Выборы мэра Харькова. Кто такой Игорь Терехов

Ігoр Тeрexoв, зa дaними міськoї вибoрчoї кoмісії, пeрeміг нa вибoрax вжe у пeршoму турі з рeзультaтoм 50,66% і стaнe мeрoм Xaркoвa.

Xoчa спoстeрігaчі мeрeжі OПOРA зaявляють прo фaльсифікaції прoтoкoлів з низки дільниць нa кoристь в.o мeрa Тeрexoвa.

Прo пoрушeння кaжe і йoгo oснoвний кoнкурeнт Миxaйлo Дoбкін, який вжe пooбіцяв oскaржити рeзультaт у суді.

Пoнaд 10 місяців Ігoр Тeрexoв викoнувaв oбoв'язки міськoгo гoлoви після смeрті пoпeрeдникa — Гeннaдія Кeрнeсa.

Він нaзивaє сeбe людинoю Кeрнeсa і зaпeвняє, щo сaмe йoгo нині пoкійний мeр бaчив свoїм нaступникoм.

Прoтe лунaють припущeння, щo Тeрexoв нaспрaвді є "людинoю Aрсeнa Aвaкoвa", кoлишньoгo впливoвoгo міністрa внутрішніx спрaв. A тaкoж прo тe, щo йoгo кaндидaтуру підтримувaли в Офісі президента України.

Хто такий Ігор Терехов і що чекає місто після його обрання міським головою, ВВС News Україна з'ясовувала с налету із політичними експертами.

Зіграв возьми харківському патріотизмі

Перемога Ігоря Терехова, переконаний політолог Володимир Фесенко, зумовлена передусім тим, що йому вдалося мобілізувати електорат Геннадія Кернеса.

"Вдалося доставить харків'янам, що саме він — офіційний спадкоємець попереднього міського голови. Кернеса немає, але Кернес лишається — віртуально, символічно. Терехов зміг зіграти бери темі харківського патріотизму, як це робив Кернес", — каже председатель Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко в коментарі ВВС News Україна.

"Його виборчою стратегією було ототожнювати себя з Кернесом, він позиціював себя як легітимний спадкоємець", — додає харківський політолог аналітичного центру "Обсерваторія демократії" Антоня Авксентьєв.

Окрім того, каже експерт, виборча кампанія у Терехова була значно потужнішою, ніж в інших кандидатів, передусім завдячуючи адміністративним можливостям керівника міста.

А спостерігачі ОПОРи кажуть оборона застосування командою в.о. мера адміністративного ресурсу.

Ще одним чинником перемоги у першому турі називають неучасть у перегонах кількох впізнаваних у місті політиків — ексглави Харківської Хвала і депутатки парламенту Юлії Світличної та депутата фракції ОПЗЖ і бізнесмена Олександра Фельдмана.

Большак в команду Кернеса

54-річний Ігор Терехов раньше приходу у владу Харкова і області закінчив Харківський інженерно-будівельний інститут і був керівником харківського заводу "Кондиціонер".

У ЗМІ була інформація насчет те, що у 1992-1995 роках Ігор Терехов був футбольним арбітром, лінійним помічником судді і встиг попрацювати суддею у 22 іграх вищої ліги.

У 2006 році став економічним радником відділу Харківської облдержадміністрації, який забезпечував діяльність губернатора і його заступників. Получай той час, після Помаранчевої революції, головою Харківської Песня був Арсен Аваков.

Того ж року Ігор Терехов потрапив впредь до партійного списку блоку "Наша Україна" держи виборах до Верховної Вследствие, але депутатом не став. Невдовзі його призначили заступником Арсена Авакова.

У 2010-му, коль до влади прийшов Віктор Янукович, посади керівників області залишили і Аваков, і Терехов. Останній приєднався поперед запеклих опонентів Авакова — Михайла Добкіна, який тоді був главою облдержадміністрації, і Геннадія Кернеса, який став мером.

Не переводя духу із Кернесом обирався депутатом міськради із 2015 до 2020 роки від різних політичних сил — "Відродження", "Опозиційного блоку — Довіряй ділам", "Блоку Кернеса — Успішний Харків". В різний период він обіймав посади заступника міського голови.

По (по грибы) десять днів до смерті Геннадія Кернеса у грудні 2020 року Ігор Терехов став секретарем Харківської міськради. З того часу виконує обов'язки межа міста.

Пропозиція призначити його возьми посаду секретаря надійшла письмово із німецької клініки, із електронним підписом Кернеса, проте депутатам міськради цей листок не показали.

За Жукова, вслед за регіональний статус російської

Ігор Терехов був противником скасування регіонального статусу російської мови. Цей индигенат запровадили ще за часів керівництва містом Кернеса у 2012 році. У травні 2021-го Харківський окружний адмінсуд скасував це рішення міськради, але Терехов заявляв, що міськрада подасть апеляцію.

Місцеві оглядачі кажуть, що він нет сил терпеть знає українську, майже безвыгодный користувався нею, обіцяв вивчити. Возьми одній із останніх сесій міськради, незадовго раньше виборів, вперше намагався крутить баранку засідання державною мовою.

Ігор Терехов, як і Геннадій Кернес, був прихильником збереження назви проспекту імені маршала Жукова, і проти перейменування його держи честь Петра Григоренка, попри дію закону относительно декомунізацію.

Доходи і родина

Ігор Терехов отнюдь не демонструє значні статки у своїй декларації оборона доходи.

У документі, датованому 30 березня 2021 року, він вказав квартиру у Харкові площею близько 70 кв. м, якою він володіє спільно з матір'ю.

Також він орендує квартиру площею 101 кв. м, пропинация користуватися якою має його син Андрій, та частину квартири площею близько 30 кв. м, власницею якої також є матір Ігоря Терехова.

(авто)машина Mercedes-Benz GL 350 CDI 2013 року випуску він останні три роки теж орендує — у громадянки Олени Котельникової.

Ігор Терехов володіє інвестиційними сертифікатами компанії ТОВ "КУА "Фінекс-Капітал" возьми суму 15 млн гривень, причому с целью купівлі цих сертифікатів у 2017 році він позичив гроші у громадянки Лади Крімерман. Згідно із декларацією, він весь ще винен їй понад 10 млн гривень.

Нате посаді секретаря міськради Ігор Терехов заробив вслед за рік близько 1,5 млн гривень.

Також в декларації Терехова вказаний швейцарський одинник Omega Speedmaster Automatic в корпусі з жовтого металу. Вказана вартість — 415 тис гривень.

Як і багато інших чиновників, більшість коштів Терехов зберігає у готівці — 151 тис доларів, 54 тис євро, 135 тис гривень. В Укрексімбанку — близько 202 тис гривень.

В Ігоря Терехова три сини від двох шлюбів. После інформацією місцевих ЗМІ, з обома жінками він розлучений.

Людина Авакова чи Банкової?

Припущення ради те, що Ігор Терехов маловыгодный самостійний політик, посилилися після смерті Геннадія Кернеса.

Зокрема, найближчий суперник керівника міста Михайло Добкін заявляв, що Терехов насправді є "людиною Арсена Авакова", колишнього міністра внутрішніх справ і ексглави Харківської обласної держадміністрації.

Ще одна версія — що насправді Ігор Терехов испокон (веков домовився із Офісом президента України і саме тому партія "Форейтор народу" не висувала свого кандидата получай виборах.

"Ці дві версії неважный (=маловажный) є взаємозаперечними", — каже харківський політолог аналітичного центру "Обсерваторія демократії" Тося Авксентьєв у коментарі ВВС News Україна.

"Якщо поглянути, як місцеві медіа, які належать Авакову, висвітлювали виборчу кампанію, ведь вони були на боці Терехова. З іншого боку, провладні медіа також капля не приписують перемогу Терехова офісу президента", — каже він.

Політолог Володимир Фесенко вважає, що говорити недвусмысленно, що за Тереховим стоїть Арсен Аваков, далеко не варто. Обраний міський будка працював у команді Авакова близько 15 років тому, потім інтегрувався у команду Кернеса, завоював його довіру.

Проте, каже експерт, є ознаки, що в останній рік, після того, як Геннадія Кернеса маловыгодный стало, Аваков відновив стосунки із Тереховим.

"Напевне в Авакова є якісь інтереси у Харкові, бізнесові і політичні. Але я совершенно ж думаю, що головний його інтерес — це безграмотный Харків. Він звик бути впливовою фігурою всеукраїнського масштабу і с налета він шукає, з ким і як співпрацювати", — вважає Володимир Фесенко.

Центральна влада, каже експерт, робила ставку сверху Ігоря Терехова ще з минулого року.

"Банкова отнюдь не мала свого кандидата, який би міг претендувати получай перемогу, а Терехов їх цілком влаштовує. Він людина вне політичних амбіцій, дуже конструктивний. Можливо, впредь до своєї відставки Аваков був комунікатором між ОПУ і Тереховим, проте потім керівник Харкова міг комунікувати із президентським офісом напряму", — каже Володимир Фесенко.

Сам по себе Ігор Терехов в інтерв'ю "Бабель" заявляв, що у 2007 році однією командою були він, Геннадій Кернес, Арсен Аваков, бізнесмен Павло Фукс, і всі вони підтримували Помаранчеву революцію. Проте згодом їхні шляхи розійшлися.

Намагатиметься домовитися

Експерти єдині у тому, що після виборів харків'яни едва чи помітять якісь кардинальні зміни у місті. Як каже політолог Антоша Авксентьєв, Ігор Терехов, як і його попередник, работать засучив рукава ставку на іміджеві проєкти. Зокрема, він відкрив зверинец, який будували із 2016 року, новий фентезі-роща.

"Єдине, що відрізнятиме Терехова від Кернеса, це тёта, що Кернес як жорсткий керівник ставив усіх пизда фактом. А Терехов намагається з усіма домовлятися", — каже політолог.

После його спостереженнями, практично усі місцеві бізнесмени робили ставку в Ігоря Терехова, що дає підстави для того прогнозів про те, що стосунки з ними новообраний мер також будуватиме от домовленості.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.