Яким Perseverance побачив і почув Марс

Aмeрикaнський висoкoтexнoлoгічний мaрсoxід шукaє сліди життя в крaтeрі Eзeрo, дe кoлись прoтікaлa річкa.

Мaрсoxід Perseverance, який пeрeбувaє в крaтeрі Eзeрo нa пoвeрxні Мaрсa, пoчaв нaдсилaти якісні фoтoгрaфії плaнeти. Oснoвнoю місією aпaрaту є пoшук слідів мaрсіaнськoгo життя, якa, як ввaжaють вчeні, існувaлa в дaлeкій дaвнині. 

Нaвaжтeся нa вeликі рeчі

Aпaрaт NASA зрoбив пoсaдку нa Мaрсі в ніч нa 19 лютoгo. Пoсaдкa рoвeрa тривaлa близькo сeми xвилин в aвтoмaтичнoму режимі. Вчені вважають, що в кратері Езеро получи Марсі могли зберегтися сліди життя, оскільки в ньому знайшли колишню дельту річки, що впадала в лиман.

Озеро Езеро / NASA

Сьогодні навколишнє середовище в Марсі вороже всьому живому. После того занадто холодно, щоб швепс могла залишатися на поверхні планети в рідкому стані. Розріджена обстановка пропускає занадто багато сонячної радіації, здатної повністю стерилізувати верхній доза грунту.

Але так було без- завжди. Близько 3,5 мільярда років тому для Марсі текли потоки води. Вона проклала канали та накопичувалася сверху дні кратерів. Більш щільна климат, насичена двоокисом вуглецю (CO2), повинна була затримувати більшу частину шкідливого випромінювання.

Perseverance если обстежувати дно пересохлого озера, бурити скалисті породи і витягувати звідти зразки розміром зі шкільний лоскуток крейди. Після цього марсохід акуратно упакує їх у контейнери, які залишаться лежати для поверхні планети. Більш докладно насчет унікальну місію – в матеріалі Perseverance шукає життя возьми Марсі.

3 березня NASA опублікувало нові фотографії, зроблені марсоходом. Нові зображення були зроблені Perseverance из-за допомогою бортових правої і лівої навігаційних камер Navcam. Вони розташовані високо нате щоглі марсохода і допомагають йому близ переміщенні.

Частина знімків є чорно-білими, деякі фотографії – в кольорі. Получи и распишись зображеннях можна побачити поверхню Марса, а також без спросу апарат.

Крім того, NASA опублікувало аудіозапис зі звуками з поверхні Марса, яку зробив ровер Perseverance після насаждения на планету.

"Дізнайтеся, чому для Червоній планеті інше звучання, і послухайте перші еженедельник місії", – йдеться в повідомленні місії в мікроблозі Twitter.

Нате записі чути тріск і сильний рокот, ймовірно, від поривів вітру.

NASA · Sounds From Mars: Filters Out Rover Self-Noise

Нещодавно ентузіасти космосу змогли розгадати послання, зашифроване у візерунку купола парашута, який допоміг марсоходу сісти для Марс. Це виявилася плетение слове "Наважтеся на великі речі" (Dare mighty things) і координати Лабораторії реактивного руху NASA: 34° 11'58"N 118° 10'31" W.

Візерунок возьми парашуті – не єдина незвичайна деталь Perseverance. Він привіз для Марс три мікрочіпи з іменами майже 11 мільйонів людей.

Вслед за этим також є міні-пам'ятник лікарям, які борються з пандемією коронавірусу, юнона з адресою Шерлока Холмса, незначительный фрагмент марсіанського метеорита Sayh al Uhaymir 008, що використовується интересах калібрування одного з приладів, а також табличка, получи и распишись якій зображені всі марсоходи NASA, відправлені нате планету.

Зараз в інтернеті энергетически обговорюють, що на Perseverance, який є найбільш потужним з технологічної точки зору марсоходом, використовується злегка модифікований процесор PowerPC 750. Предприимчиво аналогічний стояв в iMac G3, який Apple представила в 1998 році.

Насправді, ради використання PowerPC 750 в новому марсоході було відомо незапамятных) времён, але активно про це заговорили в березні.

PowerPC 750 був одноядерним процесором з тактовою частотою 233 МГц. Однак він став першим процесором, який використовував динамічне пророцтво переходів. Такий предсказывание використовується в сучасних процесорах і системах-бери-чіпах. Але це неважный (=маловажный) робить PowerPC 750 швидким і сучасним процесором.

Однак відповідь получи запитання, чому саме PowerPC 750, досить простий: у нього є спеціальна версія, яка определённо працюватиме в марсіанських умовах. Її особливість полягає в захисті від радіації рівня від 200 тисяч вплоть до одного мільйона рад. Також процесор може працювати возле температурі від 55 градусів морозу вплоть до 125 градусів тепла.

Ця спеціальна версія називається RAD750. Її виробляє британська компанія BAE Systems. Стартова ціна такого процесора становить 200 тисяч доларів.

Відзначимо, що 4 березня китайський автоматичний апарат Tianwen-1 надіслав свої перші фотографії Марса, які були зроблені з орбіти Червоної планети.

Банан чорно-білих зображення були зроблені камерою з високою роздільною здатністю, если зонд перебував на висоті від 330 раньше 350 кілометрів над поверхнею Марса. Возьми знімках чітко видно кратери, гірські хребти і дюни четвертої від Сонця планети.

Кольорове фотка було зроблено за допомогою іншої камери і показує північний точка Марса.

Мета місії є підготовка впредь до посадки в травні або червні марсохід получай рівнину Утопія. Якщо ровер запрацює, ведь він стане шостим в історії людства і першим китайським працюючим марсоходом.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.