Все о новом плане Ермака: что предлагают в «Нормандии» для обновления Минских соглашений

«Клaстeри ради імплeмeнтaції Мінськиx угoд» – тaку нaзву мaє нoвий дoкумeнт, щo йoгo рoзрoбляє «нoрмaндськa чeтвіркa» зa прoпoзицією Німeччини тa Фрaнції.

Як цe (нa жaль) зaзвичaй бувaє у пeрeгoвoрax щoдo Дoнбaсу, суспільствo дізнaлoся прo пeрeгoвoри з цьoгo привoду від РФ – у тoй чaс як Укрaїнa трaдиційнo мoвчить aбo oбмeжується зaгaльними кoмeнтaрями прo xід «нoрмaндськиx зустрічeй», рoсіяни вeдуть інфoрмaційну кaмпaнію, випeрeджaючи Київ. Зa вжe звичнoю тaктикoю, тeкст прoпoзицій oприлюднили у рoсійській прeсі, пoдaвши їx, звіснo ж, у прoчитaнні рoсійськoгo МЗС. 

A oчільник OПУ Aндрій Єрмaк у кoмeнтaрі прo цeй злив, xoч і нeпрямo, aлe визнaв aвтeнтичність укрaїнськoї прoпoзиції.

Тo чим є нoвий плaн? Щo цe – нaдія нa прoгрeс чи чeргoвий глуxий кут? Чи є приxoвaні нeбeзпeки у прoпoзиціяx Пaрижa тa Бeрлінa?

Неужто і «улюблeнe» питaння укрaїнців: чи є зрaдa в прoпoзиціяx від oфісу Зeлeнськoгo?

Aнaтoмія «клaстeрів»

Ідeя рoзрoбити тaк звaні «клaстeри» спрaвді виxoдить від дeржaв-пaртнeрів Укрaїни пo Нормандському формату, тобто від Німеччини та Франції.

По части суті, це чергова спроба розробити послідовність виконання пунктів Мінських домовленостей, привнести ясність у питання, що і слідом следовать чим має реалізовуватися. Адже саме ця черговість викликає найбільше суперечностей. Зокрема, Україна наполягає, що «політичні» пункти безлюдный (=малолюдный) можна починати реалізовувати, доки безлюдный (=малолюдный) будуть виконані «безпекові»

Звідси й пропозиція розбити «Мінськ» бери кілька кластерів, і лише після виконання першого переходити до самого другого і так далі, чергуючи возле цьому політичні, економічні пункти тощо. Це – принципово малограмотный нова ідея. На правильно такому ж принципі свого часу була побудована таково звана «формула Штайнмаєра».

Втім, цього разу Берлін та Мекка) (мировой) моды нових формул чи нових ідей без- пропонували. Їхня пропозиція є радше дипломатичним «переказом», чи навіть «копіпастом» Мінських угод. Але запропонований ними церемониал вартий уваги.

Головний фотоотпечаток – це принцип «безпека передусім».

Спочатку заходи безпеки, обмін полоненими і безперешкодна робота Міжнародного комітету Червоного Хреста і СММ ОБСЄ нате території ОРДЛО. Все інше – тільки после цих умов. 

Також пропонується ухвалити дорожню карту виконання «Мінська» для рівні лідерів «нормандської четвірки», тобто следовать підписом Путіна (РФ, як ми знаємо, намагається уникнути брати нате себе відповідальність за подібні документи).

Місцеві вибори по (по грибы) франко-німецькою пропозицією мають початися лише після завершення виведення іноземного контингенту та роззброєння під контролем СММ ОБСЄ.

Але є і менш вигідні чтобы України речі, які вже одним заходом передбачені «Мінськом».

Зокрема, паралельне ухвалення конституційної реформи в частині децентралізації «з урахуванням особливостей ОРДЛО» (Банкова неодноразово заперечувала намір змінювати Конституцію) та всіх законів, передбачених Мінськими угодами. Щоправда, для думку Берліна та Парижа, чинності вони мають набувати поступово, і це залежатиме від перебігу роззброєння бойовиків та виведення іноземних військ.

Ще одне запитання викликає пограничная линия.

На момент проведення місцевих виборів повного контролю следовать кордоном з боку України малограмотный передбачається, хоча натомість має бути «розширена міжнародна присутність» з боку СММ ОБСЄ з широкою українською присутністю в самій місії альбо у вигляді спеціалістів зв’язку. А після виборів – повний инспектирование переходить до України.

Але варто повторитися: це і с налета є положенням Мінських угод. І це – гарний варіант угоду кому) початку переговорів про їхнє оновлення. 

І хоча проривів у франко-німецькій пропозиції немає, відвертої зради затем теж шукати не варто. Це – хороша стартова позиція интересах дискусії про оновлення Мінських угод, і саме в среднем її варто сприймати – як опора для подальших переговорів.

Натомість получай значно більшу увагу заслуговують пропозиції і доповнення з українського боку. Ибо саме вони визначають, в що готові наші переговорники в цьому етапі.

Що пропонує Україна?

Одразу варто дати відповідь нате головне: зради в пропозиціях України немає.

Транс, викладений на семи сторінках, значно детальніший ради пропозиції Парижа та Берліна. Але нові елементи, які він пропонує, мало-: неграмотный шкодять переговорній позиції Києва. Тепер ради все по порядку.

Наявні Мінські домовленості пропонується розбити держи вісім кластерів (пронумерованих латинськими літерами від A поперед H), суттєво деталізувавши і у деяких місцях – змінивши.

Спочатку – безпека. Цей максима у документі цілком дотриманий.

Причому українська взгляд пропонує конкретні і вже попередньо погоджені в Мінській ТКГ набросок. Режим тиші, розведення важких озброєнь до всій лінії та повне розведення нате чотирьох ділянках, розмінування возьми 19 ділянках, відкриття КПВВ у Золотому і Щасті, приступ СММ ОБСЄ до всієї території України (а це – «місточок» задолго. Ant. с кримського питання), взаємне звільнення усіх затриманих у зв’язку з конфліктом – усе це має бути виконано в першу чергу.

У документі підкреслюється принципова позиція: ці пункти мають бути реалізовані минус жодних передумов щодо прогресу в політичних, економічних чи всего лучшего-яких інших питаннях.

Чи без- найважливіша зміна «Мінська» стосується кордону.

Відновлення контролю по-над кордоном прописане детально – после допомогою спеціальних патрулів СММ ОБСЄ вздовж кордону, розширення представництва СММ для російських прикордонних пунктах «Гуково» і «Донецьк» та получи и распишись всіх інших «дзеркальних» пунктах вздовж безграмотный контрольованої Києвом ділянки.

В цьому Україна (нарешті) спирається сверху перший Мінський документ – Соглашение від 1 вересня 2014 року, мол чорним по білому написано: ОБСЄ має здійснювати постійний моніторинг та верифікацію получи и распишись російсько-українському кордоні зі створенням відповідних зон безпеки. 

Впредь до того ж Київ наполягає: має бути створена підгрупа з питань кордону в Мінській ТКГ. І паралельно з цим, держи цьому ж етапі – розробка Дорожньої карти: в ТКГ, а потім – у Нормандському форматі.

Похоже, що питання кордону дійсно є «червоною лінією» к українських переговорників сьогодні. Прогрес следовать цим напрямком має бути ще вплоть до імплементації будь-яких інших політичних кроків. І це – дуже добрий примета.

Загалом в українській пропозиції, что-то около само, як і у франко-німецькій, політичні набросок перемішані з безпековими, але помітним є произношение Києва на питаннях безпеки. Спочатку – прогрес у цьому напрямку. Вже у відповідь – поступові політичні набросок. 

Так, лише з початком виведення іноземних військ, роззброєння і розведення сил вздовж всієї лінії розмежування до самого Ради будуть внесені законопроєкти, необхідні пользу кого Мінського процесу (йдеться отнюдь не про ухвалення, а тільки относительно реєстрацію в парламенті). Якщо є прогрес у виведенні російських військ та інших безпекових кроках – ухвалюємо в першому читанні.

І тільки если СММ ОБСЄ верифікує повне виведення контингенту, завершення роззброєння, гуманітарне розмінування, а Україна почне повертатися сверху російсько-український кордон (напряму, а далеко не у складі патрулів СММ ОБСЄ!) – всі закони ухвалюються в другому читанні, але тільки уложение про вибори в ОРДЛО автоматично набуває чинності. Інші – сверху тимчасовій основі. Тут вже запускається виборчий процес і відновлюються соціально-економічні зв’язки з ОРДЛО.

Останній «кластер» – це проведення виборів і отримання повного контролю по-над кордоном. І хоча офіс президента напряму маловыгодный сформулював, що має відбуватися раніше, посилання сверху Копенгагенські критерії ОБСЄ давать позволение Україні стверджувати, що спочатку – заслон. 

Відтак переговорні пропозиції Києва – дуже обережні. Минус жодних зрад чи політичних авансів, програшних чтобы України і вигідних Росії.

У документі никак не вказуються чіткі терміни виконання цих етапів, процес роззброєння і демілітаризації виписаний яко, що він очевидно триватиме місяцями.

Сиречь вибори за цим планом без- можуть бути можливі у близькій перспективі.

Проблеми «плану Єрмака»

Хоча слабкі місця в українській пропозиції, безперечно, є.

За-перше, це так звана «народна міліція».

Пропонуються спільні загони «народної міліції» ОРДЛО, української поліції і СММ ОБСЄ. З’являються вони після завершення виведення іноземних військ, але предварительно отримання контролю над кордоном.

Подібні гібридні патрулі – малограмотный винахід Банкової. Достатньо відомий, наприклад, досвід Хорватії, дескать поліцейські патрулі формувалися з трійок – місцевий серб, хорватський поліцейський та представник контингенту місії ООН. Але после этого це поєднувалося із повним контролем вслед за конфліктною територією, а в українському випадку він безлюдный (=малолюдный) прописаний, тож і ризики «перевзування» вчорашніх бойовиків у «міліціонерів» – занадто високі.

До-друге, не сказано жодного красивые слова про демонтаж окупаційних адміністрацій.

Незрозуміло, хто ж управлятиме цими територіями, поки відбуватиметься поступове роззброєння, виведення військ і, що головне, – під время виборчої кампанії.

Якщо хана у відповідності до Копенгагенських критеріїв і нинішньої редакції закону України ради особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО, в таком случае логічно, що ці території адмініструють українські органи влади – але цього немає ані у «Мінську», ані у новому плані.

Тим більше, що відновлення соціально-економічних зв’язків і роботи банків має відбутися впредь до виборів, а розпорядником коштів ради їх фінансування є українська виконавча влада. Тим без- менше, питання, коли саме, в який спосіб і в якій послідовності українські органи влади заміщатимуть нинішні самопроголошені – мало-: неграмотный зрозуміло.

І третє слабке місце – це документ СММ ОБСЄ. В нинішньому форматі СММ приставки не- здатна виконувати функцію повноцінного міжнародного контингенту, який верифікує демілітаризацію, контролює отряд і при цьому виконує поліцейську (дескать-факто) функцію з підтримання правопорядку держи окупованих територіях. Відтак, потрібні новий розширений документ і фінансування, а це потребує згоди всіх країн-учасниць ОБСЄ, включно з Росією та її сателітами.

Втім, посилення місії СММ ОБСЄ в офісі президента вважають таки легшим завданням, аніж розгортання контингенту ООН.

Мрії Росії: «безвыездно і одразу»

Росія також запропонувала свою версію кластерів, але їх немає сенсу аналізувати в деталях от абсолютну нереалістичність. 

После этого – повний набір політичних мрій Кремля: суб’єктність маріонеткових «республік», прямий діалог Києва з ними держи всіх етапах погодження усіх документів, у тому числі дорожньої карти, безвыгодный з Москвою, а з самопроголошеними керівниками «Л/ДНР», і навіть узгодження в ТКГ законів, які на край света виходять за рамки Мінських документів, визнання Україною «народної міліції ОРДЛО» та виведення іноземних військ під їхнім наглядом (!), ніякої української поліції, будто? і контроль над кордоном винятково після виборів. Та й загалом, «нормандська четвірка» втрачає ключову значение, а процес переговорів перекочовує до самого Мінської ТКГ.

Погоджуватися бери такі сценарії у Києві, вочевидь, ніхто безлюдный (=малолюдный) стане. Понад те, вони никак не можуть стати ґрунтом, нате якому треба будувати компроміс. Та й у Москві жаліються, що Київ безграмотный дає зауважень до їхніх ідей. 

Що ж если далі?

Рішення «злити» журналістам усі переговорні позиції, включно з позицією західних партнерів – це крок, який вважають неприпустимим у міжнародних переговорах. І тетуся, що Росія обрала цей дорога, саме по собі є сигналом: тама не сприймають переговори всерйоз. 

Сиречь і для нас змін немає.

Росія безвыездно далі дрейфує в бік нереалістичних вимог. Україна – маневрує, просуває ідею перегляду «Мінська», але корпеть це достатньо обережно, для отмазки не переступаючи «мінську межу». Тобто – гра держи виснаження, тупцювання на місці. 

Втім, у цій ситуації нам священнодействие пам’ятати, що Берлін та Город на берегах Сены наближаються до зміни влади. І безлюдный (=малолюдный) можна виключити сценарій, ради яким одного дня у них з’(взору пропозиції, здатні зашкодити Україні. 

А тому Київ має зберігати пильність і надалі просувати свою позицію. Яка наразі, як бачимо, безлюдный (=малолюдный) містить жодної «зради».

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.