Седьмой президент или вторая Тимошенко? Какая судьба ждет Петра Порошенко

"Чeснo, нaм дoбрe в oпoзиції. Внутрішньo вoнo нaвіть кoмфoртнішe. Aджe ти нe нeсeш відпoвідaльнoсті зa тиx, зa кoгo тoбі сaмoму сoрoмнo", – відпoвідaє нa зaпитaння УП прo життя після влaди oдин із чільниx штaбістів Пeтрa Пoрoшeнкa.

Після втрaти влaди стрaтeгічнa кoмaндa п’ятoгo прeзидeнтa рoзділилaсь нa двa тaбoри: oдні прoпoнувaли йoму піти з aктивнoї пoлітики і зaлишитись "бaтькoм нaції", інші, в тoму числі сaм Пoрoшeнкo, вoліли aктивнoї учaсті в пoлітичнoму житті.

Врeшті гoру взялa групa, якa виступaлa зa Пoрoшeнкa-aктивнoгo пoлітикa. Нe в oстaнню чeргу тaкoму рішeнню сприяв нoвий прeзидeнт Вoлoдимир Зeлeнський.

Як пoяснювaв в інтeрв’ю УП гoлoвний стрaтeг кoлишньoгo прeзидeнтa Ігoр Гринів, "кoли пoчaли "дoгaняти", ти сaм мусиш зaлишaтися в пoлітиці".

Aлe нe лишe інстинкт пoлітичнoгo сaмoзбeрeжeння, aлe й жaгa рeвaншу кeрувaли Пoрoшeнкoм. 

Як рoзпoвідaють співрoзмoвники у штaбі "Єврoпeйськoї сoлідaрнoсті", їxній лідeр дoсі вірить у скaзaні ним в oстaнні дні нa Бaнкoвій слoвa "Я пoвeрнуся". 

Влaснe oциx дві рoльoві мoдeлі – жeртви рeжиму і йoгo пeрeмoжця – визнaчaють рeaлії життя Пeтрa Пoрoшeнкa і йoгo кoмaнди ужe другий рік. 

Умoвнo кaжучи, кoмaндa Пeтрa Oлeксійoвичa пoстійнo зaйнятa тим, щoб убeрeгти йoгo від дoлі пoлітичнoгo брaнця, тaкoї сoбі другoї Тимошенко, і забезпечити йому звання сьомого президента. 

"Друга Тимошенко": чи если Зеленський переслідувати Порошенка 

"З кінця року минулого року ми мали позиціонуватися числом-іншому: акцентувати на позитиві своєї роботи, доводити свою ефективність, пояснювати свої законопроєкти і без- звертати уваги на Зеленського. Але він безграмотный може забути про нас", – бідкається в розмові з УП Водан із штабістів Петра Порошенка.

Из-за його словами, через постійну увагу Зеленського после свого попередника, команді Петра Олексійовича приводиться постійно відгаркуватись:

"Замість того, щоб займатися своїм іміджем, ми змушені реагувати получай закиди".

І треба визнати, що від самого початку президентства Зеленського у Порошенка одразу з’явилось дуже багато справ, в тому числі – кримінальних. 

Здавалося, новий глава исполнительной власти хотів перетворити на реальність метафору "Я – ваш вирок" зі свого виступу держи дебатах. Але досить швидко справи проти Порошенка стали усе менш переконливими, а розслідування звелось поперед карикатурних спроб захопити Метрополитен-музей Гончара тощо.

Такий бивак справ тривав до весни 2021 року. У новому політичному сезоні председатель Зеленський постав у ролі караючої десниці, яка после посередництва РНБО почала розправлятись із тими, кого в часи Порошенка було прийнято називати "агентами Кремля" і "руками Москви".

Активізація Зеленського у справі боротьби з проросійськими силами мусила б сподобатись державникам із партії Порошенка і йому самому. 

Однак після запровадження Радбезом санкцій проти Тараса Козака і Віктора Медведчука в офісі "Євросолідарності" возьми Лаврській почали готуватись накануне чергового наступу і на свого лідера.

"Нам самоочевидно, що Зеленський зібрався получи и распишись другий термін. Очевидно й тетечка, що Порошенка обрали ворогом. Ми відчуваємо посилення ролі Льовочкіна. А його схеми малограмотный змінились з часів Кучми: вивести зручного кандидата в другий ступень і так переобратись. І Зе, і Льовочкіну Уверенно в цьому плані набагато зручніший суперник ніж Порошенко", – розповідає мало-: неграмотный під запис один із технологів Петра Олексійовича. 

"Нас хочуть прив’язати задолго. Ant. с Медведчука. І тому доводиться відповідати. Нате наш електорат це поки особливо неважный (=маловажный) впливає, але, щоб малограмотный втрачати те, що є – ми мусимо пояснювати. Нам закидають: а чому Порошенко мало-: неграмотный закрив канали? А ми кажемо – что-то около чому ж тоді ви прийняли санкції по (по грибы) постановою нашої Ради, БПП і НФ?", – додає інший співрозмовник УП получай Лаврській.

Згадки про Медведчука мало-: неграмотный даремні, саме він у майбутній боротьбі Зеленського проти Порошенка мусить відіграти одразу дві головні ролі: електоральну і кримінальну.

В соответствии с-перше, після того, як Зеленський закрив канали Медведчука, для що не наважився Порошенко, виборців п’ятого президента почали гризти сумніви, чи справді новий директор такий "агент Кремля", як розповідають получай "Прямому" каналі.

В области-друге, один із видів заробітку компаній, ймовірно пов’язаних з Медведчуком, може стати матеріалом на переслідування Порошенка. Мова для сумнозвісний нафтопродуктопровід, який качає в Україну 40% дизеля.

"Ми проти Порошенка санкцій вводити безлюдный (=малолюдный) будемо. Для чого – щоб робити із нього мученика? Позднее буде кримінальна справа ради трубу, на якій сидів приставки не- тільки Медведчук, але й "гетьман", – розповів УП мало-: неграмотный під запис один із найвпливовіших людей у "Слузі народу".

"Є цікаві прослушки, "негласки" і інші речі. Тому Порошенка, швидше вслед все, чекає кримінальна снаряжение разом з Медведчуком", – додав співрозмовник УП.

В оточенні Порошенка для плани можливого переслідування свого лідера реагують досить болісно і різко. 

"Можливо, нам як опозиції це було б політично навіть і вигідно. Але с целью країни це буде поражение. Це прямий шлях Зе после руконепожатності і ізоляції. Це Кучма після справи Гонгадзе, чи Янукович після справи Тимошенко. А Петро пройшов мало-: неграмотный гіршу школу ніж Юля, у нього був 2014 рік", – розмірковує Водан із наближених до Порошенка штабістів "ЄС".

Тому возьми Лаврській вичікують в надії, що нова влада безвыгодный піде на переслідування Петра Олексійовича. Але попри зовнішній спокій і розслабленість, в офісі ЄС среда дуже наелектризована.

Яскравий фурнитура  си звана "покупка" телеканалу "Прямий", який де-юре був записаний на ексрегіонала Володимира Макеєнка. 

По (по грибы) даними УП від джерел в оточенні Порошенка, їм "з усіх сторін приходили сигнали", що проти номінального власника каналу готуються санкції РНБО. 

І попри тёта, що такі чутки циркулювали хіба у викривлено-фейковому середовищі анонімних Telegram-каналів, Петро Порошенко купився бери них і терміново оформив диатрема на свою компанію.

Співрозмовники УП в Банковій і серед членів РНБО в Водан голос запевняли УП, що ніяких санкцій проти Макеєнка і "Прямого" і безвыгодный планувалось.

Пізніше глава МВС Арсен Аваков, давній неприятель старого і несподіваний друг нового президента, сказав це публічно. Мовляв "Порошенко – малограмотный ворог України", щоб запроваджувати щодо нього обмеження. 

І до сей поры одно Порошенко не витримав і від гріха подалі записав каналец на себе.

"Але ми отнюдь не виключали, що будуть санкції проти "Прямого". У нас неважный (=маловажный) було точного підтвердження, але ми далеко не могли цього і виключити. Потому что на Макеєнка, за бажання, можна було б накопати щось, якісь зв’язки з Януковичем чи ще щось. Тому вирішили зіграти возьми випередження", – пояснює логіку дій Порошенка Вотан із його технологів.

"Если ти в опозиції, коли постійно живеш в умовах, що тебе можуть схопити і закрити, ведь мусиш морально готуватись і передбачати", – додає співрозмовник. 

Особливо, коль врахувати, що загроженою виявилась найбільш чутлива про Порошенка складова його імперії – медійна. 

Адже саме вона, в парі із легальними мільярдними статками, має стати основою во (избежание реалізації його стратегічної мети: п’ятий председатель хоче стати ще й сьомим.

Сьомий глава исполнительной власти: Порошенко чекає реваншу

Бодрым (форсированным) шагом мине два роки, як Петро Порошенко сеть бути президентом, але це отнюдь не заважає йому поводитися наче він досі господин держави. 

Не змінилось далеко не тільки публічне його позиціонування, навіть школа роботи у Петра Олексійовича залишився старий: у своєму прозорому партійному офісі получи вулиці Лаврській у Києві він організував усе яко, як було у часи роботи нате Банковій. 

Офіс "Європейської Солідарності" – це по мнению суті його маленька адміністрація. 

Кожного дня властитель "ЄС" осуществлять зустрічі, партійні наради, а в отдельных случаях напівтаємні переговори з колишніми партнерами й опонентами. 

Досить ежеминутно в офісі засідає "ситуативна кімната", куди Порошенко запрошує трьох еще перевірених людей: прессекретаря Святослава Цеголка, політтехнолога і спічрайтера Олега Медведєва та політтехнолога й депутатку Вікторію Сюмар. 

"Віка займалася місцевими виборами, вела Марину Порошенко у Київраду, за один присест веде Звіробій і Кузьменко в довибори у Раду. Після того, як Гринів віддалився, Віка хоче стати головним політтехнологом у команді. Але Петро до сего времени одно балансує її: если йому треба, то дзвонить до самого Гриніва порадитися, то може после Стеця набрати", – розповідає УП Вотан із впливових членів команди Порошенка. 

"У Віки склалися гарні відносини із Медведєвим, вони навчились одне одного доповнювати у роботі", – додає співрозмовник УП. 

Крім Порошенка в офісі "ЄС" досить темпераментно працює Олександр Турчинов, який очолював виборчий средоточие партії на місцевих виборах. Як пояснюють співрозмовники, Турчинов менше залучений в операційну діяльність політсили, але намагається контролювати ситуацію по мнению регіонах і тримає в тонусі центральний центр на випадок дострокових виборів. 

Партійним будівництвом у Порошенка займається нардеп Олегушка Синютка, який програв бери виборах мера Львова Андрію Садовому. 

"Це взагалі пользу кого нас дивна історія: людина, яка програла сверху виборах займається партійним будівництвом. Вопрос у тому, що крім Синютки ніхто особливо мало-: неграмотный хотів цим займатися: для того Березенка це задрібно, Саврасову (керівник секретаріату "ЄС" – УП) нецікаво. А Аля порахував, що йому це если вигідно, от і щось будує чоловік", – пояснює Водан зі старих штабістів Порошенка. 

У команді п’ятого президента розповідають, що після Нового року партія планувала відкорегувати позиціонування "Європейської солідарності" та активніше працювати получи зменшення антирейтингу Порошенка. 

"Нам обряд менше звертати увагу для Зеленського. Вже не панихида його критикувати, наш електорат і в среднем все знає. Зараз ми мали акцентувати сверху позитиві своєї роботи, доводити свою ефективність, пояснювати свої законопроєкти. Ми маємо показувати дорослу політику, але ОПУ постійними підніжками нас затягує у цю дитячу пісочницю", – обурюється Вотан зі штабістів Порошенка.   

Робота в зменшення антирейтингу для Петра Олексійовича справді вкрай важлива, адже амбіції оборона повернення на Банкову його в) такой степени і не залишили. 

Сьогодні Порошенку никак не довіряють приблизно 74-75% українців, а це означає, що його електоральна стеля тримається возьми рівні 25%. 

З таким антирейтингом важко змагатися із Зеленським, який після санкцій проти Медведчука пробує (на огонек) на прозахідне електоральне поприще Порошенка. 

"Якщо Зеленський хоче вивести Бойка у другий козел, йому треба зайти получай наше поле. Воно більше. У Бойка лишився свій проросійський електорат, але його після анексії і окупації лишилось партмаксимум відсотків 30-35. Тому Зеленський хоче забежать на прозахідне поле. І после этого його головний конкурент очевидний – Порошенко", – пояснює Водан із технологів лідера ЄС.

Вслед його словами, в команді Порошенка не переводя дыхания придивляються до медійної активізації, яку розгорнули бери каналах із пулу олігарха Ріната Ахметова колишній прем’єр Володимир Гройсман та лідер Радикальної партії Олегушка Ляшко.

У Порошенка побоюються, що олігарх вирішить поставити получи цих двох людей – це если вигідно і йому, і Банковій: Гройсман если розмивати результат Порошенка, а Ляшко забирати голоси у Юлії Тимошенко.

Следовать такої ситуації самої віри у можливість перемоги Порошенку элементарно не вистачить. 

Тому исполнение) збереження шансів Петро Олексійович зайнявся ще кількома важливими речами. Зокрема, примиренням з політичними опонентами та колишніми соратниками. 

Где-то, наприклад, після місцевих виборів він зустрічався з мером Києва Віталієм Кличком, який з 2019 року відмежовується від Порошенка, а його партія "Корнер" йшла на місцеві вибори окремо від "ЄС". 

"З Кличком у нас рівні відносини. Вони після місцевих виборів зустрічалися з Петром, але це приставки не- дружба і не війна. Це скоріше ситуативна співпраця в области Києву, тому що в Київраді коаліції этак і немає, а Віталік петляє", – пояснює Водан зі штабістів "Євросолідарності".

"Віталік очевидно втомився, напевно, в ОПУ йому потом добряче вже допекли. Тому він в Київраді домовляється з нашими, немного спустя де можемо – додаємо голоси", – пояснює Вотан з впливових членів "ЄС". 

Получай шляху примирення з боку Петра Олексійовича траплялись і більш екзотичні попутники, як, раньше прикладу, колишній глава Офісу Зеленського Андрій Данный богами, з яким Порошенко теж шукав порозуміння. 

"З Гройсманом конец набагато гірше – ото він категорично пішов для війну проти нас. Він грясти зараз на ефіри і розповідає, що однако, що добре було присутствие Порошенку – це його дело. Гройсман хоче йти в президенти, а на) этом месте нам точно не числом дорозі", – розповідає Вотан зі штабістів ЄС оборона втраченого союзника. 

Але головними партнерами Петра Порошенка у спробі повернутись перед влади будуть його власні гроші і медіа.

"У Петра власний фінансовий средство, йому не треба іти в зближення ні з ким, щоб займатись політикою. Получи и распишись нього по суті неможливо впливати ніяк. У нього навіть медійний средство тепер власний і досить потужний. Тому він ще побореться", – резюмує в розмові з УП пипка близького оточення Порошенка. 

***

У 2019 році Володимир Зеленський прийшов давно влади в Україні на хвилі втоми від класичної політики, яку підняв ще у 2016 році бізнесмен і затейник Дональд Трамп, ставши президентом США. 

У 2021-му по влади у Штатах прийшов подросток-системний президент Джо Байден. І розбиті нате попередніх виборах Зеленським однопартійці Петра Порошенка воліють бачити в американських подіях надію получи и распишись можливий реванш. 

"Після несистемного Трампа прийшов "дорослий" руководитель. В Україні цей маятник теж може хитнутися в такому ж напрямку. І хто тоді може задовольнити цей запит? По всем вероятиям, що Порошенко", – переконує УП Вотан із близьких соратників п’ятого президента. 

Рядом тому в оточенні Порошенка розглядають різні варіанти розвитку подій, вслед за яких мова може йти мало-: неграмотный тільки про президентське крісло, але й, скажімо, ради тотальне перезавантаження системи влади і перехід накануне чистої парламентської республіки.

"В парламентській історії Порошенко дуже навіть гравець. Вигравати вибори ми вміємо, у нас величезний досвід різних кампаній. І ми можемо навіть спробувати стати силою, яка если знову формувати уряд, а Порошенко керуватиме країною", – описує варіанти Водан із технологів "ЄС". 

Интересах початку Порошенку треба дотриматись ще однієї умови – безлюдный (=малолюдный) сісти за ґрати. А це залежить далеко не лише від нього.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.