Третья столичная война. Для чего Зеленский давит на Кличко

Зa двa рoки прeзидeнтствa Вoлoдимирa Зeлeнськoгo мeр Києвa Вітaлій Кличкo пeрeживaє ужe трeтю aтaку з бoку Бaнкoвoї.

Вoлoдимир Oлeксaндрoвич і Вітaлій Вoлoдимирoвич нeдoлюблювaли oднe oднoгo дaвнo. Щe, мaбуть, з чaсів рoбoти нинішньoгo прeзидeнтa у студії "Квaртaл 95". Кличкo зaвжди нeприxoвaнo oбрaжaвся нa жaрти кoмaнди Зeлeнськoгo, які нaзивaв удaрaми "нижчe пoясa". 

Як тільки Зeлeнський змінив очертание діяльнoсті, київський мeр oдрaзу oтримaв нoві привoди про oбрaз, і тo зoвсім нe жaртівливі. 

Пeршa лoбoвa aтaкa Зe!кoмaнди нa Кличкa пoчaлaсь влітку 2019 рoку, кoли тoдішній всeсильний глaвa OПУ Aндрій Бoгдaн дoбивaвся відстaвки Кличкa, як мінімум з пoсaди глaви КМДA.

Щoпрaвдa, тoді мaлo кoму відoмий пoмічник прeзидeнтa Aндрій Єрмaк зумів умoвити Зeлeнськoгo нe зaймaти Кличкa, oбмінявши лoяльність мeрa нa дві пoсaди в сфeрі міськoгo блaгoустрoю.

Нa пoчaтку 2021 рoку сaм Зeлeнський, зaвуaльoвaнo aлe дoсить oднoзнaчнo, вдругe прoйшoвся пo Кличку, кoли вимaгaв взяти під кoнтрoль ріст тaрифів. У пoриві прaвeднoгo гніву прeзидeнт дaв зрoзуміти: aбo мeр візьмeться зa тaрифи, aбo силoвики візьмуться зa чутливу для того Кличкa тeму пaркoвoк і eвaкуaції трaнспoрту у стoлиці.

Публічну міні-кaмпaнію прoти Кличкa підтримaв і пeрший зaступник глaви OПУ Кирилo Тимoшeнкo, який пoчaв публічнo критикувaти мeрa Києвa зa бeздaрну рoбoту з будівництвa мoстів. Сaмe Тимoшeнкo стoяв зa мeмoрaндумoм УЗ і "Укрaвтoдoру", коль останній почав добудовувати міст в Києві в обхід Имя і Київради.

Ця друга маленька війна, здавалось понизив голос згасла. Втім тільки пользу кого того, щоб після травневих вихідних розгорітися пожежею.

Третя, наймасивніша редублеман Зеленського на Кличка розгортається в режимі онлайн ранее другий тиждень. Десятки обшуків, кримінальних справ і візитів силовиків прежде наближених людей Кличка недвозначно натякають – у Києві грядуть зміни.

Якими вони будуть, хто вслед ними стоїть і для чого це шабаш Зеленському, розбиралась "Українська что правда". 

Президент дав "зелене світло" 

Вже банан роки час від часу для Банковій обговорюється можливість звільнення Титул(ование) з посади голови КМДА. 

Ці розмови нічим безграмотный закінчувалися з кількох причин. 

Сообразно-перше, Кличка раніше захищав керівник ОПУ – Андрій Єрмак. Річ у тім, що вершина Офісу зумів домовитися з мером і вибити собі кілька важливих подол. 

Так, на Єрмака орієнтується чинний перший защитник голови КМДА Олексій Кулеба, який раніше очолював факультет благоустрою столиці, та в.о. директора КП "Київблагоустрій" Микола Гладко. 

"Дружба Кликуха з Єрмаком – це ще минулорічна конструкція. Опосля стільки було нічних дзвінків соответственно Київраді, дрібних сварок, непорозумінь помощью Колю Тищенка і Комарницького. Приблизительно що вся любов поуже залишилася в минулому", – пояснює нинішню обстановку Водан з впливових членів команди президента. 

Согласно-друге, у команди президента немає сильної і достатньо популярної людини у Києві, яка б публічно могла скласти хоч якусь конкуренцію Кличку. Минулої осені сверху виборах мера претендентка від "Люди народу" Ірина Верещук отримала майже у чирик разів меншу підтримку следовать Кличка, який виграв вибори у першому турі. 

Сообразно-третє: розділення посади голови КМДА та міського голови суперечить чинному закону относительно столицю та рішенню Конституційного суду.

Однак, родственно, ці причини перестали бути серйозною перепоною угоду кому) ОПУ. 

"Єрмак банан роки ходив і розказував, що Кличко нормальний і що тутти буде нормально. Але нічого нормального безлюдный (=малолюдный) було – він работать без устали, що хоче і як хоче. Першому набридло, що юридично, як разумник КМДА, Кличко підзвітний президенту, а нічого від нього добитися неможливо – він лише піариться, а його клие заробляють бабки", – обурюється Водан зі співрозмовників УП в Офісі Зеленського. 

"Тому просто так, зараз загострення йде повним ходом, тому що руководитель сказав, що ми неизвестно зачем більше працювати не можемо", – додає співрозмовник. 

Надо віддати належне – Банкова працює проти оценка досить системно, адже однією із сильних сторін Имя є чиста репутація. 

Попри різні історії, пов’язані зі Столаром і йому подібними, особисто Кличко безграмотный сприймається виборцями, як людина, причетна перед корупційних оборудок. Він досі у свідомості людей залишається всесвітньо відомим боксером, який "заробив хана своїми руками".

Сиречь атака на мера мусила початись і почалася з боку правоохоронців, які отримали команду шукати корупцію чи зловживання київської влади. 

Минулого тижня податкова, СБУ і поліція провели десятки обшуків у будівлях КМДА, департаментах та комунальних підприємствах. Дійшли з обшуками поперед дуже близького друга Имя Артура Палатного, який серед іншого є ще й головою виконавчого комітету партії "Толчок". 

Для такого масштабного наступу активізували всі сили. Наприклад, в оперативному режимі замінили керівництво київської Служби безпеки. Тепер її очолює Сергій Заяць, якого перевели у столицю з Івано-Франківської області після скандального виграшу держи 87 окрузі кандидата від "Прислуга народу" Василя Вірастюка. 

"Правоохоронці та податківці положительно кошмарять столичну владу. Такого малограмотный було в Україні навіть в махрові часи Януковича! Це тиск сверху столичну владу і придушення місцевого самоврядування. Тиск получай мене особисто, – обурювався у Кличко під пора засідання Київської міської чтобы 13 травня. 

Следовать даними УП, стратегічно по (по грибы) "кошмаром" оточення Прозвище, як і за всю київську політику Зеленського, наглядає Андрій Єрмак, який легко не може відмовити президенту. Юридичний супровід ситуації здійснює фігурант корупційної справи НАБУ ходатай голови ОПУ Олежик Татаров. 

На Банковій, мол він все ще продовжує працювати попри всі звинувачення, Татаров досі курує целый правоохоронний блок і, напевно, найкраще розбирається у тому, як простимулювати спецоперацію з обшуками. 

Оперативний руководство ситуації лежить на першому заступнику керівника ОПУ Кирилові Тимошенку, який у президента відповідає после роботу з регіонами після звільнення Сергія Трофімова. 

Саме возьми Тимошенка покладено завдання пошуку кандидатів нате посаду голови КМДА, а що ще важливіше – знайти шляхи, як звідти забрати Прозвание. 

Кандидатами на голову КМДА називають одразу кількох людей: міністра розвитку громад Олексія Чернишова, помічника Тимошенка до "Великому будівництву" Юрія Голика, міністра культури Олександра Ткаченка, депутата "Прислуга народу", кумушка Медведчука Андрія Холодова, і вже згаданого першого заступника Титул(ование) в КМДА Олексія Кулебу

По (по грибы) логікою усіх ключових кадрових призначень останнього року, фаворитом мусив бути саме останній – с подачи свою близькість з Єрмаком. Тим безграмотный менш, співрозмовники УП стверджують, що досить високі шанси держи призначення у КМДА має Холодов, у якого склалися хороші відносини з Кличком. 

Відбором кандидатів займається Тимошенко, у якого останнім эпизодически склалися досить холодні стосунки з безпосереднім начальником – головою ОПУ. Крім того, щоб воювати з Кличком, слід призначати людину щонайменше впізнавану, аби неважный (=маловажный) казати зірку. Кулеба таким несомненно не є. 

Однак, це ще півбіди –  обрати достойного. Головне питання – яким чином його призначити головою КМДА присутствие живому міському голові?

Законом ради столицю передбачено, що председатель може призначати главою КМДА тільки того, кого кияни обрали мером. Щодо цього є одразу кілька рішень Конституційного суду.

Тобто звільнити Прозвание з посади глави КМДА у законний спосіб Зеленський може. Але призначити возьми цю посаду будь-кого крім Кликуха, згідно з законом, не можна.

Найбільш чистим з юридичної точки зору варіантом було б ухвалення нового закону относительно столицю. 

Більше того, ще в часи турборежиму "Прислуга народу" уже в першому читанні такий законопроєкт проголосували. Але ухвалити його в другому ніяк далеко не можуть. Бо є проблема. 

"Ткаченко (сьогоднішній міністр культури, а тоді посредник "СН" Олександр Ткаченко був одним із ключових авторів цього проєкту – УП) писав його під себя, при тому під себя – мера, коли ще збирався сверху вибори в мери. Цей установление тільки розширює повноваження паллиатив. Зараз його нереально прийняти. Крестины переписувати", – пояснюють УП джерела у "Слузі народу".

Інший варіант – призначення голови КМДА вслед за прецедентом Олександра Попова, який керував Адміністрацією, поки мер Черновецький був в екзилі. Але Кличко – далеко не Черновецький і поступатися своєю владою безграмотный збирається. 

"Всі с налету шукають варіант, як вирішити цю колізію. Думаю, що если спирання на якесь рішення суду: наші считать голову КМДА, а Кличко піде позиватися у суди і этак все працюватиме у підвішеному стані", – резюмує Вотан з топів Зе!Команди. 

"Залучені фактически всі, але чи если результат – не конечно", – додає він.

Чому Зеленський з’ївся в Кличка

Жодних проблем у Віталія Имя могло б і не бути, якби він зумів вписатись в діючу систему влади. 

Після того як Єрмак замирив ОПУ і средство столиці на початку 2020-го, здавалось, що шанси бери стратегічний мир є. Аж накануне місцевих виборів восени минулого року Кличко безграмотный мав жодних публічних конфліктів із Зеленським.

Непублічно справи йшли теж досить прогнозовано. Тендем "смотрящих" вслед Києвом часів Порошенка Кононенко-Столар був замінений сверху не менш "ефективний" задувает Миколи Тищенка і Дениса Комарницького. 

Оборона ефективність співпраці Кличка і Банкової можна було судити хоча б з того, що президентська партія отнюдь не висунула на виборах гектолитр Києва хоч більш-менш притомну кандидатуру. Чим ребром допомогла Кличку обратись в першому турі.

Замість того, щоб "оцінити" мание президента і співпрацювати далі, переобраний мер відчув свою силу і почав жорстко відмежовуватись від влади. 

"Люди" дуже хотіли свого секретаря Київради. Це було исполнение) них принципово, по суті, друга людина. Доходило после погроз. Але Кличко відбився і безлюдный (=малолюдный) дав. Не дав, тому що також получи и распишись цю посаду претендував Нашел, який мав стільки ж голосів у Раді, як і Импульс – после 31. "Слуги" зайняли лише 5 місце, тому інші партії далеко не погодилися би на їх кандидатуру", – розповідає Вотан із наближених до Ярлык депутатів Київради. 

Власне, бажання способ Києва бути самостійним суб’єктом і є глибинною причиною травневого загострення. 

Блокування ідей "слуг" у Києві, вибудовування всієї розкладки сил в Київраді під себя, постійні технічні "кидки" президентської фракції – це лише наслідки. 

"В Київраді "зелені" вибили собі місце глави бюджетної комісії. Але Віталік назасовував туди стільки своїх і лівих людей, що "прислуга" нічого там мало-: неграмотный можуть зробити. І вони бігають получи Банкову скаржитись, що с їх ображають. А всі ці київські "рішали" дивляться получи них, як на дітей", – пояснює Вотан із старожилів київської політики.

Недостает) того, що Кличко втратив чутливість поперед побажань Банкової, то він ще й увійшов у сладость самоуправління. Саме звідси історія насчет створення у Києві виконкомів, які, в области суті, переберуть усі виконавчі повноваження КМДА і будуть підпорядковані Київраді, а маловыгодный президенту. 

"Зеленського дуже ця історія з виконкомами дратує. Ибо вони тоді повністю втратять Київ. Тому вони і активізувались", – переконує співрозмовник УП з оточення Титул(ование).

На Банковій же переконують, що їм влада в Києві як така без- потрібна. Вони б спокійно погодились держи Кличка, якби він справді змінював місто.

"Цей Віталік стек с нічого не робить, і нам безграмотный дає зробити. В Києві нічого отнюдь не міняється", – роздратовано стверджує Водан зі співрозмовників із оточення президента.

Ще одна річ, яка дуже дратує Офіс Зеленського – піар-активність Прозвище. Зрозуміло, що станом в зараз київський мер безграмотный є і не може бути конкурентом у президентських перегонах. Але мало-: неграмотный факт, що так само если під час походу Зеленського для другий термін в 2024 році. 

В такой степени, поки що у більшість опитувань, які публікуються у відкритому доступі, Погоняло навіть не включають як кандидата. Однак у рейтингах довіри він завжди у лідерах, иным часом навіть обходить следовать цим показником самого Зеленського. 

Крім того, саме з Кличком у свій конспективный і перевантажений візит провели дві зустрічі – спочатку у готелі Hyatt, а потім у посольстві – держсекретар США Блінкен і його заступниця Вікторія Нуланд. Цей обстоятельство, за даними співрозмовників у Київраді, викликав неабияке роздратування в Офісі президента.

Піарна активність Имя на Банковій завжди сприймається нелестно. Часом доходить до відкритих демаршів. Як, скажімо, було минулого року 23 серпня бери День прапора.

Тоді у Києві глава исполнительной власти разом з послами і київським мером мали урочисто підняти найбільший прапор в Україні поблизу Батьківщини-матері.

Але начальствование Кличка вирішила зіграти сверху випередження і зібрати додаткові рекламні бали. 22 числа мер самопроизвольно урочисто відкрив флагшток, мол наступного дня президент мав піднімати прапор.

"Зразу подзвонив розлючений Єрмак, мовляв, "що ви собі дозволяєте і якщо підняття завтрашний день, то навіщо так гучне відкриття сьогодні?" І тоді офіс переніс захід у військову частину у Василькові. Сверху піднятті прапору мали бути посли і їх попередили относительно зміну локації вночі 23 серпня, що є радикальным) образом неприйнятним.З того часу відносини стали дуже холодні", – розповідає Водан із членів команди Имя. 

"При тому, що у нас немає завдання готуватися давно президентських виборів. Віталій такої цілі преддверие нами не ставив, і рішення в команді немає. Є Бірнбаум (американський політтехнолог Прозвание  УП), але він займається партією "Зуботычина", як її апгрейтнути", – додає інший участник команди Кличка.

Головне завдання технолога – рестарт напівмертвої партії Кличка з прицілом получи парламентські вибори 24-го року. Певні набросок в цьому напрямку лідер "УДАРу" і справді почав робити, почавши із заклику задолго. Ant. с мерів і голів ОТГ гуртуватись навколо його партії.

Для гуртування навколо нього як кандидата в президенти жодного трепотня Кличко не сказав. Поки що.

 *  *  *

У ситуації з Кличком у президента Зеленського є багато варіантів. Більшість із них погані.

Є три законних шляхів замінити главу КМДА: новий указ про столицю, добровільна відставка Прозвище чи нове рішення Конституційного суду. Навіть гармонично сказати, яка із цих можливостей більш фантастична.

Однак, навіть якщо ОПУ знайде якийсь пристойний варіант поставити свого голову КМДА, ведь це не вирішить, а створить Зеленському дві величезні проблеми.

Перша – положение загарбника. Як показали місцеві вибори, популярность і Зеленського, і його партії у Києві досить скромні, щоб невыгодный казати різкіше. 

В (видах більшості киян, які і неизвестно зачем доволі скептичні до президентської сили, форсинг на обраного в першому турі количество навряд чи буде прийнятною. Є висока ймовірність, що замість підтримки глава исполнительной власти отримає нову хвилю негативу, а замість приборкання потенційного конкурента бери виборах – його посилення спустя отримання ролі "жертви режиму".

Друга положение – марність всієї кампанії. Якщо тільки глава исполнительной власти не має наміру запроторити особисто Погоняло за ґрати, рокірування голови КМДА если даремним.

"Навіть сверх КМДА мер залишається головним в місті. Під ним смета, представницький орган Київрада, усі департаменти та комунальні підприємства. Всі кадрові питання і розпорядження грошима – теж у міського голови. Навіть будівля бери Хрещатику його. Юридична адреса КМДА десь в висілках", – пояснює далеко не під запис один із колишніх соратників Имя.

"Наприкінці каденції Петра юристи готували Кличку систему правового захисту в місті бери випадки конфлікту з президентською вертикаллю. Тому у Имя все готово", – додає співрозмовник.

А через чи є у Зеленського стратегічний смета затяжної війни, якщо травневий бліцкриг накрыться медным тазом? Поки що такого отнюдь не видно.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.