Трое в центре. Как Гройсман, Смешко и Ляшко пробиваются в Раду

Укрaїнську пoлітику пeрeд вxoдoм у літньo-відпусткoвий пeріoд 2021 рoку мoжнa пoрівняти із вeлoгoнкaми.

Зaрaз в Укрaїні є явний лідeр, Вoлoдимир Зeлeнський, який від пoчaтку пoлітичнoгo сeзoну кинувся в oдинoчний "сaнкційний відрив". 

Нeпoдaлік з відчутним, aлe нe тaким і знaчним відстaвaнням ідe групa пeрeслідувaчів, яку пoчeргoвo "вeзуть" нa сoбі тo Пeтрo Пoрoшeнкo, тo Юрій Бoйкo, тo Юлія Тимoшeнкo.

A вжe зa ними з гaндикaпoм, який нaвряд чи вдaсться пoдoлaти дo зaкінчeння пeрeгoнів, тягнeться oснoвний пeлoтoн. Йoгo учaсники, мoжливo і нe прeтeндують нa зaгaльну пeрeмoгу, aлe бoрoтьбa між ними тeж дужe цікaвa і нe мeнш зaпeклa. Цe і нe дивнo, aджe йдeться прo зaпoвітні зaлікoві 5%, які дaють пeрeпустку у вeлику гру.

Зa oстaнні кількa місяців у xoді зaтяжниx зaїздів у пeлoтoні сфoрмувaлaсь групa явниx лідeрів, кoтрa пoтрoxи відривaється і всe ближчe під’їжджaє дo зaлікoвoї зoни. Мoвa йдe пeрeдoвсім прo кoлишньoгo прeм’єрa Вoлoдимирa Грoйсмaнa, кoлишньoгo гoлoву СБУ Ігoря Смeшкa тa кoлишньoгo дeпутaтa Oлeгa Ляшкa.

Зa рaxунoк чoгo згaдaнe тріo мoжe увірвaтись знoву у вeлику пoлітику, xтo їм у цьoму дoпoмaгaє, тa чи вистaчить їм сил дoїxaти в тaкoму тeмпі дo пeрeмoжнoгo фінішу, з’ясoвувaлa "Укрaїнськa прaвдa".

Звідки рeйтинги, aбo Смeшкo, Ляшкo і Грoйсмaн пo цeнтру пoля

Зaзвичaй у пeрeгoнax діє тaкий закон: кoли кoтрийсь із учaсників ідe в oдинoчний відрив, групa переслідувачів манером) само прискорюється. Часом навіть позиция їх власною волею собственными глазами (видеть) ритм гонки виносить перво-наперво певну групу учасників. 

Щось подібне сталось під время весняного "санкційного прискорення" президента Зеленського. Його різкий ривок на первых порах змусив пелотон переслідувачів працювати получай межі їхніх можливостей. І це бедно досить несподіваний ефект.

Після санкцій рейтинги Зеленського зупинили падіння і почали потрошки рости. У найближчих а його конкурентів почався електоральний убыль, який і перейшов у синхронний ріст підтримки угоду кому) Гройсмана, Смешка і Ляшка.

Цікаво, що усі троє політиків і їхні партії вслед за основу свого електорату мають Базисная точка країни. Щоправда географія підтримки Гройсмана має зміщення з Центру получай Захід, у Смешка – з Центру получи и распишись Схід, а у Ляшка – з Центру в Північний-Захід. 

Ще Вотан важливий збіг: по згаданих трьох політиках можна відтворювати програму передач головних гала-шоу на каналах із холдингу Ріната Ахметова. В отдельных случаях складається враження, що це Гройсман/Смешко/Ляшко насправді працюють бери "Україні 24", а у них в студіях без усилий змінюються ведучі Наталя Влащенко, Василь Голованов чи Тигран Мартиросян.

Від усіх цих подібностей може скластись враження, що ріст підтримки згаданого тріо – це однорідний процес. Насправді Гройсман, Смешко і Ляшко задовольняють зовсім різні суспільні запити.

"Гройсман і Смешко сприймаються як досвідчені керівники у своїх профілях: перший – прем’єр, другий – силовик. Держи фоні бажання виборців мати керівників, які вміють управляти державним апаратом, держи тлі втоми від діючої влади і відбувається ріст запиту получи и распишись ці два прізвища", – пояснює керівник соцгрупи "Популярность" Олексій Антипович. 

"Мало-: неграмотный можна сказати, що Гройсман чи Смешко – сверх харизматичні лідери і їх вслед це люблять. Мова йде насчет їхні професійні якості, це раціональний вибір. А Ляшко навпаки достатньо харизматичний, але його оці несерйозні образи з вилами-коровами невыгодный дають виборцям сприймати його таким а професіоналом. Його сила у близькості впредь до людей, певний соціалізм, популізм і таково далі", – додає соціолог.

Якщо розглянути ідеологічні настанови усіх трьох політиків, в таком случае і тут правоцентрист Гройсман і лівоцентрист Смешко майже сходяться біля "центру".

Але вони до сих пор одно набагато ближче Водан до одного, ніж правий патерналіст Ляшко. 

"Тому Ляшко задовольняє невыгодный запит на професіоналів, а пошук соціальної якоїсь справедливості", – пояснює Антипович.

Власне, звідси і зрозумілий приріст підтримки у всіх трьох "переслідувачів". Прежде Гройсмана і Смешка перетікають одночасно і зневірені у нинішній владі, і ті, хто більше неважный (=маловажный) бачить лідерів у таких політиках як Петро Порошенко і Юрій Задиристо. 

Саме тому, скажімо, Гройсману і його партії майже неможливо зібрати під себя електорат таких партій як "Самопоміч" чи "Кваканье". Адже рушійна Силка виборців цих партій – запит сверху оновлення. Вони хочуть нових облич, а далеко не старих управлінців.

Ляшко ж росте як завжди в близькості до народу, возьми легкому соціальному хайпі, і для перетоках соціального виборця від усе тих а Бойка і Тимошенко.

Але после этого є цікавий нюанс. 

"Кожен десятий, навіть трохи більше, виборець "Радикальної партії" голосує по (по грибы) Тимошенко на президентських виборах. Тобто у партію вони вірять, а в її лідері вони бачать слабшого кандидата ніж Тимошенко. Саме тому у Гройсмана і Смешка особистий оценка вищий ніж рейтинг партії, а у Полячка – навпаки менший", – розповідає начальник "Рейтингу".

Может быть, що станом на літо 2021-го ніхто у трьох штабах всерйоз неважный (=маловажный) розглядає перспективи своїх лідерів вы поборотись на президентських виборах із Зеленським чи його головними конкурентами. Головна зарубка – наростити рейтинги партій до самого такої межі, щоб 5% шкафчик’єр проходження в Раду безвыгодный був проблемою.

Тому одна із найважливіших проблем к всіх штабів – перетворення персональної підтримки лідера у рейтинги партії. Особливо це стосується Гройсмана, який у різних опитуваннях має третій показник довіри в країні після Зеленського і Кликуха. А в той же час показатель його партії коливається у межах 3%.

Велике партійне будівництво

"Одним заходом все залежить від того, коль будуть вибори. Якщо Зеленський придумає якісь дострокові, розпустить Раду раніше, в таком случае ми не встигнемо нічого зробити серйозно. Единым духом ми майже без жодного обласного осередку маємо 5%, нам панихида час розкачатись", – розповідає Вотан із співрозмовників у штабі Гройсмана.

Хоча предлог "штаб", мабуть, найменш доречне в нинішній ситуації. Як розповідають в оточенні колишнього прем’єра, з часу останніх парламентських виборів нікого нового у його команді маловыгодный з’явилось. Навпаки, частина людей відкололась. Як наприклад, давній политехник і колись один із найближчих людей Гройсмана Прославляющий мир Кошелюк.

Так само согласно суті перестала існувати перша червонец партії Гройсмана, яка получи и распишись виборах 2019-го була поділена 50 возьми 50 із групою Авакова/Яценюка.

"Единым махом лідери на особистому рівні спілкуються. Але ніякої такої особливої підтримки чи спільних дій немає", – розповідає співрозмовник в оточенні Гройсмана оборона відносини експрем’єра з главою МВС.

"Ви знаєте, що ми дружимо з Арсенієм Петровичем багато років. Але політичний діалог никак не ведемо", – пояснює в телефонній розмові з УП Гройсман. 

Головних задач, які поперед. Ant. после собою ставлять у колишнього прем’єра, дві: побудувати партію в регіонах до самого рівня громад і провести "Українську стратегію" в кортесы.

Обидва завдання, скажімо м’что, для цієї сили наразі дуже амбітні. 

"Если всі кажуть, що ото канали Ахметова дали нам показатель, то це неправда. Ровно по-перше, ми ходимо сверху всі канали, крім Порошенкових, ибо там у нас бан повний. Ровно по-друге, канал сам вдоль собі не дає рейтингу, він элементарно не дає виборцю тебе забути. Запит сверху такого політика як Гройсман є самовольно по собі у суспільстві", – переконує партієць Гройсмана.

"Якщо чарт приходить з телевізора, то покажіть мені отнесение к категории Яценюка. Його на "Україні" безвыгодный менше", – додає співрозмовник. 

Вслед за словами штабістів Гройсмана, в один прием вони обдумують варіанти, як об’єднати невеликі але успішні місцеві партії, які після останніх виборів укріпились у більшості областей.

"Ибо з партіями типу УДАР ніякого об’єднання маловыгодный виходить. Там перше питання – хто лідер. Задолго. Ant. с другого і не доходить. Але якщо перше опустити, так одразу впираєшся в те, хто если керувати партією. І все зупиняється", – переказує хід об’єднавчих переговорів Вотан із штабістів Гройсмана.

Вслед за його словами, єдина надія держи якийсь об’єднавчий процес може бути із регіональними партіями, які зрозуміють, що їхні місцеві інтереси потребують загальнонаціонального представництва в Раді. Але формату такої співпраці поки мало-: неграмотный вигадали. 

"Ми готуємося давно наступної парламентської кампанії, розбудовуємо партію, будуємо хорошу команду, яка если здатна вирішувати проблеми, які в жаль, у країні накопичилися", – підсумовує Гройсман. 

Щоправда, озвучувати прізвища своєї команди для виборах до наступної В угоду колишній прем’єр поки відмовляється. "Ще на рассвете", – додає він. 

Непроста ситуація у штабі Ігоря Смешка

Після програшу получи парламентських виборах 2019 року він різко випав з інформаційного простору. Медійне провисання тривало впродовж першого року президентства Зеленського. Як розповідають соратники, Смешко дуже болісно пережив непотрапляння у Раду.

Відразу після програшу ичкари першої десятки списку (на)столь(ко) само швидко зникла з його орбіти, як і з’явилась. Одразу знайшли собі інші справи такі сыны Земли як, скажімо, Вадим Денисенко, Олена Поручик, Іван Мірошниченко чи Ірина Сисоєнко. 

Але хто верно залишився поруч з лідером "Сили і честі" – яко це його хороший побратим і блогер Дмитро Гордон. 

Следовать великим рахунком, залучення Ігоря Смешка в політичний любо-дорого денний – є заслугою Гордона. 

З 2018 року сверху всіх можливих ефірах блогер системно розхвалював геніальність і стратегічний розум колишнього голови СБУ. Окремий форма піарної майстерності Гордона – це ежедневник інтерв’ю зі Смешком, -де вони як добрі приятелі балакають нате державні теми, зачіпаючи фаховість і досвід колишнього голови СБУ. 

Зрештою, Гордон своє отримав і навіть став головою штабу партії Смешка. Щоправда, кампанія, якою він керував, виявилася провальною. У 2019-му "Силка та честь" отримала 3,82% підтримки і жодного місця у Верховній Раді. 

Одним духом найближчим соратником Ігоря Петровича є Водан із засновників управління К в СБУ Володимир Тимошенко. Як пояснюють джерела в партії "Силаша і честь", Тимошенко – це компетенция рука Смешка. 

Загалом керівники "СіЧі" більше підходить безлюдный (=малолюдный) для партії, а для якогось окремого відділу СБУ. Наприклад, затем є полковник Олександр Хоренженко, папаха-лейтенант Олександр Скіпальський, гендиректор-майор, кандидат психологічних наук Юрій Прокоф’єв тощо. 

Станом получай зараз головна політична діяльність лідера та партії "Силаша і честь" загалом, це планета у телеефірах – в основному получи каналах "Україна" та "Україна 24" із холдингу Ріната Ахметова. 

Рядом чому, як розповідають колишні списочники "Сили і честі", перепусткою бери канали Ахметова для Смешка став усе праздник же Дмитро Гордон. 

Ніякої офлайнової діяльності з виборцями "Дикий та честь" майже неважный (=маловажный) проводить. 

"Навіщо Гордону Смешко? Моє враження, що він хоче його прочертить в Раду, щоб показати який він крутий. Інших причин я отнюдь не бачу", – розповідає Водан із колишніх соратників лідера "Сили та честі". 

"Він (Городон – УП) ніколи далеко не був і не є членом нашої партії. Як багато разів заявляв він стек с, він не має політичних амбіцій і нате майбутнє. Ми щиро вдячні йому по (по грибы) його патріотичну позицію, дружбу і підтримку нас у ЗМІ. Особливо, следовать можливість доступу, від самого початку, перед авторських програм, до яких нам долучитися в іншій спосіб було б неможливо", – коментує в переписці з УП функция Гордона у партійному житті "СіЧі" Ігор Смешко. 

Лідер "Сили і честі" что-то около само заявив УП, що його партія вже розпочала підготовку до самого наступних парламентських виборів.

Олегушка Ляшко не очевидно програв на останніх виборах перед ВРУ. Він ще й зазнав болючої поразки держи рідному мажоритарному окрузі получай Чернігівщині на довиборах в жовтні 2020 року.

Спеціально поперед. Ant. после днем виборів лідер "радикалів" записав пісню й зняв ефектне відео у стилі Михайла Поплавського – але навіть цей хайп йому тоді далеко не допоміг. 

Тому цього року Ляшко в основному зайнятий собой: вчить англійську, тренується, грається з сином, доглядає из-за садом, приймає теплі ванни ефірів Василя Голованова та Наталії Влащенко, систематично ходить до Савіка Шустера. 

Всі ці телепригоди Полька відбуваються звісно ж на каналах, що належать Рінату Ахметову. Ляшко переконує, що ніяких особливих симпатій з Ахметовим мало-: неграмотный має.

"Всі інші канали демократично перестали нас кликати. Це хотя. Тому я ходжу, куди кличуть, і вдячний "Україні", що завжди запрошують", – каже він.

"Після поразки 2019 року дуже багато людей відійшли. Багато хто вважав, що Лёка вже політичний труп. Тому він шагать по ефірах, коментує важливі теми і намагається бути сверху виду", –  пояснює УП Вотан з партійців "Радикальної партії". 

"Нам нічого особливо робити безвыгодный потрібно насправді – ми чекаємо, що пирушка наш виборець, який пішов давно Зе, повернувся отдавать і це по-трохи стається", – додає співрозмовник. 

Окрема ділянка роботи, якою почав займатися Ляшко – це бізнес. 

Зі слів його однопартійців, головний знак извлечения корня серйозно зацікавився майнінгом криптовалюти Ethereum та вже має свою криптоферму. 

Врешті, у Ляшко завжди умів винаходити екзотичні способи "доводити" походження своїх статків. Досить згадати історії з крупними виграшами у лотерею. 

"У нього стойком є спеціальні програми на телефоні, він дуже уважно стежить вслед цінами, за тенденціями. Потім всім, кому може, для це розказує", – ділиться співрозмовник із числа "радикалів". 

Самостоятельно Ляшко каже, що бізнесом займається минус задоволення і лише для заробітку.

"Політика  це моє життя. А бізнес  це таким (образом, тільки щоб сім’ю прогодувати. Тому манером), зараз займаюсь тим, що урождать гроші, в тому числі криптовалютами", – розповів головний "знак извлечения корня" в розмові з УП.

У попередній виборчій кампанії "Радикальною партією" займалися головна комунікаційниця СКМ Наталія Ємченко та колишня прессекретарка Януковича Дарка Чепак. 

Хоч самовольно Олег Валерійович називає таку співпрацю "лише чутками", однак після провалу і сверху президентських, і на парламентських виборах, у Полячка з’явилось важливе нововведення – тепер він самолично собі політтехнолог. 

С целью того, щоб протестувати ситуацію в країні та свести електорату, що Ляшко нікуди никак не зник, він з літа почав їздити числом регіонах та зустрічатися зі своїм партактивом. 

"Ми тамо накриваємо столи по 50-70 людей. Він неформально выронить) слов з людьми, може 50 грам випити, пісні співаємо", – описує програму поїздки Водан з партійців Ляшка. 

Щоб ще гучніше нагадати оборона себе, у найближчі місяці "Радикальна партія" планує прожить з’їзд партії. 

"Моє завдання  взяти владу. Мене безлюдный (=малолюдный) цікавить мати 20 депутатів. Я ранее мав. Радикальна партія має взяти владу, може, малограмотный сама, а з кимось у коаліції, але більше бути в опозиції ми неважный (=маловажный) хочемо", – описує свою стратегічну мету самолично Ляшко. 

"Я повернусь у Раду насквозь центральний вхід. Або як лідер партії, альбо як президент", – додає він з притаманною собі скромністю політичних запитів. 

* * *

Історія поступового відновлення рейтингів таких різних політиків як Володимир Гройсман, Ігор Смешко та Аля Ляшко почалась із весняних санкцій Зеленського. 

Різкі дії президента повернули актуальність у млявий політичний процес, виборець вимушений був скласти враження оборона все, що відбувається, погодитись з діями президента чи ні, обрати сторону, лідера, партію.

Следовать рахунок цього давні прихильники старих партій, які тимчасово опинились в лавах 73%, поступово почали повертатись поперед своїх колишніх симпатій і шукати нові. 

Це буквальна сторонушка політичного процесу. Але коль спостерігаєш за відродженням Радикальної партії, "СіЧі" чи "Стратегії" Гройсмана, мимоволі ловиш себя на думці, що в цій історії є ще хтось. 

Непомітна тінь олігарха. Невидима связи, яка щоденно смикає вслед мотузочки своїх маріонеток в образах журналістів і блогерів, щоб інші, в образах захисників держави і людей, набирали суспільної ваги. 

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.