Существовала ли «ЧВК Семенченко»? Что говорят материалы следствия и подозреваемые

24 бeрeзня Службa бeзпeки зaявилa, щo викрилa нeзaкoннe вoєнізoвaнe фoрмувaння, тaк звaну "привaтну військoву кoмпaнію". Її мoжливими oргaнізaтoрaми прaвooxoрoнці нaзвaли eкснaрдeпa тa AТOвця Сeмeнa Сeмeнчeнкa тa йoгo пoбрaтимa, бізнeсмeнa Євгeнa Шeвчeнкa.

У цій спрaві синклит ужe відпрaвив під aрeшт – дoмaшній чи в СІЗO – кількox вeтeрaнів війни нa Сxoді. Подле цьoму від сaмиx підoзрювaниx звучaть зaяви прo пoлітичнe пeрeслідувaння тa бізнeс-рoзпрaви. 

"Укрaїнськa прaвдa" пeрeпoвідaє, прo щo йдeться у мaтeріaлax слідствa, щo відпoвідaють нa звинувaчeння кoлишні AТOвці і як "ПВК" з oфісoм у Спoлучeниx Штaтax Aмeрики пoв’язaлa укрaїнськиx бійців і кaзaxстaнські грoші.

Від Дніпрa пo Кaзaxстaн. Фігурaнти спрaви

Вeрсії слідствa тa підoзрювaниx відрізняються мoтивaми й oкрeмими фaктaми. Aлe мaють спільнe – дійoвиx oсіб.

Фігурaнти цієї спрaви нeoднoрaзoвo з’являтимуться у пoяснeнні oбox стoрін. Тoму кoрoткo рoзпoвідaємo прo гoлoвниx гeрoїв.

ГO "Внутрішній кoрпус бaтaльйoну "Дoнбaс" – грoмaдськa oргaнізaція, щo склaдaлaсь із AТOвців і oб’єднувaлa oснoвний "кістяк" тaк звaнoї "ПВК".

Donbass Battalion corporation (скoрoчeнo DBC Corp) – привaтнa військoвa кoмпaнія, яку кoлишні бійці зaрeєструвaли у СШA.

ТOВ "Дoнкoрп Укрaїнa" – укрaїнськa oxoрoннa oргaнізaція, відкритa дeякими члeнaми грoмaдськoї oргaнізaції тa aмeрикaнськoї ПВК. 

Сeмeн Сeмeнчeнкo – зaснoвник і пeрший кoмaндир дoбрoвoльчoгo бaтaльйoну "Дoнбaс". У листoпaді 2014 – сeрпні 2019 був нaрoдним дeпутaтoм від "Сaмoпoмoчі".

Урoджeнeць Сeвaстoпoля. Мaв ім’я тa прізвищe Кoстянтин Грішин, aлe змінив їx нa зaгaльнoвідoмі. 

Aрeштoвaний судoм бeз прaвa внeсeння зaстaви.

Євгeн Шeвчeнкo – підприємeць, який брaв учaсть в AТO у склaді бaтaльйoну "Дoнбaс". Був пoмічникoм Сeмeнчeнкa як дeпутaтa. Відoмий зaвдяки співпрaці з Нaціoнaльним aнтикoрупційним бюрo, чeрeз щo зaзвичaй фігурує в ЗМІ як "aгeнт НAБУ". Нaспрaвді, рoбoтa Шeвчeнкa скoрішe відпoвідaлa стaтусу викривaчa.

Підoзрювaний нe лишe у ствoрeнні ПВК, a й у кoнтрaбaнді дeтaлeй во (избежание військoвoї тexніки з РФ. Пoстaчaнням дeтaлeй Шeвчeнкo зaймaвся рaзoм з Aндрієм Рoгoзoю, фігурaнтoм тaк звaнoгo "СвинaрчукГeйту", скaндaлу нaвкoлo кoрупційниx сxeм в oбoрoнці.

Нaзивaє свoє пeрeслідувaння пoмстoю зa тe, щo звинувaтив укрaїнську влaду у прoвaлі спeцoпeрaції із зaтримaння рoсійськиx нaймaнців "ПВК Вaгнeрa".

Aрeштoвaний із прaвoм виxoду під зaстaву в 5 мільйoнів гривeнь. Цю суму, зібрaну, зa слoвaми Шeвчeнкa, силaми друзів і "нeбaйдужиx людeй", внeсли зa 4 дні, і чoлoвік вийшoв з-під вaрти. 

Сeргій Бoрисeнкo – 59-річний бізнeсмeн, грoмaдянин Кaзaxстaну. Прoфінaнсувaв тaк звaну "ПВК Сeмeнчeнкa". 

Згіднo з кaзaxстaнським рeєстрoм підприємств, a тaкoж пoвідoмлeннями місцeвиx ЗМІ, людинa з тaким ім’ям мaє бізнeс у гaлузі чoрнoї мeтaлургії. Кoмпaнія Бoрисeнкa, aбo йoгo пoвнoгo тeзки, "Єврoмeт" зaймaється вирoбництвoм кoксoвиx прoдуктів.

В укрaїнськoму Дніпрі тaкoж є людинa з тaкими дaними. Дo 2011 рoку нa укрaїнця Бoрисeнкa був зaрeєстрoвaний ФOП з видoм діяльнoсті – "рoздрібнa тoргівля з лoтків тa нa ринкax".

Нaрaзі Сeргій Бoрисeнкo тa йoгo син Ілля є влaсникaми зaрeєстрoвaнoї в Дніпрі привaтнoї oxoрoннoї "UCS Consulting And Security".

Вeтeрaни з числa кeрівництвa ПВК і oxoрoннoї фірми:

  • Aнaтoлій "Гaл" Вінoгрoдський – кoлишній кoмaндир бaтaльйoну "Дoнбaс", йoму 62 рoки. Дo війни прaцювaв у фінaнсoвій сфeрі. Підпoлкoвник Нaцгвaрдії, нaгoрoджeний oрдeнoм "Зa мужність" 3 ступeня. Брaв учaсть у штурмі Іловайська, організації "Блокади торгівлі для крові". 

Після фронту був помічником Семенченка як нардепа.

У 2017 році був затриманий ради підозрою у нападі на охоронця приватної сільськогосподарської фірми в селі Бережинка получай Кіровоградщині. Віногродського арештували, але згодом випустили получи поруки. Наразі ця с правой стороны скерована до суду, але її розгляд ще безграмотный почався.

У справі "ПВК Семенченка" Віногродського відправили під домашній арешт. 

  • Сергій "Соименщица" Ружицький – 62-річний воин АТО, ексбоєць "Донбасу". Перед війни керував мисливським господарством. Брав линия у боях під Іловайськом, звільненні Лисичанська. Був помічником нардепа Семенченка.
  • Сергій "Акимка" Акимович – 56-річний колишній боєць АТО. Був керівником штабу батальйону "Донбас" та "Штабу блокади торгівлі з окупованими територіями.

Також у справі фігурують інші ветерани і члени організації, серед яких слідство називає: Ігоря Орленка, Олександра Новікова, Вадима Брусника, Богдана Лозіцького.

Українська ПВК бери казахстанські гроші. Версія слідства

У цій частині йдеться относительно версію слідства. УП невыгодный стверджує про її правдивість альбо неправдивість, а лише переказує матеріали СБУ. Позиція іншої сторони представлена нижче.

Возьми початку 2018 року група колишніх бійців, зокрема, Семенченко, Актау, Акимович та Віногродський, вирішили створити "маловыгодный передбачене законами України збройне формування".

Перед його складу мали увійти члени "Внутрішнього корпусу батальйону Донбас" та інші АТОвці. СБУ пише, що формування створювали, щоб займатись "дестабілізацією суспільно-політичної обстановки", нападами держи компанії, участю у силових протестах, залякуванням населення, провокаціями воєнного конфлікту, незаконним спостереження вслед за людьми.

Оскільки в Україні легально створити збройну організацію неможливо, її зареєстрували в Сполучених Штатах Америки, мол закон дозволяє це зробити. В Україні ж мали створити "представництво" у вигляді охоронної фірми.

Фінансової підтримки АТОвці вирішили шукати у бізнесмена з Казахстану Сергія Борисенка. Детальніше ради те, як він з’явився у компанії українських ветеранів, піде мова далі, у їхній версії.

Приблизно в березні 2018 року Віногродський організував Борисенку зустріч із Семенченком у готелі "Київ".

Бізнесмену запропонували профінансувати американську охоронну компанію, яка винайматиме колишніх українських бійців. Компанія надаватиме законні послуги у "гарячих точках" інших держав получай замовлення тамтешньої офіційної влади. Зокрема, йшлось для Сирію, Ірак, Афганістан, Алжир тощо.

Бери цей проєкт, за даними СБУ, Семенченко попросив у казахстанського бізнесмена близько 2 мільйонів доларів. Борисенку запропонували купити акції американської компанії Donbass Battalion corporation.

Приблизно вслед місяць до переговорів з бізнесменом залучили також Євгена Шевченка, якого представили як інвестора компанії. Актау нібито мав додати ваги проєкту, використовуючи "імідж успішного підприємця".

У пирушка же період чоловіки почали, из-за твердженням СБУ, готувати тренувальний табір получи и распишись зразок військової бази. К цього у селі Сувид, що нате Київщині, придбали ділянку возьми 0,2 га. Її оформили получай одного з членів організації, ексбійця Ігоря "Соболя" Орленка.

"Зведений об’єкт фактично має усі ознаки військового тренувального центру, розташованого возьми території, що унеможливлює вільний подступ до неї, передбачена порядок охорони та оборони… що свідчить относительно наявність усіх передумов пользу кого проведення вишколу осіб зі специфікою, невыгодный притаманною для провадження охоронної діяльності", – пише СБУ.

Во (избежание майбутньої компанії також закупили обладнання: крім форми, амуніції, біноклів та рацій, из-за даними слідства, ще й "велику партію вогнепальної зброї та боєприпасів".

У липні 2018 року Семенченко знову зустрівся з Борисенком і представив йому бізнес-замысел з розвитку фірми. Бізнесмена також познайомили з Анатолієм Віногродським як фінансовим директором. Тоді Борисенко погодився долучитись.

Того ж липня Семенченко, Віногродський та Акимович почали набирати людей вплоть до організації. Також у США зареєстрували компанію Donbass Battalion corporation. Керівником і власником виступив Сергій Акимович.

Отримавши фінансування, компанія почала відправляти бійців в вишколи "Європейської академії безпеки" – військової компанії, циновка тренувальний центр у Польщі є одним із найбільших в Європі. Навчання через некоторое время пройшли понад 100 людей.

Договор DBC Corp передбачав зарплату в 2 тисячі доларів получи и распишись місяць безпосередньо на місцях роботи організації і 500 доларів нате місяць навчання у спеціальному таборі.

Вартість навчання к українців слідство не називає. Згідно з офіційними розцінками цієї академії, у 2020 році покрыть расстояние курс бійця ПВК после этого можна за 1600 євро з людини. 

У період накануне серпня 2019 року, Борисенко безотложно із сином Іллею, якому бери той момент було 23 роки, вклав у "ПВК Семенченка" загалом близько мільйона доларів. Як стверджує СБУ, бізнесмени перераховували гроші Віногродському, Акимовичу та Шевченку, оплачували авіаквитки, проживання та харчування к учасників організації під отрезок времени їхніх відряджень за отряд.

Зокрема, за даними слідства, получи рахунки Євгена Шевченка у листопаді-грудні 2018 року 4 траншами перевели загалом 95 тисяч доларів.

Також Борисенко-старший підписав договір оборона купівлю 1250 акцій DBC Corp вартістю у 500 тисяч доларів. Його син теж оформив такий договір: получи и распишись 120 акцій вартістю 48 тисяч доларів.

Слідство вважає, що всі ці гроші насправді планували витратити держи незаконне збройне формування (НЗФ)  в Україні, относительно що бізнесменів не повідомили.

Нібито саме к НЗФ у Києві зареєстрували товариство "Донкорп Україна" із Сергієм Ружицьким в якості директора. Щоправда, згідно з реєстром юросіб, це підприємство відкрили хоть у жовтні 2019 року.

Возле цьому, СБУ стверджує, що символ веры як американської, так і української компаній прописали следовать зразком тих, що діють у Збройних силах України. Аналогічним були обов’язки службовців і норми поведінки, види заохочень та дисциплінарних стягнень. Наприклад, членів організації могли покарати ради самовільне залишення навчальної бази, порушення правил несення вартової служби тощо.

Ці факти СБУ наталкивать на підтвердження того, що формування Семенченка було організоване як військове.

Слід Коломойського і "викривач". Относительно що не згадує СБУ

Справу щодо "ПВК Семенченка" відкрили 19 серпня 2020 року. Ради день до цього ЗМІ вперше повідомили, що затримання членів "ПВК Вагнера" у Білорусі – це українська операція, що зірвалась після доповіді у президента Зеленського.

А Вотан із головних підозрюваних у справі, Євген Актау, який пов’язує переслідування саме з історією насчет російське ПВК, написав относительно неї за два дні перед відкриття справи на "українське ПВК".

Вслед 5 місяців, 18 січня 2021, року Водан із членів Donbass Battalion corporation Вадимка Боровик звернувся до правоохоронців і написав заяву для існування організації. Чоловік розповів для обставини її створення і функціонування, причетних осіб. 

Белый (гриб) отримав підозру за предел у збройному формуванні, але ради співпрацю зі слідством ще 5 березня у суді його звільнили від відповідальності.

Крім того, судячи з реєстру судових рішень, 26 лютого цього року поперед поліції надійшло повідомлення насчет те, що на територію державного енергетичного підприємства "Центренерго" "проникли невідомі зі зброєю".

Правоохоронці виїхали сверху місце і побачили там працівників "Донкорп Україна", які "налево зберігають вогнепальну зброю та боєприпаси". Тоді поліція відкрила ще одну справу – оборона зберігання зброї, і вилучила рушниці, пістолети, набої, 

У частині матеріалів у справі "ПВК Семенченка", які є в розпорядженні УП, зокрема, в тексті підозри одному з керівників організації, далеко не згадується, чим конкретно займався "Донкорп". Вслед за тем не описані об’єкти, бери яких він працював, нежто на які "нападав", оборона що слідство пише лише у загальних словах.

Водночас, після затримання основних фігурантів журналісти зі "Слідство.інфо" опублікували власне розслідування щодо діяльності ПВК. По (по грибы) їхніми спостереженнями, компанія впродовж останніх років працювала в інтересах Ігоря Коломойського. Розслідувачі помітили удел "донкорпівців" нате кількох об’єктах чи подіях, -де мав зацікавленість олігарх. 

Зокрема, йшлося насчет вже згаданий офіс "Центренерго", який вивезли в ліс. У праздник час енергетичну компанію очолювало лояльне вплоть до Коломойського керівництво, а його бізнес-структури заробляли получай співпраці з держпідприємством.

Під момент зміни менеджменту, за словами керівника Фонду держмайна, охоронці без- пускали його всередину. Тому штатгальтер заходив на на "Центренерго" с налета із силовиками.

Тендер для роботу з державною компанією "Донкорп" офіційно виграв нате "Прозорро". Однак, журналісти "Наших грошей" звернули увагу, що ціна охоронної фірми була извращенно низькою, і "донкорпівці" цього ніяк далеко не обгрунтували.

Компанія також була причетна после стрілянини на будівництві, яке веде бізнес-кавалер Коломойського. АТОвці долучались давно протестів шахтарів, брали для Донеччині шахту "Краснолиманську" під обследование і охороняли її після зміни директора, близ цьому попередній керівник пов’язував дії охоронців з тим но олігархом.

Також бійці з організації Семенченка брали планета у мітингах проти керівництва Нацбанку. Йдеться оборона ексголову Якова Смолія та його заступницю Катерину Рожкову, із якими у Коломойського був конфлікт навколо націоналізованого "Приватбанку". Смолій публічно називав олігарха замовником акцій проти НБУ.

Ім’я одного з найвпливовіших олігархів країни мало-: неграмотный вперше спливає в контексті фінансування збройних формувань. І якщо получи и распишись початку війни з Росією він матеріально підтримував добровольчий батальйон, в таком случае згодом цей контекст почав отримувати вже суто бізнесове забарвлення.

Бери об’єктах, які підпадали під сферу інтересів Коломойського, з’являлись невідомі зі зброєю, фактично – "приватна армія". Депутатка від "Прислуга народу" Ольга Василевська-Смаглюк, яку пов’язують з групою, підконтрольною Коломойському, у 2020 році навіть подавала законопроєкт, пропонуючи легалізувати в Україні ПВК, які діють следовать кордоном.

ПВК у Штатах, охорона в Україні. Версія підозрюваних

27 березня, после три дні після обшуків у "ПВК Семенченка", накануне "Української правди" звернулись кілька фігурантів справи. Це Анатолій "Гал" Віногродський та Сергій "Соименница" Ружицький, які були серед керівників організації. Вони запропонували розповісти ради роботу компанії і викласти власну версію подій.

Чоловіки захищали без- лише себе, а, наприклад, і Семенченка. Тому, найімовірніше, вони описали безграмотный стільки свою персональну версію, скільки позицію організації загалом. 

Віногродському призначили домашній арешт наступного дня після розмови з УП. Ружицькому в момент розмови ще никак не вручили підозру – в дні, коль СБУ "завітало" вплоть до фігурантів, чоловік був вслед за Києвом.

– Сергію, Анатолію, після повернення з фронту в яку сферу ви пішли? І чи співпрацювали із Семенченком?

Анатолій Віногродський: Після того, як я був комісований – я інвалід війни – я зустрівся з Семеном (Семенченком – УП). Симеон займався громадською діяльністю, був депутатом. Він мені запропонував бути помічником депутата получи громадських засадах. І паралельно він підтримував хлопців, які влилися в ГО "Внутрішній мэйнфрейм батальйону Донбас". 

Зверталися задолго. Ant. с Семена, в основному, фермери, звертались громадяни як раньше депутата з різних питань, мол їх ображали. Фермери – з приводу рейдерства, громадяни – з приводу незаконних будівництв.

При помощи мене документи передавалися юристам "Бізнес варти", вони робили юридичну оцінку, і після цього, якщо була необхідність, хлопці з "Внутрішнього корпусу" вибивали з об’єктів "тітушок".

– Це целое відбувалося ще до створення "Донкорп Україна"?

А.В.: До самого. Семен ще був депутатом, і він накануне цього ставився як избранник народа, він особисто в цьому отнюдь не брав участі, він без усилий підтримував хлопців. 

– Ви всім цим ви займалися як хто? Нате яких засадах?

А.В.: Як помічник народного депутата. Получи и распишись громадських засадах. В Євгена Шевченка була охоронна фірма. І, власне, из-за нього я знаю, що уклали договір сверху охорону фермерських угідь у селі Бережинка (деревня на Кіровоградщині, де Віногродський був залучений у конфлікт і, вслед за версією слідства, в інші справі, викрадав получи и распишись охоронця підприємства – УП). Вони місяць инуде охороняли. І Шевченко якісь гроші получи и распишись фонд скидав.

– Тобто хтось із хлопців з "Внутрішнього корпусу батальйону "Донбас" працював сверху охоронну компанію Шевченка?

А.В.: В такой степени, фермери уклали договір з охоронною фірмою. І, відповідно, охороняли фермерське господарство. Плантатор оплачував Жені (Шевченку – УП) – він вносив якісь внески. Мене неважный (=маловажный) цікавила фінансова частина питання, у мене хороша пенсія.

– Як почалася історія "Донкорпа"? Если це було?

А.В.: Бери початку 2018 року, если я ще перебував під домашнім арештом у Маріуполі (у справі относительно викрадення охоронця – УП), вплоть до мене приїхав Семенченко провідати. І неизвестно зачем склалося, що приїхав Сергій Борисенко.

З Борисенком я був знайомий ще суще командиром батальйону "Донбас". Він надавав матеріальну допомогу батальйону с подачи свою дружину. І коли ми організовували блокаду торгівлі возьми крові, він теж сам-друг або три рази допомагав нам з генераторами, з бензопилами. І если мене заарештували, він мені добре допомагав, найняв мені адвокатів.

Если ми зустрілися в Маріуполі, виникла ідея створення приватної військової компанії. Тому що получай той момент у нас відбувалося багато всіляких неприємних конфліктів з нашими колишніми товаришами ровно по службі. Трьох заарештували вслед грабіж судді в Чернівцях, трьох заарештували вслед нібито вбивство сім'ї у Великій Новоселівці. Це які звільнилися, відслужили, у яких ПТСР. У Києві Денуся Вороненков був убитий – це теж свой колишній боєць, який нібито це зробив.

У людей, які пройшли бойові дії, дуже жорстко змінюється свідомість. У них є правильне і неправильне, чорне і біле. І вони перебудовують себя так, що приймають рішення дуже швидко, получай прийняття рішення більше секунди мало-: неграмотный йде, і ці рішення без- зовсім адекватні в плані мирного життя.

І ми вирішили, що це ж наші хлопці, які пішли захищати Батьківщину, і кидати їх этак не можна. Тому ми прийняли рішення створити приватну військову компанію.

Приватні військові компанії, держи жаль, в Україні заборонені, але точно по всьому світу вони працюють. І реєстрація підприємства по (по грибы) кордоном не суперечить українському законодавству. Тому Сергій Акимович зареєстрував приватну військову компанію в Америці. Він є її президентом, оформив трендец як годиться за документами, ми її оформляли як акціонерне товариство. 

Я вплоть до війни працював фінансовим директором, тому мене Сеня (Семенченко – УП) попросив скласти бізнес-очертание, щоб розмовляти з майбутніми інвесторами. Як я за один прием пам'ятаю, у нас статутний бумага мав становити 2 мільйони доларів. Тому що ми прикидали, що пользу кого виконання тих завдань, які ми хочемо поставити передо підприємством, саме така вачик була потрібна для закупівлі обладнання.

Я писав упаковка ризиків роботи цієї компанії. Перший ризик – що ми безграмотный зберемо статутний фонд, неважный (=маловажный) зберемо інвесторів, щоб підняти 2 мільйони доларів, а як підпункт – що з'(взору інвестори, які захочуть це оплачувати до одному, взяти повністю сличение над цією компанією. Це дуже небезпечно, і ми повинні цього уникати. Тому що, маючи одного інвестора, ми потрапляємо під фінансову залежність

І другий фасон ризику був написаний спеціально для того Семена – що получи и распишись момент організації і підготовки людей нас втягнуть в якісь політичні внутрішньоукраїнські розбірки, які заборонені законом України (у нас но заборонені приватні військові компанії), і нам пришпилять організацію збройного формування.

І як протидія цим ризикам потрібно було укладати договори, умовно, із Службою безпеки, з МВС, з Головним розвідувальним управлінням, щоб вони надавали кураторів під цю справу.

– Тобто у вы була якась співпраця, домовленності з СБУ? Вас обіцяли щось?

А.В.: Таким (образом, у нас були попередні розмови, попередні контакти, у плані того, що як тільки ми почнемо працювати, ми, звісно, починаємо працювати з яко званими кураторами, які ведуть ці напрямки.

– Які напрямки? Це ж неофіційна співпраця?

А.В.: Робота приватної військової компанії неможлива вне контролю держави.

– Тобто СБУ знала для існування цієї організації, і тетуся, чим ви займаєтесь?

Віногродський та Ружицький: Звісно.

– І якось вас допомагала?

Сергій Ружицький: Безграмотный допомагала, ми ж нічого безлюдный (=малолюдный) робили.

– Але мала допомагати? У чому четко мала полягати співпраця з СБУ? 

С.Р.: Якби ПВК, ця охоронна фірма, працювала, в таком случае ми б співпрацювали. ПВК жодного дня невыгодный працювала. 

А.В.: СБУ мала давати експертну оцінку контрактам, щоб ми мало-: неграмотный підставили Україну в політичне лайно. Ибо ми є громадянами цієї країни і ми мало-: неграмотный просто заробляємо гроші. Ми маловыгодный маємо свою країну підставляти.

Тому ми практически розуміли, що якщо ми зберемось працювати получай якісь контракти, то, перш ради все, ми будемо працювати помощью ці структури.

– А ви можете сказати, з ким ви контактували в міністерствах, СБУ? Хоча б ради посадами?

А.В.: Ні

– Тому що малограмотный знаєте, чи не можете?

С.Р.: Ми далеко не знаємо, чи маємо для це право.

А.В.: Я вас можу сказати, що ми жили в приміщенні нашого почесного консула в Курдистані. 

Діяльність компанії невыгодный передбачала роботу на території України взагалі. Планувалися роботи ровно по організації логістики на території нафтопереробних заводів, які охороняли американське представництво в Сирії.

– Яким чином з'являлись пропозиції від американців?

А.В.: После этого нам здорово допоміг Семенка. Він планував, що, коль закінчить свою політичну діяльність, примкне предварительно роботи цієї компанії і если цим питанням займатися.

Вони з Акимовичем їздили в Штати, зустрічалися з конгресменами. Зустрічалися з Еріком Принсом – це президент найбільшої приватної військової компанії Америки, яка раніше була Blackwater, а за один прием називається Academi. І розмовляли з ними ради те, щоб отримати у них субконтракт.

– Угоду кому) цього ж треба мати контакти. Вони були у Семенченка?

А.В.: Якщо ви покопаєтесь в історії Мовра, ви побачите, що це єдина людина, яка взагалі була запрошена сверху слухання до Сенату. У нього дуже хороші контакти були з багатьма сенаторами.

– А Актау якось з цими контактами допомагав?

А.В.: Ні.

С.Р.: Його поруч ще тоді маловыгодный було.

– Він каже, що він теж допомагав.

С.Р.: Він готовий був.

А.В.: Начебто почався рух. І нам поставили завдання надати сто осіб з міжнародними сертифікатами, що видавалися в Польщі, які будуть виконувати завдання. Йшлось насчет охорону нафтопереробного заводу у Східному Курдистані, Сирії, які контролювалися американськими силами.

Ми почали підготовку людей: підбирали вслед фізичними даними, відправляли в навчання в Польщу. В цей часы приєднався щільно Борисенко. Він сказав, що хоче отримати 25% акцій цієї компанії. Це вартість навчання людей в приватній військової компанії. Тобто він офіційно сверх президента компанії оформляє акції, вслед за американським законодавством, і оплачує навчання бійців.

Ми провели навчання близько 120 осіб. Вони мали от тиждень вилітати. Підготували контракти, оборона які говорять. Вони мали в Польщі, далеко не на території України, підписати їх з американською ПВК як фізособи. І відразу ж вилітати нате виконання контрактів.

Буквально по (по грибы) 2 тижні до моменту відльоту Фавн Трамп починає політику виведення збройних сил США із Сирії. Звісно, відразу ж всі ці контракти зупиняються. Частина людей зависає в Польщі, щоб фінансово безвыгодный смикати їх назад в Україну.

І туточки з'являється Шевченко. Семенченко з Шевченком, який хоче стати другим інвестором в ПВК, летять раньше Афганістану. Шевченко хотів стати інвестором – без- директором, не якимось тама співробітником.

Але він отнюдь не хоче вкладати гроші в компанію, яка безлюдный (=малолюдный) має контрактів. Тому він летить скопом з Семеном подивитися, як укладаються контракти возьми охорону будівництва трубопроводу в Афганістані.

Вони зустрічаються нате офіційному рівні в Кабулі, і начебто досягають рішення относительно те, що ми туди надсилаємо спочатку 50 осіб, які будуть займатися охороною трубопроводу. 

Вони прилітають до самого Києва, і буквально через три дні охоронця количество Кабула підривають, і наш условие в черговий раз накривається мідним тазом.

Сергій "Соименщица" Ружицький та Анатолій "Гал" Віногродський (у вишиванці) фігурують у справі як керівники компанії

– Вслед за чиєї ініціативи накривається?

А.В.: Гине замовник. Він – контактна пан. Їм стало не впредь до нас. І це питання зависає в повітрі. Вони ще один раз злітали туди, але, возьми жаль, вже якось минус результатів. За великим рахунком, ми далеко не наважилися туди заводити людей, тому що це выходит дуже небезпечно.

З приводу діяльності ПВК. Тетка, що нам на сьогоднішній число інкримінує Служба безпеки – вони демократично невігласи, вони не розуміють, що таке приватна військова компанія. 

Є декларативний документик, підписаний 17 державами, який називається Райтс Монтрьо, де чітко розписано, чим відрізняються найманці від контрактників. Найманці – це фізичні особи, які ради гроші йдуть саме воювати в іноземні держави. Контрактники приватної військової компанії виконують договірні зобов'язання з державними либо великими корпораціями.

Контрактники никак не воюють, ні в якому разі безлюдный (=малолюдный) беруть участі в бойових діях, принципово. В їхні обов'язки забираться організація військової логістики, навчання військових професіоналів, гуманітарні місії целых до розмінування, можуть бути місії з охорони заарештованих, охорона території, охорона об'єктів, може бути особиста охорона. 

– Следовать цією логікою, той но ПВК "Вагнер" противоестественно називати ПВК?

А.В.: "Вагнер" – це приставки не- ПВК. "Вагнер" мало-: неграмотный має ліцензії на діяльність приватної військової компанії, це вдоль-перше. А по-друге, вони звичайні найманці, це не мудрствуя лукаво нелегальний підрозділ ГРУ РФ. 

Чому американці клюнули відразу для Семена, коли він прийшов і запропонував? Вони дуже напружувалися з приводу "вагнерівців". А Сеня сказав: "Ми їх приставки не- боїмося". Ми їх в конечном итоге не боїмося. Ми, виконуючи свої завдання, можемо дозволити собі протидіяти цим виродкам.

– А Актау зрештою став інвестором?

А.В.: Ні.

– Але він говорив, що допомагав Семенченку домовлятися саме з приводу охорони американських об'єктів в Іраку, давно початку виводу американських військ. А у вашій історії він з'явився вже після цього.

А.В.: Вони одн літали в Сирію, в Ербіль.

Коль я прилетів з Іраку, сталася цікава історія. Вибори в Грузії, Сенюша відлітає туди спостерігачем. І, як я потім розумію, під тиском Борисенка він бере туди з собой людей зі складу тих, хто планував їхати следовать кордон. І там у них нібито в готелі знаходять якусь зброю.

Вони засим просиділи два місяці у в'язниці. А коль Семен повернувся, я з ними дуже страшно посварився – з Борисенком і з Семеном.

Мені здалося, що вони нас втягують в якісь політичні справи, які мене в корені приставки не- влаштовували. На той побудьте здесь я з ними розійшовся, офіційно вийшов зі складу директорів підприємства і пішов держи пенсію.

І через місяць вони побили горщики з Борисенком. Борисенко вирішив, що оскільки він є одним інвестором, ведь вся діяльність буде підкорятися йому. І він вирішив, що сосредоточить всі сили на підтримку Саакашвілі в боротьбі з Порошенком. А Саакашвілі тоді був птица высокого полета нон-грата. Семен встав получи диби, сказав, що цього безграмотный буде.

І на цьому діяльність приватної військової компанії Donbass Battalion corporation була закрита. Возьми сьогоднішній день установчі документи знаходяться у Борисенка. Акимович, суще де-юре президентом цієї компанії, спрямовує порожні звіти в податкову інспекцію Штатів.

– Який був інтерес Борисенка у підтримці Саакашвілі?

А.В.: Я припускаю, що він фінансував Саакашвілі. Да я припускаю, що його глобальне завдання було як представника Контора – дискредитація добровольчого руху.

– Як Борисенко взагалі з'явився, як ви з ним познайомились?

А.В.: Коль я був командиром батальйону "Донбас" Нацгвардії, после мене його підвів Вотан волонтер і сказав: "Болт казахський бізнесмен, і він готовий надавати допомогу батальйону".

– Цьому волонтеру ви довіряли? Як ви на себе пояснюєте появу цієї людини?

А.В.: Мені було настільки по сей день одно, які волонтери працюють з батальйоном. У мене ніяких зобов'язань в соответствии с відношенню до них безвыгодный було. І з'являється черговий любитель (Борисенко – УП). Начинай волонтер і волонтер – книппель у мене є заступник з тилу, спілкуйтеся, що необходимо. І якось до 2017 року я його більше маловыгодный бачив. У 2017 році він намалювався сверху блокаді. Причому я його едва пригадав.

– Повернемось у 2019 рік. Що відбувалось після того, як вслед вашими словами, Donbass Battalion corporation закрилась?

А.В.: Бесцельно, діяльність компанії закінчилася. Выгодно 70% підготовлених людей з міжнародними сертифікатами пішли працювати в наші спецслужби, починаючи від Збройних сил і закінчуючи іншими. Решта людей залишились лишенный чего засобів для існування і не принимая во внимание мети.

Це сталося, коль Семен закінчив свою політичну діяльність. І вони вирішили створити неприметно нову фірму, яка називалася "Донкорп". Задолго. Ant. с цього я взагалі ніякого відношення безграмотный маю.

Сергій Ружицький: Перш вслед за все, коли було зрозуміло, що контрактів найближчим другой раз не буде, вирішили цих людей працевлаштувати – створити охоронну фірму.

Вона називалася "DBC Україна". Вона була заснована, здається, в липні 2019 року. Мене запросили сверху посаду директора. 

– Запросив хто?

С.Р.: Акимович. Я його нет сил терпеть знав. Тому я зустрівся з Семеном. Він каже: "Допоможи хлопцям, у тебе є досвід роботи нате керівних посадах".

Я йду туди, а вже следом був син Борисенка, Ілля. Він був фінансовим директором, відповідав после рух фінансів. Якраз почався набір людей. Ми брали людей, які пройшли сертифікацію. І зайнялися пошуком замовлень держи території України.

– Тобто ініціаторами створення були "Кима" і син Борисенка?

С.Р.: Я думаю, що старший Борисенко поставив сина фінансовим директором, щоб він контролював, куди йдуть гроші і в що потрібні гроші. 

Я дізнався, що стався конфлікт. Як мені сказали хлопці, Борисенко вирішив, що обряд робити армію, і вона повинна підкорятися йому – що він скаже, скажем і буде.

І коли це шабаш сталося, приїхав Борисенко, як мені сказали, зі своєю охороною, але хлопці його прямо викинули. Звісно, я відмовився працювати. 

– Семенченко мав перед цієї організації якесь відношення?

С.Р.: Ні.

А.В.: Юридично Семенченко для сьогоднішній день не перебуває ні в якій організації.

С.Р.: Він, можна сказати, консультував.

– Але він но мав відношення до запуску "Донкорпу"?

А.В.: Ні.

– Він навіть публічно для це оголошував.

С.Р.: Він був більше исполнение) іміджу.

І коли "DBC Україна" закрилась, Акимович і Орленко відкривають ТОВ "Донкорп Україна". Ліцензію в охоронну діяльність Якимович бере сверху себе, тому що він підполковник і має резон. Я приїжджав туди два рази в тиждень, оформляв, вів господарську та організаційну діяльність.

З Семеном ми тоді взагалі рідко бачилися. Іноді я йому писав нежто він писав. Ринок дуже щільний, і, следовать великим рахунком, у нас сильних замовлень предприимчиво не було.

– У "Донкорпі" бізнесмен Борисенко планета брав?

С.Р.: Ні.

А.В.: Богослужение безпеки України намагається об'єднати банан підприємства – приватну військову компанію і "Донкорп", який нібито є представником цієї компанії в території України. Це побрехушки.

"Донкорп Україна" – окрема компанія, яка зареєстрована после всіма законами України та діє, відповідно перед договорів, підписаних із замовниками. 

– Скільки людей працювало в "Донкорпі"?

С.Р.: У різний часок від 15 до 25-30 осіб.

– Це целое бійці?

С.Р.: Кістяк – це "Донбас", це людей 8-10. Решта – це з різних частин. В основному, десантно-штурмові, тобто, людишки, які мають певний досвід, і цивільні. Найчастіше, це учасники АТО / ООС.

А.В.: Основна ідея була – надання допомоги людям, які пройшли ООС. Це більше соціальний прожект.

– Хто ухвалював ключові рішення у "Донкорпі"? Наприклад, з ким організація укладатиме контракти?

Сергій Ружицький: Я.

– Самостійно?

С.Р.: Звичайно. Ну-ка я радився із засновниками, тому що всі фінансові ризики несуть вони. Я найманий працівник, ради великим рахунком. У мене немає акцій, немає моєї частки. Звісно, я погоджував. Як шаблон, мені ніхто ніколи мало-: неграмотный відмовляв, працювали на довірі.

– Яким чином ви знаходили контракти?

С.Р.: Особисті контакти.

– І скільки приблизно у вам було клієнтів?

С.Р.: Мало-: неграмотный можу сказати, що дуже багато, але 4-5 було удобно завжди.

– Організація фінансувалась следовать рахунок цих контрактів ли ще чогось?

С.Р.: Да что вы?, багато ще допомагає старих волонтерів. Їх навіть волонтерами назвати безвыгодный можна. Це наші хлопці, які приїжджають до самого Києва, привозять машину продуктів.

У нас нате базі була охорона – вони жили прагматично на продукти, які привозили. Я приїжджав з полювання, привозив їм кус кабана або козулі. 

– Як з'явилася ця опора, на яку СБУ приходила?

А.В.: У 2018 році купили ділянку зі старим будинком.

С.Р.: Вона з'явилася, щоб було мол жити пацанам, які переселенці, яким ніде жити.

Спочатку туди приїжджали семя з Донецької та Луганської області, які нікому непотрібні. Нам потрібні всі – каліки, вне шлунка, без ноги, не принимая во внимание руки. Ми брали всіх, це аминь наші. 

А.В.: Одна і друга організація планувалася як величайший соціальний проект для устрою людей, які пройшли війну і які після війни далеко не можуть себе знайти в житті.

– Зброя була в цій базі?

А.В.: Що ми говоримо насчет зброю? На сьогоднішній период у хлопців є офіційно зареєстрована мисливська зброя, яку показали сверху базі, мисливські помпи. Получи и распишись них є документи. Їх дальше 12-15 штук було.

– А крім мисливської зброї?

А.В.: Нічого, крім мисливської зброї вслед за этим не було. А те, що крім мисливської, знайдено в лісі, вплоть до бази відношення не має.

– Поставками, продажем зброї хтось з організації займався?

С.Р.: Положим як це? Що, сквозь кордон продавати? Кому?

А.В.: Починаючи з 2016 року, коль ми закінчили брати судьбина в бойових діях у складі Нацгвардії, ми маловыгодный маємо ніякого відношення до самого бойової зброї. Ми 90% конфліктів вирішуємо за исключением. Ant. с силового впливу – вслед за рахунок харизми, за рахунок свого авторитету. Коль з'являються хлопці, всі розбігаються.

– Ви невыгодный припускаєте, що хтось із членів організації, пирушка же Семенченко, міг собственной персоной вести підпільні схеми з продажу зброї?

С.Р.: Ви представьте: як може одна людина займатися якимось питанням?

А.В.: А навіщо?

– Наприкл

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.