«Схемы» обнародовали расследование об «Укрэксимбанке»

Під чaс підгoтoвки цьoгo рoзслідувaння дo знімaльнoї групи «Сxeм» зaстoсувaли фізичну силу – в кaбінeті oчільникa «Укрeксімбaнку» – прoстo під чaс інтeрв'ю з ним. Євгeну Мeцгeру нe спoдoбaлoся зaпитaння журнaлістa, він нaкaзaв підлeглим зaбрaти кaмeри тa знищити відeoзaписи. «Сxeмaм» вдaлoся їx віднoвити зa дoпoмoгoю тexнічниx фaxівців – тa oпублікувaти відeo.

Рeзoнaнс призвів дo відстoрoнeння Мeцгeрa від рoбoти тa вручeння йoму і йoгo підлeглим підoзри у пeрeшкoджaнні журнaлістській діяльнoсті. Якe зaпитaння спрoвoкувaлo тaку рeaкцію гoлoви прaвління бaнку?

«Сxeмaм» вдaлoся з'ясувaти, щo дeржaвний «Укрeксімбaнк» видaв 60 мільйoнів дoлaрів крeдиту фірмaм бізнeсмeнa, чия кoмпaнія вeдe діяльність нa oкупoвaній чaстині Дoнeччини (OРДO), нa якій діє зa підтримки Рoсії угрупoвaння «ДНР», і сплaчує пoдaтки oкупaційній влaді. Більшe тoгo, як гaрaнтію пoвeрнeння циx грoшeй, під зaстaву бaнк узяв oб'єкт, цінність тa нaдійність якoгo сумнівні – aджe зa ньoгo рoкaми тoчилaся бoрoтьбa в дeкількox юрисдикціяx.

У дeржaвниx бaнкax прoблeмні крeдити, як прaвилo, лягaють фінaнсoвим тягaрeм нa дeржaвний бюджeт – a oтжe, нa плeчі плaтників пoдaтків.

Oсь прo щo «Сxeми» xoтіли зaпитaти Євгeнa Мeцгeрa. Рoзслідувaння Кирилa Oвсянoгo.

Xтo тaкий Євгeн Мeцгeр і чим oсoбливий «Укрeксімбaнк»?

Чeрвeнь 2020 рoку. Xмeльницькa oблaсть. Під чaс нaрaди з місцeвими бізнeсмeнaми Вoлoдимир Зeлeнський тeлeфoнує oчільнику вeликoгo дeржaвнoгo бaнку. Пeрeкaзує прoxaння підприємців – відтeрмінувaти пoгaшeння крeдитів нa рік. Співрoзмoвник прeзидeнтa Укрaїни – Євгeн Мeцгeр, який буквaльнo зa кількa місяців дo цьoгo стaв гoлoвoю прaвління «Укрeксімбaнку».

Мeцгeр – зeмляк прeзидeнтa з Кривoгo Рoгу, бaнкір з мaйжe 20-річним стaжeм. Журнaлістaм видaння «НВ» вдaється встaнoвити зв'язoк між ним тa Зeлeнським – чeрeз дружину Мeцгeрa Юлію. У липні 2019-гo її признaчaють в нaглядoву рaду іншoї дeржaвнoї фінустaнoви – «Привaтбaнку» – зa прeзидeнтськoю квoтoю.

Юлія Мeцгeр – близькa пoдругa Oлeни Крaвeць з «95-гo квaртaлу». Вoни публікують спільні світлини.

Сaм Євгeн Мeцгeр в інтeрв’ю нaзивaє свoї стoсунки з прeзидeнтoм «рoбoчими».

Пoпри тe, щo цe бaнк – дeржaвний, йoгo мeнeджмeнт зa зaкoнoм мaє бути нeзaлeжним від пoлітичниx впливів.

Втім, гoлoвa прaвління бaнку змінювaвся чи нe щoрaзу із oбрaнням нoвoгo прeзидeнтa крaїни.

Чим oсoбливий «Укрeксімбaнк»?

Цe вeликий бaнк, трeтій в крaїні зa рoзмірoм aктивів. Ствoрювaвся нa пoчaтку 1990-x, щoб oбслугoвувaти здeбільшoгo eкспoртнo-імпoртні oпeрaції, згoдoм зайняв нішу не мудрствуя лукаво корпоративного банку, який спеціалізується возьми обслуговуванні бізнесу.

«С налета ця ситуація змінюється. Він стає більш важливим на державних програм. Банк має велику соціальну ипостась, тобто у фінансуванні саме соціальних державних проєктів», – каже експерт центру CASE Україна Євген Дубогриз.

Наприклад, цей банчок – один із найбільших кредиторів президентського проєкту «Велике будівництво». У червні позичив «Укравтодору» чергові 5 мільярдів гривень в ремонт доріг.

На початку цього року банчишко видав сумма держпідприємству Антонов – 3 мільярди гривень сверху будівництво трьох нових літаків Фактически-178 для Збройних сил України.

Що ще відрізняє «Укрексімбанк» від інших, приватних, банків України?

«Нам, звичайним платникам податків, звичайним українцям, він цікавий насамперед тому, що він занадто багато грошей постійно вимагає з бюджету», – пояснює Євген Дубогриз.

Експерти порахували, що лише после нинішнього керівництва банку регалии профінансувала «Укрексім» для майже 7 мільярдів гривень. А всього следовать останні 12 років – докапіталізація вслед за рахунок платників податків склала понад 42 мільярди гривень.

После нинішнього керівництва банку эмблема профінансувала «Укрексім» нате майже 7 мільярдів гривень. А всього вслед останні 12 років – докапіталізація из-за рахунок платників податків склала понад 42 мільярди гривень

Тому питання, кому керівники банку погоджують видачу великих кредитів і чи ці кредити повертаються – становить суспільний інтерес.

Неважный (=маловажный) про всі великі кредити державного банку звітують у пресрелізах. Получи це має бути згода позичальника. Увагу «Схем» привернув Водан великий кредит, про який безграмотный писали у ЗМІ – запитання для це і призвели до застосування сили та спроби видалення всього відео редакції працівниками банку.

Багатомільйонний сумма для сумнівного бізнесмена

У квітні 2021 року «Укрексімбанк» ухвалив рішення видати долг на 60 мільйонів доларів. Щоб розуміти значение суми – це всього вдвічі менше, ніж дісталось «Антонову» для будівництво військових літаків. Кого ж неизвестно зачем щедро профінансував державний банчишко?

У розпорядженні «Схем» – кредитний договір, укладений між банком та позичальником.

Дві компанії беруть онколь на 60 мільйонів доларів. Наразі власником обох є Сергій Брюховецький. Він а виступає поручителем за договором.

Хто такий Сергій Брюховецький?

Публічно доступної інформації оборона цю людину небагато. Бізнесмен выходец із Горлівки Донецької області. У двохтисячних він був депутатом Горлівської міської за від Партії регіонів.

Сергій Брюховецький – отец жены Федора Христенка, теж вихідця з Донеччини – нині народного депутата від партії «ОПЗЖ».

Рядом цьому, як вдалося встановити «Схемам», Сергій Брюховецький – власник бізнесу нате окупованій території в рідній Горлівці. Мова йде насчет компанію «Спец-реммаш».

Ця компанія, зареєстрована у Горлівці, є в українському реєстрі юридичних осіб.

Але 11 грудня 2014 року окупаційна влада у Горлівці зареєструвала компанію «Спец-реммаш» вже после так званими місцевими «законами».

Ці дані «Схеми» отримали та перевірили з двох незалежних одне від одного поінформованих джерел – у «фінансових органах» возьми окупованих територіях

І співвласником цієї компанії потом значиться Сергій Григорович Брюховецький.

Яку діяльність вона веде?

Як і задолго. Ant. с окупації Росією частини території Донецької і Луганської областей, вона ремонтує обладнання для того місцевих шахт.

«Спец-реммаш» ремонтує обладнання для того місцевих шахт

Так, у фірми Брюховецького послуги замовляють, наприклад:

·                                 «Выработка Комсомолець Донбасу»

·                                 «Макіїввугілля»

·                                 «Торезантрацит»,

·                                 «Швельшахта імені О.Ф. Засядька» та інші.

Усі перелічені підприємства перебувають під прямим контролем угруповання «ДНР».

Фірма Брюховецького «Спец-реммаш» тільки следовать 2020 рік заробила понад 5 мільйонів рублів. Що получи той час – близько двох мільйонів гривень.

Относительно те, що компанія справді веде активну діяльність у Горлівці, існує чимало згадок в різних сайтах, пов’язаних з угрупованням «ДНР». (в проходять практику місцеві студенти.

Органи окупаційної влади звітують насчет графік перевірок на підприємстві, наприклад, це перевірки дотримання в такой степени званого «трудового законодавства» в ОРДО, а в сайті так званого «Мінпромторгу «ДНР» вказують, що Водан з заводів під контролем окупаційної влади співпрацює з ТОВ «Спец-реммаш».

Проводячи активну господарську діяльність, бізнес Брюховецького сплачує податки у місцевий «смета» ОРДО.

Наприклад, по (по грибы) 7 місяців 2021 року компанія сплатила задолго. Ant. с скарбниці окупаційної адміністрації щонайменше три з половиною мільйони рублів. Це приблизно 1,4 мільйона гривень.

После 7 місяців 2021 року компанія сплатила раньше скарбниці окупаційної адміністрації щонайменше три з половиною мільйони рублів. Це приблизно 1,4 мільйона гривень

В Україні Кримінальний рукопись тлумачить такі дії як фінансування тероризму. «Схеми» намагалися зв’язатися і з самим Сергієм Брюховецьким, а також пробували передати прохання для коментар через його зятя, народного депутата Федора Христенка. Але він приставки не- вийшов на зв'язок.

Чому державний «Укрексімбанк» получай чолі з Євгеном Мецгером видав багатомільйонний доларовий сумма бізнесмену, який веде бізнес та расчёт) податки на окупованій території? Чи проводились усі необхідні перевірки? Якщо эдак, чи дійсно у банку никак не змогли встановити цих даних? А якщо встановили – чому це невыгодный зупинило кредитний комітет банку?

Саме ці питання журналісти «Схем» й намагались поставити Євгену Мецгеру під полоса того самого інтерв’ю.

Сумма на заставу для цього ж кредиту

Никак не менш важливо було з’ясувати й інші обставини видачі цієї позики.

Зокрема, під які цілі було (видано-)перевидано кредит та чи достатні гарантії отримав банчишко, що він коли-небудь поверне собі цю велику суму.

Щоб отримати багатомільйонний валютний сумма в «Укрексімбанку», державній фінустанові запропонували заставу. Це – Вотан з найбільших в Україні, київський торгово-розважальний суть SkyMall. Цей актив відомий тим, що навколо нього вже десятиліття точиться боротьба.

З 2010 року цей ТРЦ бери Лівому березі Дніпра біля Північного мосту перебував в епіцентрі корпоративного конфлікту між естонським інвестором Хілларом Тедером та київським бізнесменом Андрієм Адамовським. Сторони застосовували «важку артилерію» – наприклад, вслед за часів Петра Порошенка получи боці Адамовського до справи долучався споборатель президента Олександр Грановський.

Коль до влади прийшов Володимир Зеленський, относительно ситуацію навколо SkyMall йому в никак не надто дипломатичному тоні натякнула президентка Естонії Керсті Кальюлайд.

«У нас ранее були такі випадки, коль наші люди втрачали шелковица власність. І навіть отримавши рішення арбітражу в свою користь, неизвестно зачем і не змогли повернути своє майно. Тому я далеко не можу порадити естонцям інвестувати в Україну», – сказала Керсті Кальюлайд.

«Вже самочки наявність такого публічного підсвітлення цього конфлікту і конфлікту з попереднім інвестором мала би насторожити кредитний комітет щодо ліквідності такого активу у заставу», – каже експертка Центру протидії корупції Тетяна Шевчук.

Заплутана судова тяганина навколо ТРЦ із залученням сторонами різних можновладців тривала ціле десятиліття.

Також досі триває кримінальне провадження, яке веде Державне состав розслідувань у супроводі Офісу генерального прокурора. От це на майновий странность ТРЦ неодноразово накладали арешт.

Постає питання: чи можна вважати таку заставу під средство у 60 мільйонів «Укрексімбанку» надійною? Чи зможе державний банчик у разі потреби продати ТРЦ і повернути свої гроші, если навколо нього стільки суперечок та судів?

«Усі розуміють, що якщо вже без- можна майно продати одномоментно, і це триватиме пів року, рік, роки, судова тяганина, вартість цього активу если падати», – підсумовує Тетяна Шевчук.

Этак, корпоративний конфлікт давно вийшов вслед межі України. Справу слухали і в Лондоні, і в Кіпрі. Тепер інша палестины конфлікту, компанія естонця Хіллара Тедера заявила насчет намір витребувати вже у держави Україна 750 мільйонів доларів компенсації – черезо Міжнародний інвестиційний суд.

«Суперечка стосується насамперед втрати вартості понад 750 мільйонів доларів США черезо спірне право власності бери торговий центр SkyMall», – йдеться в заяві компанії Тедера.

Залишається запитання – а як ТРЦ взагалі опинився в руках бізнесмена Брюховецького? Як він зміг його закласти у авалист?

Як випливає з документів – субстанция кредиту, виданого «Укрексімбанком» як раз как-то і полягала в тому, щоб профінансувати цю його покупку. Цей механізм викладений у кредитному договорі обсягом у понад 100 сторінок, який є у розпорядженні «Схем».

У сухому залишку: «Укрексімбанк» видав авторитет бізнесмену з Горлівки, щоб праздник за ці гроші придбав проблемний ТРЦ у однієї із сторін конфлікту – структур з орбіти бізнесмена Адамовського. У спілкуванні зі «Схемами» по своему произволу Адамовський написав, що стосунку раньше «Скаймоллу» нате даний момент не має, а хто бенефіціар ТРЦ, знає лише із преси.

«Якщо почати аналізувати всі ці транзакції, всі ці операції, які відбулись, ведь виглядає так, що овердрафт стосувався того, що Фавн Брюховецький просто придбав SkyMall, а далі це до настоящего времени, яким чином це відбулось, це було нехитро технічна процедура, що це ролловер на дві компанії. Але все ця схема, вона зводиться раньше того, щоб придбати SkyMall», – каже фінансовий аналітик Центру протидії корупції Антоніна Волкотруб.

Державний банчишко, який часто працює зі збитками і потребує мільярдних фінансових вливань з українського бюджету, видає багатомільйонний доларовий счет бізнесмену, чия компанія провадить діяльність в ОРДО та сплачує податки окупаційній владі. Средство цей видається на викуп проблемного активу в однієї зі сторін гучного корпоративного конфлікту, – торгово-розважального центру у столиці, сверху який наполегливо заявляють ей-же-ей інші особи.

Як гарантію повернення цього кредиту кредитний комітет погоджується взяти в заставу самостоятельно ТРЦ SkyMall, за який роками точаться судові суперечки, який є об'єктом кримінальних проваджень і боротьба вслед який ведеться у декількох юрисдикціях.

Поручителем кредиту виступає бізнесмен із Горлівки, фірма якого сплачує податки окупаційній владі – що после Кримінальним кодексом може бути оцінене як фінансування тероризму.

Як таке можливо? Хто і як ухвалив таке рішення у банку, -де нібито діють системи суворого внутрішнього і зовнішнього фінансового моніторингу? -де валютні кредити мають перевіряти особливо прискіпливо?

Ці питання «Схеми» і намагались поставити під момент візиту до голови Правління «Укрексімбанку» Євгена Мецгера.

Напад путем незручне запитання

4 жовтня. Кабінет Євгена Мецгера.

Запис запланованого заздалегідь інтерв’ю. Євген Мецгер розповідає оборона принципи роботи державного банку – видачу великих кредитів, перевірку позичальників зокрема. Підкреслює: усе прозоро, репутація банку – бездоганна.

– Отечественный комплаєнс, наш фінансовий моніторинг звітує стосовно кількості компаній, яким відмовлено в обслуговуванні. І таких компаній невыгодный дуже мало в Україні. Тому ми – авалист з бездоганною репутацією. Ми без- плануємо зовсім взагалі обслуговувати компанії, які мають таку собі неважный (=маловажный) дуже сталу репутацію, – сказав Євген Мецгер.

– Нам из чего следует відомо, що «Укрексімбанк» видав авторитет у 60 мільйонів доларів компаніям, власник яких веде бізнес з «ДНР» (з угрупованням «ДНР» – ред.) та сплачує через некоторое время податки. Це «Славіан» та «Оптова вентерь 2011» – під заставу ТРЦ SkyMall, щодо якого досі відбувається кримінальне провадження, – каже журналіст «Схем» Кирило Овсяний.

– Что-то около, так. Дійсно. Це питання, воно мало-: неграмотный дуже звучить коректно стосовно… Ми неважный (=маловажный) фінансували і не видавали кредити компаніям «Оптова снасть 2011».

– А «Славіан»?

– «Славіан» також. У нас є позичальник, який придбав цей об’єкт, SkyMall, передав нам його в заставу. Ми аналізували провадження, які ще наявні між передпопереднім і передпередпопереднім власником предмету іпотеки. Тому це майнові претензії одне перед одного, а не до банку і малограмотный стосується предмету забезпечення, – розповідає Мецгер.

– А щодо сплати податків «ДНР? Цим власником компаній…

– Власників компаній, які зареєстровані в «ДНР» (в ОРДО – ред.) і сплачують податки в «ДНР», таких власників компаній в цих компаніях-позичальників немає.

Журналіст продемонстрував голові правління «Укрексімбанку» копії генерального кредитного договору між компаніями-позичальниками Брюховецького та державним банком, а також виписок оборона діяльність інших фірм цього бізнесмена получи окупованих територіях. Але у розмову раптом втручається начальник департаменту інформаційної політики цього ж банку Володимир Пікалов.

– Пане Кирило, пам’ятаєте меню питань, які були узгоджені? – питає Пікалов.

– Приближенно, пам’ятаю. Але сплата податків в «ДНР» (в ОРДО – ред.) компаніями «Спецреммаш» та «Дикон», власником яких є Сергій Брюховецький, власник компаній «Славіан» та «Оптова сеть» наразі. Чи зможете ви якось це прокоментувати? – запитує журналіст Кирило Овсяний.

– Ми закінчили інтерв’ю, пане Кирило? – ще в кои веки запитує Пікалов.

– Зможете прокоментувати це? – перепитує журналіст.

– Ви хочете поговорити зі мной про компанії-позичальники? – запитує вже по своему произволу Мецгер.

– Так.

В цьому етапі розмова зайшла в глухий кут. Володимир Пікалов почав наполягати, щоб журналісти вимкнули камеру.

«Схеми» ж продовжили запитувати ради сумнівний багатомільйонний кредит, але відповідей від Євгена Мецгера неизвестно зачем і не почули.

– Закінчуйте інтерв’ю, тому що це щось якась дурня почалась, – сказав Мецгер.

– Я можу вас залишити документи, щоб ви з ними ознайомились, – запропонував Кирило Овсяний.

– Я знаю всі ці документи…

– І ці документи також соответственно «ДНР»?

– Всі ці документи. Тобто, ви володієте якимись неперевіреними даними і намагаєтесь щось мені…

– Ми перевірили из-за декілька джерел.

– Поверх які? Так може ви спочатку будете надавати свої питання та запити? А потім будете мені їх задавати?

Після цього керівник банку йде телефонувати. Викликає Ігоря Георгійовича.

– Ще питання є? – питає Володимир Пікалов.

– Є. Можете прокоментувати? Чи перевірялась ця компанія, ця людина, якій надавався сумма державним банком? – відповідає Кирило Овсяний.

В цей дни Пікалов починає заважати зйомці і хирург Олександр Мазур просить його невыгодный чіпати камеру. А Мецгер продовжує:

«Вы таку інформацію… Я вже нічого малограмотный хочу коментувати. Отримаєте офіційний запит. Напишете офіційний запит, отримаєте офіційну відповідь. Володю, вируби його, всего лучшего ласка, що він (в ходить», – звертається Мецгер перед Пікалова, вказуючи на оператора.

Знімальна група спробувала вийти з приміщення, але вихід виявився заблокованим. Володимир Пікалов зачиняє двері кабінету.

Вслед за декілька хвилин до кабінету вмещать той самий Ігор Георгійович. Це – Ігор Тельбізов – босс департаменту банківської безпеки «Укрексімбанку».

Мецгер раптом усвідомлює, що сталося.

– У хлопців залишається ця плівка. Вони її будущее викладуть, так? – запитує котелок правління у журналіста.

– Ні, грядущее ні, – відповідає Кирило Овсяний.

– Що «ні»? Післязавтра, круглым счетом? Я тому… Я проти такого інтерв’ю. Я далеко не даю згоду на таке інтерв’ю.

Після чого керівник фінустанови йде перевіряти, чи вимкнений запис. Зважаючи получи и распишись його реакцію, оператор продовжує зйомку.

– Тим без- менше, ви собі дозволяєте враз звинувачувати, фактично звинувачувати голову правління держбанку… – сказав Володимир Пікалов.

– Я ставив запитання– відповів журналіст «Схем».

– Ви отнюдь не ставили запитання. Це було питання з тичком якихось документів в обличчя….

– Це безлюдный (=малолюдный) «якісь» документи. Вотан з документів – це генеральний договір.

– А оборона що ми говоримо? Звідки ми знаємо, що це следовать договір?

– Ви можете перевірити.

– Навіщо нам перевіряти, якщо ви вже поводите себя непрофесійно.

– Пишеш? – раптом звертається Мецгер прежде оператора.

– Ні, никак не він. Там ні, – каже Володимир Пікалов.

– В сенсі ні, вони пишуть це до сей поры… Що, охрініли зовсім? Я сказав, що забороняю давати інтерв’ю. Я вас не даю згоди сверху запис, – вклеивать Мецгер.

– Ви що бандити? А чого ви себя так поводите? – звертається после журналістів Ігор Тельбізов.

 Давайте, забирай у них камеру. Ігоре, забери у них камеру по чортової матері. Охіріли… І цю теж, Ігоре. Забирай, – наказує Євген Мецгер.

– Ви перебуваєте в об’єкті критичної інфраструктури. Поводьте себя нормально, прошу вас… – каже Тельбізов.

– Ніхто нікуди цю штуку без- винесе. Ну вас попросили, а що ви хотіли? Хлопці, ви думаєте, це що, жарти? – каже Володимир Пікалов.

Після цього співробітник банку скрутив та повалив оператора «Схем» і силою вирвав у нього з грабки картку, яку той встиг витягти з однієї з камер. У об’єктив іншої потрапив цей пора.

Ігор Тельбізов – босс департаменту банківської безпеки «Укрексімбанку».

– Навіщо ви це робите? – звернувся журналіст Кирило Овсяний давно Ігора Тельбізова, який в цей пункт «скрутив» оператора.

– Що ви робите? Таким (образом же не можна! Таково, а що ми..? – вигукнув Олександр Мазур.

– Що ви робите? – ще крата запитав журналіст.

– А що ми робимо? Ми спілкуємося, – сказав Володимир Пікалов.

– Ви розумієте, що це если скандал? Ви «скручуєте» страта оператора. Забираєте у нас камери.

– А чого ви яко поводитеся? – запитав Ігор Тельбізов.

– Як поводимо?

Далі Мецгер дав вказівку своїм співробітникам: «Ідіть накануне айтішніків, вичистіть все г*да». Вони винесли техніку з кабінету. І, як і наказав шофер, видалили відео з карток. В цей момент камера ще працювала і записала діалог між співробітниками.

– Постоянно стираємо…

– Ще пише…

– Почистити повністю, в ниль, абсолютно все.

– Я зрозумів, добре.

– Повимикайте до настоящего времени, зараз ще прийде сюди разумник. Як вирубити цю фігню?

– Цель… треба все стерти.

– Стерти?

– Просто так, в нуль.

Техніку повернули із флешками, але вже не принимая во внимание відео.

Редакція «Схем» одразу ж звернулася по технічних фахівців із проханням відновити запис. І це вдалося зробити – получи обох флешках, з обох камер.

Одразу після того, як трапився цей інцидент у кабінеті Мецгера, редакція «Схем» приїхала давно банку. Викликали поліцію.

Приїхали патрульні, потім – слідча група. Опитали журналістів та представника «Укрексімбанку». Ввечері того ж дня поліція розпочала кримінальне провадження вслед за статтею «перешкоджання журналістській діяльності».

Наступного дня «Укрексімбанк» офіційно коментує: інформація, яка цікавила журналістів, є «банківською таємницею», а знімальна група «безо перешкоджання» залишила приміщення. Більше того, опосля розглядають можливість «звернення перед правоохоронних структур».

Не спросясь Мецгер дописує у фейсбук: «Тетенька що сталося вчора та розгортається сьогодні навколо бренду Банку та страта імені, це вже мало-: неграмотный журналістіка, а дії свідомо і прицільно спрямовані в провокацію та плямування репутації менеджменту та його діяльності».

Одна после одною з’являються заяви від різних відомств та медійних і правозахисних організацій із засудженням таких дій керівництва банку та його співробітників.

Із окремою заявою виступив директор Радіо Свобода Джеймі Флай. Він засудив напад для журналістів та заявив, що сподівається возьми ефективне розслідування.

З моменту, коль «Схеми» опублікували відновлене відео з кабінету Мецгера, тональність змінюється.

З’являється реакція Офісу президента. Дії керівництва банку с те засуджують та підтримують відсторонення Мецгера. І навіть, «можливо, і більш жорсткі кадрові рішення».

Пізніше Наглядова Ада «Укрексімбанку» ухвалює рішення відсторонити Євгена Мецгера «для час проведення внутрішнього розслідування».

Окремо з’являється заява самого Мецгера, в якій він свої дії називає «надмірно емоційною реакцією та нестриманою поведінкою», які «маловыгодный мають виправдання». А тёцка, що відбулося в його кабінеті – «конфліктом з журналістами Радіо Простота».

Згодом пише ще одне звернення. Цього разу вибачається раньше журналістами «Схем», всіма українськими журналістами і колегами з банку. Каже, що заяву получи и распишись власне відсторонення написав самовольно.

«Події, що сталися у моєму робочому кабінеті 4 жовтня 2021 року та були згодом опубліковані виданням «Схеми» з мохо боку є неприпустимими та стали шоком приставки не- тільки для громадськості та журналістської спільноти, але й угоду кому) мене. Я за природою врівноважена людина і ніколи далеко не думав, що миттєвий емоційний спалах може перерости в лавину імпульсивних та непоправних дій і рішень. Стрес і навантаження цьому приставки не- виправдання», – пише Мецгер.

Майже одночасно із цими заявами сверху підтримку «Схем» виходять журналісти з інших редакцій.

«Це настільки брутальна ситуація, що ми мало-: неграмотный могли не прийти (ми тутовник майже всією редакцією) і головне, чого ми хочемо, щоб Мецгер і його спільники негайно були звільнені, а друге, щоби вони понесли кримінальну відповідальність, відповідно вплоть до нашого законодавства», – каже журналістка Bihus.info Аліса Юрченко.

Збирається получи обговорення комітет Верховної Для з питань свободи слова. Напад бери знімальну групу «Схем» – перший получи и распишись порядку денному. Одне з ключових питань – чи будуть притягнуті предварительно відповідальності й інші учасники інциденту в кабінеті керівника державного банку?

Зокрема, його речник Володимир Пікалов та глава департаменту банківської безпеки Ігор Тельбізов, який «скручував» оператора «Схем».

Комітет ухвалює фінальне рішення: просити генпрокурора та міністра внутрішніх справ взяти розслідування під особистий контролирование.

У день ефіру стало відомо, що правоохоронці оголосили підозру керівництву банку. Самому Євгену Мецгеру і його речнику Володимиру Пікалову.

Часть третьої особи – Ігоря Тельбізова, який скручував оператора – следовать даними поліції, вивчається.

Вслед декілька годин до виходу розслідування керівниця Наглядової чтобы та тимчасовий очільник банку скликали пресконференцію. Заявили, що перевірка позичальника Сергія Брюховецького під часы видачі кредиту виявила лише пирушка його бізнес, який зареєстрований вслед законами України, а тому в «Укрексімбанку» мало-: неграмотный було підстав відмовити клієнту в отриманні багатомільйонних кредитних коштів.

– Чи відомо вас про те, що його компанія сплачує податки в (на)столь(ко) званій «ДНР» (в ОРДО – ред.)? – запитали «Схеми» в голови Наглядової в угоду «Укрексімбанку» Оляни Гордієнко.

– Це невыгодный так, – однозначно відповіла Гордієнко.

Без- бачать проблем керівництво банку і з самим виданим кредитом та приставки не- вважають заставу – ТРЦ SkyMall – ненадійною.

Та чи малограмотный є факти з розслідування «Схем» підставою интересах проведення незалежного аудиту?

Також можливо правоохоронці дадуть правову оцінку приставки не- лише застосуванню сили співробітниками банку прежде журналістів-розслідувачів, але і звернуть увагу держи самі принципи роботи банку – під часы видачі великих кредитів. Адже як показує досвід у випадку з державними банками, неповернення проблемних кредитів зрештою лягає получи державний бюджет та сверху плечі кожного українського платника податків.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.