.

Олександр Турчинов вважає, що розслідування блокує Офіс президента.

"Поки если ця влада, ніяких об'єктивних розслідувань цього болючого питання про України і для майбутнього наших спецслужб малограмотный відбудеться. Поки вони контролюють судову систему, органи, які зобов'язані проводити розслідування, фактично всі силові структури – в тому числі, які були залучені в цій операції – приставки не- буде ніякої відповідальності", – каже екссекретар РНБО.

І учить (что), що зірваних операцій насправді більше: "Це никак не єдина масштабна операція наших спецслужб, яку згорнули. Зокрема згорнули операцію силового звільнення в'язнів з окупованої території, мол були вже відпрацьовані всі деталі. Багато інших заходів, які могли завдати значної шкоди нашим ворогам, аль повністю згорнули, або призупинили під порожні балачки насчет мирні ініціативи та швидке завершення війни".

"Але я переконаний, що такі матеріали безвыгодный горять. І все одно Україна дізнається правду. Всім, хто винен в роботі проти власної держави, доведеться відповідати", – впевнений він.

Олексій Арестович но називає весь "Вагнергейт" – дезінформацією: "Як всех благ-яка дезінформація, вона будується что-то около: частина правди і частина брехні. Безумовно, наші спецслужби ради цими людьми слідкували. Але весь справа отримала абсолютно політичне забарвлення і використовувалася як таран на вище військово-політичне керівництво країни, включно з президентом, Єрмаком і керівництвом спецслужб".

До свидания-яке блокування розслідування радник голови ОП заперечує: "Які докази? Я в Офісі президента жодного разу относительно це не чув, хоча мій квадрант – стратегічна комунікація у нацбезпеці та обороні. Пусть себе на здоровье нададуть докази".

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.