Какие аргументы везет Зеленский в Берлин?

БEРЛІН – 12 липня прeзидeнт Укрaїни Вoлoдимир Зeлeнський пeрeбувaтимe з oднoдeнним візитoм у стoлиці Німeччини. Три тижні тoму німeцькa кaнцлeркa Aнґeлa Мeркeль зaпрoсилa укрaїнськoгo прeзидeнтa відвідaти Бeрлін і oбгoвoрити низку вaжливиx питaнь во (избежание німeцькo-укрaїнськиx віднoсин. Цe будe другий oфіційний візит Зeлeнськoгo дo Бeрлінa, пeрший відбувся рівнo двa рoки тoму. Зa цeй чaс віднoсини між двoмa лідeрaми нe стaли близькими, a диплoмaти oбox крaїн пeріoдичнo вступaють у пaлкі дискусії.

Укрaїнський прeзидeнт, oкрім кaнцлeрки, зустрінeться тaкoж із прeзидeнтoм ФРН Фрaнкoм-Вaльтeрoм Штaйнмaєрoм, який зрaнку приймe його у своєму палаці Бельвю. Пообіді Володимир Зеленський проведе зустріч із міністеркою оборони Німеччини Аннеґрет Крамп-Карренбауер, з якою має обговорити безграмотный лише двосторонню співпрацю, але й поточну ситуацію в регіоні.

Безпосередньо з Фактическиґелою Меркель Зеленський зустрінеться в офісі канцлерки під пора вечері, яка запланована сверху 20:00 за київським порой. Звернення до преси має відбутися предварительно вечерею.

Вочевидь, ця зустріч Володимира Зеленського з Фактическиґелою Меркель стане останньою впереди тим, як вона довершить свою четверту й останню каденцію нате посаді канцлерки ФРН. Наприкінці вересня в Німеччині відбудуться чергові парламентські вибори, вслед підсумками яких буде сформовано новий уряд уж без Меркель. Для Володимира Зеленського цей візит є фактично останньою можливістю переконати Німеччину переглянути своє бачення газогону «Північний потік-2», пуск якого має відбутися раньше кінця цього року.

Німці непохитні?

Вслед за кілька днів до візиту Володимир Зеленський заявив, що питання будівництва «Північного потоку-2» є одним із ключових аспектів енергетичної безпеки никак не лише України, а й Європи. Тому в цьому проєкті першочерговою має бути безпека, а приставки не- економіка.

«Баланс між безпекою і обороною знайти ладно. Мені здається, що «Північний потік» – це лакмусовий папірець, який показує, що пріоритетніше в целях тих чи інших країн. Если ви не відчуваєте, що ви в небезпеці, – ви думаєте оборона економіку. Коли у вас війна, ви думаєте перш из-за все про життя людей», – сказав Зеленський під дни пресконференції 7 липня у Вільнюсі.

Следовать словами новопризначеного речника українського президента Сергія Никифорова, український глава держави під час зустрічі з німецькою канцлеркою наголошуватиме бери необхідності зупинити будівництво газогону. «Председатель везе аргументи», – додав Никифоров.

Утім, із заяв, що лунають від німецької сторони, позиція ФРН щодо «Північного потоку-2» виглядає непохитною. Уряд Німеччини наголошує, що це виключно економічний, а безграмотный політичний проєкт, і запевняє, що збереже перевозка газу Україною навіть після запуску газогону.

Окрім партії «Объединение 90 / Зелені», більшість політичних сил у Німеччини також підтримують це будівництво. Тотчас із тим, така співпраця з Росією викликає неабиякі дискусії з іншими країнами ЄС – перш ради все, категорично проти газогону виступають країни Балтії і Польща. США теж виступають різко проти і оголошували шабаш нові санкції проти компаній, які беруть доля у проєкті «Північний потік-2», – але врешті надали з них виняток головній компанії проєкту, щоб мало-: неграмотный псувати відносини із ФРН.

Пізніше США й ФРН заявили, що планують компенсувати Україні збитки від втрати транзиту російського газу. Утім, деталі Джо Байден і Практическиґела Меркель мають обговорити під пора її візиту до Сполучених Штатів, який має відбутися насквозь три дні після її зустрічі із Зеленським у Берліні. Тому, чи достатньо переконливими будуть аргументи, які везе український руководитель до Німеччини, стане відомо вже найближчим порой. Але, найімовірніше, Україні таки доведеться корчить переговори щодо компенсації посредством втрату зборів від транзиту після запуску трубопроводу.

Донбас і зброя

Іще однією малограмотный менш важливою темою обговорення під время зустрічі в Берліні стане реалізація мінських угод і майбутнє «нормандського» формату. Найімовірніше, що наступна зустріч лідерів «нормандської четвірки» відбудеться вже з участю нового канцлера Німеччини.

Речник уряду ФРН Штеффен Зайберт під отрезок времени брифінгу 9 липня наголосив, що чітким пріоритетом про німецької сторони залишається реалізація повного пакета мінських угод, узгоджених під минута «нормандської» зустрічі у 2015 році. Він також підкреслив, що у процесі мирного врегулювання ситуації сверху Донбасі ФРН перебуває в тісному контакті з партнерами кокетничание ЄС – США й Великою Британією.

Совокупно із тим, напередодні візиту Зеленського по Берліна у німецькому МЗС висловили занепокоєння щодо постійних порушень режиму тиші возьми Донбасі. «Це беседовать про те, що для того стабілізації режиму припинення вогню необхідно більше зусиль», – заявив речник МЗС Німеччини 9 липня, запевнивши, що німецька рубашка готова й надалі виступати у ролі посередника у переговорах між Україною й Росією.

Возьми тлі періодичних загострень для лінії фронту на Донбасі позиція Німеччини щодо можливості постачати оборонну зброю України також залишається незмінною. Попри наполегливі прохання Києва, Берлін мало-: неграмотный має наміру надавати Україні військову допомогу у вигляді озброєнь.

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас у відповідь бери заяву Зеленського щодо такої можливості вкотре відповів: «Конфлікт може бути вирішений лише політичним шляхом. Постачання зброї цьому невыгодный сприятиме». Україна ж, у свою чергу, зверталася із доволі конкретним переліком того, в чому вона має потребу – патрульні й ракетні катери, штурмові гвинтівки, бронемашини і засоби зв’язку.

Більшу готовність надати Україні військове обладнання висловив співголова німецької партії «Комбинация 90 / Зелені» Робертушка Габек після відвідин лінії розмежування бери Донбасі. Утім, його пропозиція зазнала різкої критики навіть із боку однопартійців. Попри це, Володимир Зеленський, вочевидь, іще нечасто порушуватиме це питання під отрезок времени зустрічі в Берліні з німецькою міністеркою оборони Крамп-Карренбауер.

Оглядачі маловыгодный висловлюють особливих сподівань, що вслед підсумками візиту Зеленського накануне Берліна варто очікувати нате гучні заяви щодо ключових питань. Його розцінюють радше як можливість с целью української сторони окреслити свої позиції у подальшій співпраці з новим урядом Німеччини. Одним із позитивних сигналів у відповідь із боку Берліна могла б стати судьбина Німеччини на високому рівні у роботі «Кримської платформи», запрошення раньше якої, зокрема, везе Володимир Зеленський предварительно ФРН.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.